У Вінниці земельний податок у 10 разів вищий, ніж у курортній Одесі

0 399

У Вінниці депутати минулого року підняли ставку земельного податку в 10 разів. У порівнянні з іншими містами України мешканці міста Вінниці платять набагато більше. Група громадських організацій подала проект рішення на поточну сесію, щодо повернення податку на землю до минулорічного рівня і звернулась до депутатів з проханням проголосувати за запропонований проект.

“Громада Вінничични” промоніторила ставки податків в найближчих до Вінниці обласних центрах України і виявила, що ставки земельного податку у Вінниці у 10 разів перевищують ставку податку, за яку проголосували депутати у інших містах. Навіть в курортному місті Одеса, ставка податку залишилась на рівні 0, 03% , що в 10 разів нижче ніж у Вінниці.

В той же час очільниця Департаменту у справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю Вінницької міської ради  Аліса Мисловська вважає підняття податку несуттєвим для вінничан. Про це вона написала на своїй сторінці у ФБ. Чиновниця порахувала, що 1500 гривень для неї -це одна пара шкіряяних босоніжок на розпродажу або одна доба проживання в Одесі.

У 2018 році заробітна плата чиновниці Мисловської  згідно її декларації склала 327 тисяч гривень за рік. Це більше 27 тисяч гривень на місяць, що майже втричі перевищує середній рівень заробітної плати на Вінниччині.

Після жвавого обговорення у соц.мережах посту очільниці департаменту міської ради, Мисловська видалила пост з публічного доступу.

Потрібно нагадати, що журналісти опитують депутатів щодо голосування за зниження земельного податку на черговій сесії міської ради. Зокрема, депутат від партії ” Вінницька європейська стратегія” Роман Андронійчук підтримує підвищення податку в 10 раз, натомість депутати Ганна Давиденко, Олександр Колісник, Людмила Кондратюк, Віктор Мартинюк, Олег Ткаченко та Дмитро Уманець вважають підняття земельного податку надмірним і нелогічним.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Вінниччини".

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.

Головний редактор: Ірина Федорів