Аномальні округи Вінниччини: “свіжа кров” не від “Слуги народу”

0 525

З-поміж 69 програних представниками партії “Слуга народу” округів Громадський рух Чесно ідентифікував 13 аномальних. Це округи, де кандидати-мажоритарники від цієї політсили зазнали поразки, хоча сама партія здобула перемогу. Також у цих округах програли кандидати-нардепи. Рух ЧЕСНО розповідає про “свіжу кров” у парламенті.  Серед них 3 вінницьких нових народних депутати.

Троє депутатів облради Вінниччини, які стали народними 
Вінницька область була маркерним регіоном для БПП “Солідарність”, а на цих виборах мала стати для “Української стратегії Гройсмана”. Цьогоріч політсила Порошенка “Європейська солідарність” посіла тут у багатомандатному окрузі аж 4-те місце, а партія Гройсмана – друге. Водночас мажоритарникам від “ЄС” таки вдалося втримати деякі округи. Двоє самовисуванців, які перемогли в округах на Вінниччині, пов’язані з “Європейською солідарністю“, ще один переможець висувався від ВО “Батьківщина”. 

Щодо двох кандидатів було зафіксовано випадки надання ними безкоштовних медичних послуг мешканцям округу. Усі кандидати також привозили артистів на свої округи. Згідно із ЗУ “Про вибори народних депутатів України”, агітація передбачає організацію концертів тощо, але тут постає питання правдивого фінансування таких заходів і відображення цих видатків у фінансових звітах. Утім, роздавання подарунків або надання послуг від імені, скажімо, благодійних фондів з метою впливу на електоральні вподобання виборців навіть у довиборчий період Рух ЧЕСНО розцінює як гречкосійство

У 18-му окрузі на Вінниччині перемогу здобув голова фракції ВО “Батьківщина” в облраді, очільник Калинівського осередку партії Олег Мейдич2018 року через прогули депутат став кандидатом на відкликання з облради. У ВРУ 6-го скликання він був оплачуваним помічником нардепа Петра Гасюка з “Батьківщини”. У Вінницькій облраді Мейдич є членом комісії з питань регулювання комунальної власності та приватизації. 

Мейдич випередив кандидата від “Слуги народу” Павла Довганя майже на 14% голосів. Чинний нардепРуслан Демчак посів в окрузі третє місце, набравши на 700 голосів менше, ніж Довгань. Судячи зі сторінок Довганя в соцмережах, найбільше він конкурував саме з Демчаком, а не з Мейдичем

Офіційно Мейдич разом із дружиною Тетяноюволодіє ПП “Продхолод”, ТОВ “Калинівський виробник” (м. Хмельницький), ТОВ “Вінницький полк імені Івана Сірка” та ТОВ “Дистрибютцентр”. 

Найімовірніше, саме батько Мейдича Леонід Погорельський є засновником ТОВ “Калинівський маслозавод” (разом з Юлією Поліщукдружиною депутата Вінницької облрадиАнатолія Ткача, а сам Ткач є директором) і ТОВ “ПОГОПОЛ-ЕЛЕКТРО” (виробництво електроенергії). Анатолій Ткачбув довіреною особоюМейдича на цих виборах. 

Раніше Погорельський був співзасновником ТОВ Калинівськиймолокозавод ЛТД”, яке Мейдич зазначав як місце своєї роботи в біографічній довідці на місцевих виборах 2015 року. 

У соцмережах можна побачити обіцянки кандидата Мейдича щодо програм підтримки багатодітних родин, розвитку медицини, освіти, але тільки для мешканців округу.

Цей пункт є й у програмі Мейдича.

ГО “Соціальні ініціативи Мейдич Олега” (засновники – Катерина Ковальчук і Володимир Гурлов) було створено у грудні 2017 року. Утім, на її сторінці у Facebook не так і багато публікацій. Зокрема, у квітні ГО роздавала дітям подарунки.

Від Мейдича в червні роздавали продукти в межах округу. Станом на 19 червня він ще не був зареєстрований як кандидат у нардепи, тому це не можна розцінювати як порушення. 

Читайте також: Два курячі стегенця на паспорт – треш виборів 2019

За два дні до виборів Мейдичпривозив на округ співачку Анастасію Приходько, яка 18 липня виступала в сусідньому 14-му окрузі (у Літині) на підтримку кандидатки від ВО “Батьківщина” Людмили Щербаківської.

За два дні до виборів Мейдич привозив на округ співачку Анастасію Приходько, яка 18 липня виступала в сусідньому 14-му окрузі (у Літині) на підтримку кандидатки від ВО “Батьківщина” Людмили Щербаківської.Судячи з фінального фінансового звіту, Мейдич сам профінансував свою кампанію на майже 425 тис. грн. Усі ці гроші кандидат витратив на друковану продукцію. 

