Облводоканал: Вінниця забирає підприємство, залишаючи області кримінальні справи фірми сина Кістіона?

0 685

На останній сесії Вінницької міськради депутати проголосували за передачу у комунальну власність міста майна двох комунальних підприємств, які належали Вінницькій областій раді. Це відбулося 30 серпня.

Це два найбільш збиткові підприємства, що належать до обласної комунальної власності: “Вінницяоблтеплоенерго” та “Вінницяоблводоканал”. Комунальне підприємство “Вінницяоблводоканал” має відкрите кримінальне провадження щодо розтрат бюджетних коштів але останнім часом, схоже на те, що справу зливають. Нещодавно суд зняв арешт з електроних носіїв, які були доказами у кримінальному провадженні.

Про комунальне підприємство “Вінницяоблводоканал” останнім часом багато згадують у ЗМІ. Підприємство має відкрите кримінальне провадження, яке розслідує СБУ щодо дерибану бюджетних коштів фірмами , які пов’язують з віце-прем’єром Володимиром Кістіоном. Саме фірма його сина Дмитра Кістіона, який є також першим заступником директора підприємства, отримувала замовлення на виконання робіт.

Ще 44 мільйони гривень від облводоканалу на ремонт очисних споруд на Сабарові отримала фірма земляка Володимира Кістіона.

Журналісти “Громади Вінниччини” провели розслідування і виявили, що за юридичними адресами цих фірм знаходиться торгівельний центр і автомийка а також що сам віце-прем’єр Кістіон живе в будинку, офорленному на одного з працівників підприємства.

Само ж підприємство “Вінницяоблводоканал”, згідно фінансових звітів, тільки за 2018 рік збільшило збитки з 2, 2 мільйони гривень до 18. 4 мільйони.

Тобто, доказів ніби у правоохоронних органів немало. Доказом може слугувати також і опубліковані на сайті “Цензор.Нет” записи розмов чиновника з керівниками підконтрольних йому фірм, де він дає вказівки що і як зробити , щоб подерибанити бюджетні кошти. Ці записи є в матеріалах слідства.

В рішенні міської ради щодо безплатної передачі майна КП “Вінницяоблводоканал” не вказано яке саме майно будуть передавати.

Депутатка Вінницької міськради Ганна Давиденко каже, що жодного економічного обгрунтування щодо доцільності передачі у комунальну власність міста обласного водоканалу міськрада не надала:

“На комісії я вимагала показати мені економічні обгрунтування передачі Водоканалу на баланс міста і поставила ряд питань на які так і не отримала відповіді. Що це конкретно дасть вінничанам? Чи будуть внесені зміни у програму покращення питної води? Чи зміниться ситуація з каналізуванням міста? Скільки буде обходитись утримання цієї структури містянам? На жодне питання я не отримала відповідь. Чиновники сказали, що вони такі розрахунки не робили. Тобто рішення не виважене. Рішення необгрунтоване і дилетантське”.

Голова регламентної комісії Вінницької обласної ради Андрій Вигонюк підтвердив журналістам “Громади Вінниччини”, що рішення про передачу майна КП “Вінницяблводоканал” депутатами Вінницької обласної ради не приймалось та не обговорювалось.

Правозахисник Олександр Білошкурський вважає, що таким чином можуть залишити борги обласній громаді, в той чс як майно перейде до міста Вінниці:

“Якби Вінницька рада створила підприємство, яке буде правонаступником Вінницяоблводоканалу – тоді б їм довелось також і сплачувати усі борги. А так, наскілки я розумію, майно передають безоплатно, а борги залишаються на обласному підприємстві. І фактично почнеться процедура банкротства без частини майна. Але дивує позиція підприємців, перед якими Облводоканал мають борги. Якщо вони мовчать , коли виводиться майно то можна підозрювати, що підприємці, які співпрацювали з комунальним підприємством, могли фактично не виконувати роботи а просто вивели бюджетні гроші тому не перемаються, що підприємство залишиться без активів”.

