Палац Потоцьких віддають під готель на 49 років

0 1812

Проект рішення про передачу західного корпусу палацу Потоцьких в Тульчині в оренду під готель зареєстрований на сайті Вінницької обласної ради.

Частину палацу загальною площею 2022 кв метри депутати пропонують віддати за 68 500 гривень на місяць. Це приблизно 34 грн за кв.м. Західний корпус планують здати на конкурентних засадах терміном на 49 років.

В той же час оренда квартири розміром 46 кв.м. в Тульчині коштує 250 грн на добу, що складає 163 грн за кв.м. Таке оголошення розміщено на сайті OLX . Це майже в 5 раз дорожче, ніж депутати планують віддати історичну пам’ятку національного значення палац Потоцьких.

Також на сайті OLX розміщено оголошення про оренду комерційної нерухомості в Тульчині. За 57 кв.м. там просять 200 доларів на місяць, що втричі дорожче за вартість запропонованої оренди палацу.

Якби палац Потоцьких здавали за ціною комерційної нерухомості то громада отримувала б щомісяця принаймі втричі більше: 182 тисяч гривень. І це вартіть оренди не історичної будівлі, а простої квартири.

Якщо депутати проголосуть за здачу в оренду за такими заниженими цінами то всього за 49 років громада Вінницької області за 49 років втратить близько 68 мільйонів гривень.

Станом на сьогодні західний корпус знаходиться в занедбаному стані. Голова ОДА Валерій Коровій ще у квітні похвалився, що перед корпусом змінюють ланшафтний дизайн і що є уже дві київських фірми , які готові здійснити реконструкцію готелю. Громада Вінниччини вияснила, що обновлює ланшафт бюджетним коштом фірма, пов’язана з віце-прем’єром Кістіоном. Згідно виграного тендеру фірма мала насадити кущів та настелити бруківки біля палацу Потоцьких на 32 мільйони гривень.

“Звичайна схема наших чиновників. Спочатку виділяють бюджетні кошти на якусь закупівлю, яку можна розпиляти. Потім за копійки віддають якусь пам’ятку в оренду на десятки років. Потім за роздерибанені гроші ремонтують. Проводять невід’ємні поліпшення споруди і приватизують за копійки, бо вартість поліпшень, яка нерідко роздута, віднімається від суми покупки. Мінімум власних вкладень, максимум вигоди” -розповідає про схему чиновників автомайданівка Таїса Гайда.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Вінниччини".

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.

Головний редактор: Ірина Федорів