Окуляри від нардепа Демчака та курячі стегенця від “батьківщинівця” Мейдича – 18 округ

0 93


У 18-му окрузі, який складається з Іллінецького, Липовецького, Немирівського, Оратівського та Погребищенського районів, зареєстрували 15 кандидатів: 7 – від партій, 8 – самовисуванці. Серед них є два нардепи: один із цього скликання, інший – із попереднього. “Громада Вінниччини” проаналізувала, хто ці люди, що обіцяють, і чим запам’яталися.

Безкоштовні окуляри від нардепа Демчака

Руслан Демчак був народним депутатом ВР останнього 8-го скликання. Голосував за державне фінансування партій, за створення Вищого антикорупційного суду. Депутат зразково відвідував сесійні засідання у ВР, але попри це голосував за призначення Генпрокурора без профільної освіти та за обов’язкове декларування громадськими активістами

Крім того, є фігурантом у антикорупційних розслідуваннях, з-поміж яких – незадекларований у 2014 році бізнес, імовірна причетність до дерибану земель державного заповідника та відмивання коштів через конвертаційні центри у банку Демчака. Також, нещодавно Господарський суд Києва повернув у приватну власність готельний комплекс “Либідь” у Києві. 
Попри  низку антикорупційних розслідувань нардеп Демчак знову зібрався у Верховну Раду. Демчак почав готуватися до виборів ще до початку виборчої кампанії, піарячись на державних субвенціях. 

У 2018 році його округ отримав  20,79 мільйони гривень державних коштів. Так на власному сайті депутат розмістив звіт про свою роботу як народного депутата у 2018 році. Більша частина звіту складається з опису проектів, які в громадах були реалізовані за кошти державних субвенцій. 

Також на сторінках державних закладів, які отримували субвенції, розміщена інформація з подякою депутату.

12 червня на сторінці у ФБ  Брацлавська школа подякувала Демчаку за спортивний майданчик, який будували за державні кошти.
Також на початку червня на сайті  Іллінецької РДА було розміщено  привітання з днем медичного працівника, де зауважили, що за сприяння нардепа Демчака лікарня отримала обладнання, та сам депутат пообіцяв подарувати лікарям нові медичні халати уже “найближчим часом”.

І хоча нардеп Демчак піариться на державних субвенціях, їх витрачання не завжди є ефективним.  

Так, наприклад,  5,41 мільйони бюджетних коштів було витрачено на капітальний ремонт комплексу будівель та споруд НВК №1 по пров. Некрасова, 2 у м. Немирів. Інформація про тендер розміщена на сайті електронних закупівель Прозорро ще у кінці 2017 року. Загальна сума ремонтних робіт складає 6,7 мільйони гривень. Торги виграла білоцерківська фірма “Атлантікс 1”. У листопаді-грудні 2018 року Загальноосвітня школа 1-3 ступенів № 1  на підставі наданих ТОВ “Атлантікс 1” актів приймання виконаних будівельних робіт перерахувала 5,38 мільйона гривень цій фірмі, а в березні 2019 року слідчі опитали працівників, які були задіяні під час проведення капітального ремонту  комплексу будівель та споруд НВК № 1, які підтвердили, що ТОВ “Атлантікс-1” узагалі не виконувало вищевказані роботи. Це може свідчити про розкрадання бюджетних коштів. Про це йдеться в Ухвалі Вінницького міського суду від 20 березня 2019 року.


Під час виборчої кампанії депутат Демчак роздавав потенційним виборцям на своєму окрузі безкоштовні окуляри. Його опонент-“свободівець” Андрій Вигонюк викликав поліцію для документування можливого підкупу виборців. Під час вилучення ящиків з окулярами поліція знайшла в одного з агітаторів блокнот, у якому було розписано скільки і кому роздати грошей за агітацію. 

Відео зі сторінками блокноту кандидат Вигонюк оприлюднив на своїй сторінці у ФБ, повідомляючи що за даним фактом поліція відкрила кримінальне провадження.

Редакція намагався отримати коментар від народного депутата, написавши на його офіційну сторінку у Фейсбук. Повідомлення було прочитано, але відповіді журналісти так і не отримали.

Також по 18 виборчому округу йде клон Руслана Демчака з Теребовлянського району Тернопільської області. У кандидатів відрізняється тільки по батькові. Нардеп – Руслан Євгенійович, а клон – Руслан Дмитрович. Крім того Демчак Руслан Дмитрович згідно з інформацією, розміщеною на сайті ЦВК, ніде не працює та має тільки загальну середню освіту.