Суд скасував арешт на докази у справі Кістіона

Як йдеться в судових рішеннях, у гучній “справі Кістіона” ще напередодні виборів тривали слідчі дії. Розслідувало справу, у якій ниточки могли тягнутись аж до віце-прем’єра Володимира Кістіона Перше управління досудового розслідування Головного слідчого управління СБ України. Як йдеться в ухвалі столичного судді Трубнікова, справу занесено до ЄРДР за № 42018000000001896 від 03.08.2018, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 205, ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 366, ч. 2 ст. 368-3 КК України.

Нагадаємо, 4 та 5 липня 2019 року на підставі ухвали слідчого судді Шевченківського районного суду Києва від 20.06.2019 слідчі СБУ провели обшук за місцем фактичного знаходження ТОВ “Мікс Лайт” (код ЄДРПОУ 40946026), та МКУП “Міськсвітло” (код ЄДРПОУ 33762344) за адресою: м. Вінниця, вул. Р. Скалецького, буд. 17, в ході якого, серед іншого, вилучено 63 речових докази. Серед них – ноутбуки, телефони та комп’ютери із інформацією.

Потрібно нагадати, що серед засновників ТОВ “Мікс Лайт” був нинішній заступник директора КП “Вінницяоблводоканал”, син віце-прем’єр міністра Дмитро Кістіон.

Як вказують слідчі “під час досудового розслідування встановлено, що невстановлені члени Кабінету Міністрів України за попередньою змовою із службовими особами Міського комунального унітарного підприємства “Міськсвітло”, Комунального підприємства “Вінницяоблводоканал” та службовими особами підконтрольних юридичних осіб здійснили привласнення коштів державного та місцевих бюджетів шляхом зловживання службовим становищем”.

Також згідно судової ухвали під гарячу руку слідчих потрапив цілий перелік фірм: ТОВ “ТК “Вінторг”, ТОВ “Мікс Лайт”, ТОВ “Промавтоматика Вінниця”, ТОВ “Кмітгруп”, ТОВ “ІСБК”, КП “Вінницяоблводоканал”, МКУП “Міськсвітло”, ТОВ “Подільські енергетичні мережі”, ПП “Інстант Авто”, ПП “Делівері Кар”, ТОВ “Торговий дім Завод Євроформат”, ТОВ “Дельфін”.

Вінницький адвокат Олег Руденко, який захищав інтереси КП та ТОВ “Мікс Лайт” серед доводів зазначав, що електронні носії інформації “не мають значення у якості речових доказів для досудового розслідування, оскільки не містять у собі відшукуваної інформації, однак мають значення для здійснення законної господраської діяльності юридичних осіб”.

І як не дивно, суддя Трубніков погодився із адвокатом. Насправді, то схоже на чергову помилку слідчих, адже мотивація у суддя Трубнікова хоч і формальна, проте наявна: “слідчий суддя не вбачає підстав для накладення арешту на технічні засоби (комп’ютери, мобільні телефони, інші носії інформації), документації, що стосується трудової діяльності працівників підприємства, оскільки ухвалою слідчого судді у вилученні такого майно було відмовлено, а слідчому судді в ході розгляду клопотання про арешт майна належним чином не було доведено значення вилучених, речей, предметів та документів для досягнення мети досудового розслідування, а також їх значення у якості речових доказів для розслідуваного кримінального провадження”.

У клопотанні слідчого про арешт майна – 63 пункти, у рішенні судді, де клопотання частково задовольняється – 50 пунктів.

Що ж вирішив суддя Трубніков таким, що “не містить у собі відшукуваної інформації”?

