Депутатка Ганна Давиденко ініціювала перегляд земельного податку через звернення вінничан

0 238

Ганна Давиденко на минулорічній сесії, коли депутати голосували за підняття земельного податку, була відсутньою і не голосувала. Розповідає, що коли сесію перенесли, вона одразу зрозуміла, що будуть якісь сумнівні питання. В серпні цього року разом з низкою громадських організацій подала місцеву ініціативу про повернення ставки земельного податку до минулорічного рівня – 0, 03% нормативно-грошової оцінки землі. Ініціатива уже опублікована на сайті Вінницької міської ради.

Ініціативна група громадських організацій, яка подала проект рішення про зменшення земельного податку у Вінниці, вирішила зібрати коментарі всіх міських депутатів. Питали про те: чи сплачують вони земельний податок, чи будуть голосувати за його зменшення, та які альтернативні джерела наповнення бюджету бачать?

Ганна Давиденко йшла на вибори від політичної партії Батьківщини. Згідно моніторингу Громадського руху Чесно вона є одним з найопозиційніших депутатів у Вінницькій міській раді.

Громада Вінниччини запитала у Ганни Давиденко, що вона думає про підняття земельного податку в 10 раз і чи буде голосувати за його зменшення? Депутатка відпвіла, що обов’язково голосуватиме за зменшення, адже є ініціаторкою місцевої ініціативи про земельний податок:

” Я однозначно буду голосувати за зменшення земельного податку. Як ви знаєте, я якраз ініціювала цей проект рішення. І не могла вчинити по-іншому. Бо, як депутат, несу відповідальність перед людьми і відстоюю інтереси громади в міській раді. І по питанню підняття податку я отримую велику кількість звернень від вінничан.”

“В цих зверненнях люди описують ситуації, в яких вони опинилися через підвищення цього податку. Це вінничани, які мусять працювати на двох, трьох роботах, щоб звести кінці з кінцями. Або пенсіонери, які мають присадибну ділянку і вирощують там городину, щоб було, що їсти. Або молоді сім’ї, яким теж сьогодні непросто, які живуть у хаті, успадкованій, до прикладу на Хуторі Шевченка і мають 30 соток городу і мусять сплатити 5600 грн. цього підвищеного податку. Тобто це різні вінничани, які просто не в силах сплатити цей податок. Усі і так опинилися у непростих умовах підвищення тарифів, високих цін на комунальні тарифи, якісь додаткові рахунки від офшорних фірм-прокладок, а тут ще й місцева влада податок підвищила на землю. І як людям вижити? Їх хтось запитав, де їм гроші взяти? – додає депутатка.

Ганна Давиденко розповідає, що на минулорічній сесії, коли голосували за підняття земельного податку, не була присутньою так як сесійне засідання було раптово перенесено:

” Я не голосувала за збільшення податку. По важливій причині я була відсутня на тій сесії, коли приймалося це рішення про підвищення. То й, відповідно, не було кому порушити питання, на якій підставі вони той податок підіймають. До речі, та сесія відбулася не тоді, коли б мала відбутися. По графіку сесії у Вінниці відбуваються у кожну останню п’ятницю місяця. А цю перенесли на середу 27 червня. Через це я і не змогла потрапити на неї, бо відповідала за проведення міжнародного заходу у Вінниці в цей день. І я добре пам’ятаю, що тоді ще подумала, що недарма… сесію тоді перенесли. Бачте, час все розставляє на свої місця. Але як-то часто буває – запізно.”

Депутатка розповідає, що десятикратне підняття податку не було передбачено під час планування бюджету у 2019 році:

“Тепер про наповнення бюджету. Ви знаєте, я перевірила бюджет на цей рік. І цікаво, що вони навіть не заклали доходи від збільшення підвищення земельного податку. Чи забулися. Чи не знають чітко, скільки це принесе. Чи їм взагалі начхати на ці пару мільйонів, що вони зберуть з людей додатково, залізши людям ще в кишені. Коротше, цинізм вищого гатунку. Тому те, що вони розказують про наповнення бюджету – як мінімум не відповідає дійсності. Факт, який я щойно навела, свідчить про те, що вони говорять неправду. ”

“Тепер друге. Я як депутат неодноразово підіймала тему їхніх корупційних оборудок і ставила питання про пріоритети цієї влади. Згадайте той куб на Київській за 13 мільйонів. І той міст за 4 мільйони доларів, по якому зараз кримінальна справа є. І про 150 мільйонів поповнення статутного капіталу комунальних підприємств, які потім одразу ж виводяться через підставні фірмочки. І премії чиновникам по 200-300 %. Зарплати в тисячах доларів собі породили за наші з вами гроші… Цей перелік можу продовжувати довго. Поки так гроші вони будуть витрачати, то скільки б вони з нас не збирали податків – їм все мало буде. Бо за десятки років добре наловчилися наші з вами гроші витрачати на себе” – резюмує ініціаторка зменшення податку щодо витрачання бюджетних коштів мерією.

І на останок додає, що історія зі збільшенням податків може закінчитись як у казці про Чіполіно:

“І тепер третє, останнє. Мені ця історія нагадує відомий мультфільм “Чіполліно” : “Доходи наші зменшились. Після того, як був введений податок на повітря, ви стали менше дихати! Це обурливо!”. Але ж ви знаєте, чим закінчилася казка про Чіполліно для тих, хто ці податки запроваджував. Думаю, з цими буде та сама історія.”

Потрібно нагадати, що депутат Роман Андронійчук підтримує підняття земельного податку в 10 раз, натомість депутати Олександр Колісник і Людмила Кондратюк вважають підвищення на не часі і будуть голосувати за його зменшення.

Громада Вінниччини запрошує усіх депутатів Вінницькї міської ради висловити свою думку щодо підняття у Вінниці земельного податку.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Вінниччини".

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.

Головний редактор: Ірина Федорів