Комісія соцзахисту відмовилась голосувати за зниження земельного податку

0 233

27 серпня постійна депутатська комісія з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення Вінницької міської ради під головуванням Василя Паненка відмовилась голосувати щодо проекту рішення про повернення ставки земельного податку до минулорічної норми.

У Вінниці минулоро року депутати проголосували за підняття ставки земельного податку в 10 разів. Це в 10 раз більше ніж в сусідніх обласних центрах, зокрема більше, ніж у курортній Одесі.

Група громадських організацій в порядку місцевої ініціативи внесла проект рішення про повернення ставки податку з діючих 0,3 % до 0, 03%. Перед голосуванням на сесії міської ради питання розглядалось в депутатських комісіях. Під час засідання депутатської комісії з питань охорони здоров’я серед присутніх членів комісії щодо податку висловлювали свою думку тільки депутати Василь Паненко ( партія Свобода) та Вадим Кудіяров ( партія Батьківщина).

Депутатка Ганна Давиденко, яка балотувалась від Батьківщини але вийшла із фракції, намагалась пояснити депутатам для чого громадські організації ініціювали проект рішення про повернення податку до минулорічного рівня:

“Вам роздали таблички з порівняльною характеристикою ставки земельного податку у сусідніх областях. навіть у курортній Одесі люди платять у 10 раз менше ніж у Вінниці. Я вважаю таку ситуацію неприпустимою адже вінничани є дискримінованими в порівняння з іншми мешканцями України.”

Натомість депутат Кудіяров розказав, що на його думку питання земельного податку не стосується пільгових категорій :

“Щодо льготних категорій людей то ми спілкувались з департаментамиі питання льготних категорій не стосується цих людей. Їм треба просто написати заяву в ДФС і вони звільняться від цього податку”.

Також депутат зауважив, що вважає ініціативу активістів “писулькою” і що йому потрбно час , щоб усе фахово вивчити:

“Мені здається , що це питання потрібно фахово вичвчити а не подавати цю писульку. Зібрати експертне середовище вивчити питання.”

Також депутат Кудіяров зауважив , що жодного звернення по збільшеному земельному податку до нього не було.

“Я думаю, цей податок не є великим, якщо розділити на рік , це по 70 гривень на місяць”, – висловив свою думку Вались Паненко.

Депутати Андрій Андреєв ( БПП), Віктор Мацера ( Вінницька Європейська стратегія), Віталій Погосян ( БПП) та Віктор Шеншин (Вінницька європейська стратегія) в обговоренні участі взагалі не приймали.

Олександр Колісник (Самопоміч) на засіданні депутаської комісії був відсутнім.

В результаті , комісія взагалі вирішила не голосувати н за ні проти і залишили його на розсуд депутатів на сесії.

Повне відео засідання комісії можна переглянути за посиланням.

Нагадаємо, журналісти опитують депутатів щодо голосування за зменшення земельного податку. депутат від Батьківщини Вадим Кудіяров повідомив , що буде це питання вирішувати з мером. Депутат від партії ” Вінницька європейська стратегія” Роман Андронійчукпідтримує підвищення податку в 10 раз, натомість депутати Ганна Давиденко, Олександр КолісникЛюдмила КондратюкВіктор МартинюкОлег Ткаченко та Дмитро Уманець вважають підняття земельного податку надмірним і нелогічним.  А депутатка Людмила Ваколюк взагалі вважає, що депутати за підняття податку не голосували.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Вінниччини".

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.

Головний редактор: Ірина Федорів