 • Мобільний термінал директора марки «Sumsung» Duos IMEI 1: НОМЕР_1 , IMEI 2: НОМЕР_2 ;
 • Персональний комп`ютер (типу ноутбук) марки «Toshiba» с/н 7Е322990Р з зарядним пристроєм у ході візуального огляду спеціалістом ОСОБА_1 виявлено інформацію щодо підготовки фінансово-господарської документації між ТОВ “Мікс Лайт” та МКУП “Міськсвітло”, та КП “Вінницяоблводоканал”, яка має значення для кримінального провадження;
 • Персональний комп`ютер (типу ноутбук) марки “Dell” с/н F8THZN2 з зарядним пристроєм, у ході візуального огляду спеціалістом ОСОБА_1 виявлено інформацію щодо підготовки фінансово-господарської документації між ТОВ “Мікс Лайт” та МКУП “Міськсвітло”, та КП “Вінницяоблводоканал”, яка має значення для кримінального провадження;
 • Копії дипломів працівників, 56 арк.;
 • Завірені копії сторінок паспортів та трудових книжок працівників, на 59 арк.;
 • Роздруківки табелів обліку використання робочого часу ТОВ “Мікс Лайт”, на 14 арк.;
 • Роздруківка відомостей на виплату готівки (заробітньої плати) ТОВ “Мікс Лайт”, на 2 арк.;
 • Файл-органайзер зеленого кольору з роздруківками зарплатних відомостей (заробітньої плати) ТОВ “Мікс Лайт”, на 111 арк.;
 • Копії наказів про призначення та звільнення, трудових книжок працівників, з чорновими записами, на 81 арк.;
 • Флеш носій чорного кольору, 16 Gb з написом PNY, у ході візуального огляду спеціалістом ОСОБА_1 виявлено інформацію щодо підготовки фінансово-господарської документації між ТОВ “Мікс Лайт” та МКУП “Міськсвітло”, та КП “Вінницяоблводоканал”, яка має значення для кримінального провадження;
 • НЖМД с/н Z2ASCYGH 500 Gb у ході візуального огляду спеціалістом ОСОБА_1 виявлено інформацію щодо підготовки фінансово-господарської документації між ТОВ “Мікс Лайт” та МКУП “Міськсвітло”, та КП “Вінницяоблводоканал”, яка має значення для кримінального провадження;
 • Мобільний термінал головного бухгалтера марки «Xiaomi» Duos.

Фактично, варто зрозуміти, що суддя Трубніков сприяв тому, що вся справа проти цих фірм розсиплеться у суді “за відсутністю доказів”. Адже той куций перелік, що залишився – лише формальні папірці. Хоча слідчий у клопотанні і вказував, що “вищевказані документи та речі зберегли на собі сліди підготовки та вчинення злочинів, містять відомості про протиправну діяльність посадових осіб ТОВ “Мікс Лайт”, та МКУП “Міськсвітло”, їх зв`язки, механізм вчинення та причетних осіб, а також можуть бути використані як докази фактів та обставин, що встановлюються в ході кримінального провадження, у зв`язку з чим необхідно проведення з вказаними документами та предметами додаткових слідчих дій, в тому числі призначення експертиз, що є підставою для накладення арешту на майно”.

Суддя Трубніков – не одинокий потурач такого роду свавіллю. Точніше, навіть, не потурач – вершитель. Своїм рішенням іменем України він фактично зруйнував перспективну кримінальну справу і дозволив залишитись корупційному злу непокараним – адже всі речові докази були того ж дня знищені.

Подібна ситуаація була днями ще в одному столичному суді. 21 серпня Київський апеляційний суд скасував арешт комп’ютерів, на яких були знайдені докази щодо фігурантів схеми “Роттердам+”. Юрист ЦПК Андрій Савін так прокоментував це рішення: “Скасувавши арешт, суд фактично забрав у НАБУ речовий доказ. Бо на практиці фігуранти справи, повернувши собі комп‘ютери, зможуть їх почистити та знищити невигідну їм інформацію. Натомість, коли справу скерують до суду для розгляду по суті, постане питання дослідження автентичних носіїв інформації, але їх вже швидше за все не буде”.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Вінниччини".

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.

Головний редактор: Ірина Федорів