У сусідньому окрузі №15 перемогла депутатка Вінницької облради від БПП Лариса Білозір – дочка чинного нардепа-мажоритарника з фракції БПП, члена Української народної партії Миколи Кучера, якому теж вдалося виграти вибори в його рідному окрузі №17 (Вінниччина). Білозір випередила кандидата від “Слуги народу” Віталія Юрійовича Пращука на 3 787 голосів, або близько 5%. Вона здобула 26 143 голоси виборців (35,87%). 

У Вінницькій облраді депутатка Білозір очолює комісію з питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою, євроінтеграції, міжнародного й міжрегіонального співробітництва. За даними Руху ЧЕСНО, вона прогулювала сесії облради у 2016 році. Також Білозір була помічницею на громадських засадах у нардепа Олександра Бакуменка з БПП. 

Лариса Білозір одружена з Андрієм Білозіром, який балотувався до Київської міської ради від БПП і пробув депутатом протягом року, устигнувши за цей час стати прогульником. Білозір – син поки що чинної нардепки від БПП Оксани Білозір. Наразі він виконує обов’язки генерального директора НАК “Украгролізинг”

З огляду на те, що двоє депутатів Київради з фракції БПП “Солідарність” стали нардепами за списком “Опозиційної платформи – За життя”, зараз Андрій Білозір, котрий був у списку БПП першим непрохідним, має всі шанси стати депутатом Київради знову. 

Лариса Білозір працює виконавчою директоркою ГО “Життя та розвиток громад”, засновниками якої, крім самої депутатки, є Мар’яна НарожнапомічницяМиколи Кучера, та Валентина СутикапомічницяЛариси Білозір. Ця організація, судячи із соцмереж, шукає альтернативне фінансування шляхом залучення грантових коштів. Зокрема, вона започаткувала ініціативу з безкоштовних обстежень “Лікар у село”.

Попри те, що нова робота для Білозір має означати більший акцент на законодавчій активності, у своїй програмі вона обіцяє розвиток інфраструктури громади, зокрема облаштування дитячих і спортивних майданчиків, реконструкцію скверів, чим мали б опікуватися насамперед обласні та місцеві депутати. Також вона обіцяє зниження ціни на газ і тарифів на комунальні послуги. Депутатка підтримує запровадження страхової медицини, збільшення видатків на ліки та медичні послуги, розвиток сільської медицини. 

Лариса Білозір у межах виборчої кампанії організовувала музичні фестивалі та обстеження в лікарів для мешканців округу. 
 На Вінниччині в окрузі №16 переміг так само депутат-прогульник Вінницької облради (фракція БПП)Геннадій Вацак із 7% відривом від кандидатки від “Слуги народу” Таїси Томляк. Він є директором департаменту маркетингу Кондитерського дому “Вацак”, а також кінцевим бенефіціаром низки підприємств.

http://vatsak.mogpod.com/Цього разу Вацак балотувався як самовисуванець, а 2010 року йшов на мажоритарці до облради від “Батьківщини”. 

У межах округу кандидат теж улаштовував концерти й надавав безкоштовні медичні послуги. На своїй офіційній сторінці у Facebook він публікував грамоти та подяки від громадських організацій і громад, вручені особисто йому та КД “Вацак”за підтримку спорту тощо. Наприклад, від селян із Серебрії він отримав грамоту за допомогу в благоустрої села. За чотири дні до виборів, 17 липня, у Піщанському ліцеї поставили нову огорожу за сприянняВацака як депутата облради. 

Він також став одним зі спонсорів оновлення шкільного подвір’я в місті Яришів. Як і чимало інших кандидатів, Вацак привозив артиста Миколу Янченка виступати в населених пунктах у межах округу.

Крім того, за його підтримки відкривали дитячі майданчики. А футбольна команда “Дністер” тепер носить спортивну форму, брендовану словом “Вацак”.

Як і Білозір, Вацак організовував безкоштовні медичні огляди, зокрема в офтальмологів. 

За даними фінального фінзвіту, Вацак сам вніс до свого виборчого фонду близько 604 тис. грн. Кошти пішли на виготовлення друкованої агітпродукції на кшталт листівок і буклетів (152 тис. грн), агітацію в друкованих ЗМІ (154 тис. грн), зовнішню рекламу (152 тис. грн), а інші витрати, куди входять і концерти, становили найменше – 69 тис. грн. 

Читайте також: Дивіться, хто йде: кандидати Волині

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Вінниччини".

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.

Головний редактор: Ірина Федорів