Людмила Ваколюк вважає, що за проект рішення про підняття податку в 10 раз депутати не голосували

0 206

Ініціативна група громадських організацій, яка подала проект рішення про зменшення земельного податку у Вінниці, вирішила зібрати коментарі міських депутатів. Питали про те: чи сплачують вони земельний податок, чи будуть голосувати за його зменшення?

Публікуємо вам інтерв’ю з депутаткою Вінницької міської ради від Батьківщини Людмилою Ваколюк без скорочення та без редагування.

Журналіст:Чи вважаєте ви доцільним піднімати ставку податку у десять разів?

Л. Ваколюк: Дєло в том, що я на нього теж подала аж два рази ( на земельний податок). Тоже будемо чекати сесію. Маємо наміри на сесії виступити .

Ми будемо піднімати питання не про зменшення а взагалі про скасування цього закону. Про нього ти не можеш проголосувати ( за цей закон)  бо в цьому законопроекті була поставлєна ставка і ти можеш проголосувати або За або проти.А зменшення там такого варіанту немає. Його спочатку треба скасувати.

От давайте юридично . У нас є закон і у ньому 0, 3 % . Немає 0. 5 , 0. 2 чи 0, 7. Є чьотко поставлений  таріф і нам треба проголосувати, щоб цей закон скасувати.

Журналіст : То ви будете голосувати за зниження земельного податку ?

Л.Ваколюк : В мене не то що позитивна позиція я цим занімаюсь давним давно. Я цю міську раду просто забембала. І я піднімала усі ці документи, які я бачила в Інтернеті , що ви подали. Я хотіла розібралась але мені сказали, що такої інформації ще не було.

Я тут воюю одна в Батьківщині і все тут подаю бо Іорданов не хоче. Я лічно пішла у міську раду і взяла витяг оцього, що вони нам подали. Хай вони мені покажуть пальцем де там написано підняти в десять раз або увілічити з 0, 03  до 0, 3%. Коли ми голосували у Вінницькій міській раді ми даже 10 % не знаємо, що ми там можемо наголосувати. Ви ж теж подали але вам преподали не так як воно є. Воно не касається всіх тих людей, які отримали зараз платьожки. І не будуть вони за них платити . Ето хтото умний , не будемо показувати пальцем… закон вийшов рік назад і всі мовчать, ніхто не говорив ні во врємя сесії ні після сесії. Було тішіна і спокойствіє. І що це робиться? Ето спеціально коє-кто закинув цю шнягу, щоб унічтожити коє какіє партії. І ці пісьма поприходили всім кому нє лєнь. І всі чєсно говоря, люди і всі ці суми вони , чесно говоря, не підлягають, оцьому налогообложенію. Єто спеціально закідуха. Я ж ходила хата в хату , я ж бачила які категорії підлягають.

Кому не треба платити за цю землю: інвалідам І та другої групи, фізичним особам, які мають 3 і більше дітей і ні одному пенсіонеру за ето платіть не надо.”

В той же час одна з ініціаторок місцевої Ініціативи Таїса Гайда зауважує, що на пільгу існує обмеження:

“Тут потрібно нагадати, що зідно статті 281 Податковго кодексу України пільги щодо сплати земельного податку мають вищевказані депутаткою Ваколюк  Людмилою категорії але існує обмеження за площею земельної ділянки. Наприклад, для облуговування житлових будинків це не більше 10 соток. а не рідко у пенсіонерів є і 20 і 25 і саме з цієї різниці вони і сплачуватимуть “.

Журналіст : чи ви сплачуєте податок?

Л.Ваколюк: так я ж казала, що це зробили до виборів , це давали кому нє попадя і що непопадя.

Журналіст: як ви думаєте чи може це бути зроблено для перерозподілу землі?

Л.Ваколюк: Ось на днях Зеленський виступав в Турції. Він сказав про два закони , які приймуть. Перший,  це – лєгальне казіно в Україні і другий, законно це – про продаж землі. І я так сіла і думаю : опанькі , вот оно. Вони зараз будуть робити , щоб спеціально підняти орендну плату за землю, щоб люди не могли її содержати. І коли людям вона в обузу то вони її будуть віддавати її за безцінь.

Я согласна , що цей податок не може бути збільшений в 10 раз. Ето однозначно, я согласна , що він буде самим більшим податком в Україні, я з цим тоже согласна….Але є у нас такі нюанси, з якими ми маємо розібратись.

Перше, нам цю бумагу підсунули. От зараз я її дивлюсь , на 87 страніц нам дали бумажок, як бороздять простори нашой всєлєнной. Но шоб мене стріляли но шоб я побачила в цьому підняття податку в 10 раз я б його в жізні не проголосувала.

Якщо ти слідиш за сесіями , у нас є 54 депутата, на сесію всі в основному ходять. Завжди за всі питання воно голосується, якщо якісь питання подпольні у нас виносяться, за нього завжди не проголосує Свобода і за нього завжди не проголосує Аня ( прим. редакції йдеться про Давиденко)… А виставляєте картінку , що 35 поголосували. А деж остальні?  А перед тим, як щось писати і когось макати, ви маєте понімати, що міська рада вас теж розводить. Вона вам скриває нєкоторих людей, які прийшли і з ними договорились. Так що у нас нікогда не було такого закону, щоб за нього проголосували тільки 35 чєловек. Но правильно, його скасувати взагалі. Тому я за те, щоб його скасувати і написати правильний , нормальний процент.”

Громада Вінниччини порівняла ставки земельного податку у Вінниці і сусідніх обласнх центрах і виявила, що навіть у курортній Одесі земельний податок у 10 раз нижчий ніж у нашому місті.

Потрібно нагадати , що журналісти опитують депутатів щодо голосування за зменшення земельного податку. Депутат від Батьківщини Вадим Кудіяров повідомив , що буде це питання вирішувати з мером. Депутат від партії ” Вінницька європейська стратегія” Роман Андронійчукпідтримує підвищення податку в 10 раз, натомість депутати Ганна Давиденко, Олександр КолісникЛюдмила КондратюкВіктор МартинюкОлег Ткаченко та Дмитро Уманець вважають підняття земельного податку надмірним і нелогічним.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Вінниччини".

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.

Головний редактор: Ірина Федорів