Вінницяміськтеплоенерго за 3,1 мільйона позичила екскаватори у київської фірми

0 310

11 липня цього року комунальне підприємство “Вінницяміськтеплоенерго” підписало угоду з київською фірмою “Комененергосервіс”на оренду екскаваторів для земляних робіт.

Перед цим тендер на послуги оголошували два рази але охочих взяти участь не знайшлось. В умовах тендеру була прописана 100% післяоплата послуг. Після підписання угоди з києвлянами умови змнили: прописали аванс і скоротили терміни післяоплати з 30 днів до 5 банківських.

Оголошення про завершення закупівлі послуги оренди екскаваторів опубліковано на майданчику електронних закупівель Прозорро.

В у мовах закупівлі йшлось про 100% післяоплату протягом 30 банківських днів.

Згідно даних аналітичної системи Youcontrol фірма знаходиться в Києві і її статутний капітал складає 216 тисяч гривень.

Через два тижні після підписання угоди КП “Вінницяміськтеплоенерго” умови змінило і підписало додаткову угоду. Тепер згідно змін техніка може бути не у власності підприємства а у оренді, за роботи комунальне підприємство має сплачувати аванс а кінцеві розрахунки згідно актів виконаних робіт мають бути оплачені не через 30 банківських днів.

Автомаданівка Таїса Гайда, чия організація займається моніторингом публічних закупівель у Вінниці, пояснює, що це відома схема для усунення конкурентів і підписання угоди без тендера:

“Спочатку оголошують тендер і прописують у ньому невигідні для бізнеса умови як то післяоплата протягом 30 банківських днів. Тендер оголошують два рази і коли бажаючих не знаходять згідно чинного законодавства уже можуть підписати пряму угоду без конкурсу. А після цього зазвичай підписують додаткову угоду, де прописують вигідні для “свого” постачальника умови. Що ми і бачимо в угоді між Вінницяміськтеплоенерго і “Комененергосервісом”.

Потрібно нагадати, що у Вінниці міська рада у 2019 році в 10 раз збільшила земельний податок і громадські організації подали місцеву ініціативу, щоб повернути податок до минулорічного рівня.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Вінниччини".

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.

Головний редактор: Ірина Федорів