Курячі стегенця як агітація від партії “Батьківщина”

Олег Мейдич є чинним депутатом Вінницької обласної ради від партії “Батьківщина”. У 2018 році, згідно з аналітикою Руху ЧЕСНО, він не був присутнім на жодному засіданні депутатської комісії  з питань регулювання комунальної власності та приватизації, а також пропустив 50% сесійних засідань і відповідно до чинного законодавства став кандидатом на відкликання.

Згідно з декларацією депутата за 2018 рік, він та його дружина мають низку приватних підприємств. Деякі з них пов’язані з іменем козацького атамана. Так, у Олега Мейдича є ТОВ  “Вінницька сотня імені Івана Сірка”, а його дружина має частку у “Полку імені І.Сірка”. Підприємство Мейдича визнано банкрутом, а підприємство дружини надає охоронні послуги.

У передвиборчий час із брендованого авта з ініціалами Олега Мейдича роздавали по населених пунктах 18-го округу курячі стегенця. Про це повідомили користувачі мережі ФБ.

І хоча фонд має прізвище й ім’я кандидата, юридично Олег Медич до благодійного фонду “Соціальні ініціативи Мейдич Олега” до самого Мейдича не має. За інформацією аналітичної системи Youcontrol засновниками фонду є двоє мешканців Києва.
Володимир Гурлов є юристом і співзасновником близько 100 підприємств, серед яких і низка громадських організацій та благодійних фондів.

У передвиборній програмі кандидата в народні депутати Олега Мейдича є принаймні один пункт, який стосується повноважень органів місцевого самоврядування. Він обіцяє, що на його окрузі будуть діяти програми, які допомагатимуть усім нужденним. Правда, яким чином це буде виконувати депутат-прогульник, у своїй програмі він не вказує.

Що пов’язує “Слугу народу” та екс-“регіонала” Григорія Калетніка

Офіційно від партії “Слуга народу” на 18-му окрузі висувається Павло Довгань, який працює заступником директора науково-дослідного господарства “Агрономічне”. За даними аналітичної системи Youcontrol підприємство, на якому працює Павло Довгань, є дочірнім підприємством Вінницького аграрного університету,  президентом якого та фактичним керівником є екс-“регіонал” Григорій Калетнік.

Інформація про президента вузу Калетніка розміщена на сайті університету. За результатами рейтингу порталу освіта.ua Вінницький аграрний університет посів аж 173 місце серед ВУЗів України.

Нагадаємо, що Григорій Калетнік був депутатом Верховної Ради 7 скликання та голосував за диктаторські закони 16 січня. У 2007 році балотувався до ВР у списках “Партії регіонів”.
Свою виборчу кампанію кандидат Калетнік проводить, зустрічаючись з мешканцями округу, про що розміщує фото на своїй сторінці у ФБ.

Також на його сторінці розміщений рекламний ролик, де чиновники дякують Григорію Калетніку за кошти, виділені на громади з державного бюджету.

І якщо Григорій Калетнік зустрічається з виборцями окремо, то його підлеглий Павло Довгань намагається зустрітись із жителями округу одночасно з іншим кандидатом Русланом Демчаком. Більша частина його постів у Фб стосуються сварок з нардепом Демчаком. Павло Довгань навчався в аграрному університеті, президентом якого є Григорій Калетнік, та під час суперечки між громадою села Агрономічного та аграрного університету щодо 500 гектарів землі брав активну участь на стороні університету.  

Сільська рада  Агрономчного намагалася занести до Генерального плану села понад 500 гектарів землі, якою користувався Вінницький державний аграрний університет. І хоча колишній “регіонал” Григорій Калетник є тільки почесним президентом цього вишу, але він здійснює фактичне керівництво. Тож саме Калетник брав активну участь у судових процесах і земельних протистояннях із мешканцями Агрономічного. Проти селян навіть виводили студентів університету.  Мешканці Агрономічного зафільмували Павла Довганя, як він керував студентами під час суперечок на спірній земліА також разом з кандидаткою по 16 виборчому округу Таїсією Томляк був присутній на судових засіданнях  Агрономічного університету проти мешканців Агрономічного.
Питання до Довганя на його сторінці у ФБ про можливий зв’язок з “регіоналом” Калетником кандидат від “Слуги народу” Довгань просто ігнорує.

Частина програми кандидата є популістською та не стосуєтся повноважень, наданих законодавством депутатам Верховної Ради, зокрема вирішення питання з автобусним перевезенням в межах області та “особистий контроль за перерозподілом податків”.
Є іще один кандидат на 18-му окрузі, який пов’язаний із брендом “Слуга народу”. Це Андрій Зелінський – керівник проектів від “Громадський рух “СЛУГА НАРОДУ”, який зареєстрований як громадська організація у травні цього року. Журналісти писали про масове клонування  партії президента.

“Свободівець” – депутат облради


Андрій Вигонюк балотується до Верховної Ради від політичної партії “Свобода”. Він є чинним депутатом Вінницької облради та головою постійної комісії з питань законності, боротьби з корупцією, люстрації, регламенту та депутатської діяльності.

Торік, коли на черговій сесії Вінницької облради голосували питання про передачу у приватні руки 10 гектарів вінницького лісу фірмі, яку пов’язують з родиною депутатів Станіславенко-Ткачуків, депутат Вигонюк не підтримав цей проект рішення. 
У Вінницькій обласній раді “свободівці” протидіють схемам КП “Вінницяоблводоканал”, які СБУ пов’язує з іншим кандидатом – віце-прем’єром Кістіоном. 

Нещодавно  Службою безпеки було відкрите кримінальне провадження. Так, вони вимагали звільнити директора цього комунального підприємства через купівлю алкоголю в робочий час, через потенційний конфлікт інтересів (дружина керівника водоканалу працювала у прямому його підпорядкуванні). Також через незадовільний стан води домоглися позбавлення очільника водоканалу премії. А минулого року після виступу Скрипченка на сесії Вінницької облради депутати не затвердили звіт директора водоканалу.
Його програма є стандартною програмою націоналістів на ці вибори.

Кандидат створив сторінку у Фб та агітує, безпосередньо  спілкуючись із потенційними виборцями.

“Радикал” Кременюк

Ще один депутат Вінницької обласної ради йде до ВР від Радикальної партії Олега Ляшка. Це заступник голови Вінницької обласної ради – Михайло Кременюк. До призначення на посаду першого заступника облради Кременюк працював заступником міського голови Немирова з гуманітарних питань.
Згідно з декларацією за 2018 рік родина Кременюка купила квартиру у Вінниці. Половину суми склали кредитні кошти, які надані комунальним підприємством “Обласний фонд сприяння інвестиціям та будівництву” , яке підпорядковане Вінницькій обласній раді.
Кандидат є засновником 4-х громадських організацій, серед який організація учасників АТО та людей з інвалідністю, хоча сам кандидат немає жодного відношення ні до людей з інвалідністю, ні до учасників АТО.
У квітні цьогоріч активісти Громадської організаціі “Немирівський громадський актив” зробили запити на Вінницьку обласну раду, і проаналізували розподіл коштів депутатського фонду Михайлом Кременюком та його однапартійцями в облраді і вияснили, що допомога була розподілена серед родичів Кременюка. Результати розслідування було опубліковано в Телеграм каналі громадської організації.

Відповідно до офіційної відповіді голови Вінницької обласної ради Анатолія Олійника – заробітна плата заступника голови облради Кременюка Михайла в 2018 році склала 413 423,59 грн. І це при посадовому окладі 12 400 грн на місяць. Тобто за рік за посадовим окладом Кременюк отримав 148 800 грн, а решту – майже 265 тисяч гривень – це надбавки, премії, матеріальні допомоги.

Зокрема, рідна сестра кандидата – Зразюк Олена Володимирівна, яка подала  6 заяв на матеріальну допомогу до різних депутатів обласної ради від РПЛ, отримала 8 тисяч матеріальної допомоги.

Дідусь дружини Кременюка  – Семенюк Іван Федорович отримав 5 000 грн від “радикала” Кобця Т.В.   Бабуся дружини Семенюк Катерина Володимирівна – отримала 3 000 грн від “радикала” Мельника А.Ю.  Мартинюк Галина Василівна – (ймовірно, тітка) “радикала” Кременюка отримала також 3 000 грн.

ГО “Немирівський громадський актив” подали заяву до правоохоронних органів ще у квітні, але досі ніхто з правоохоронців не відреагував.

Повний список родичів та друзів народного обранця можна переглянути у розслідуванні активістів.

За телефоном, вказаним на сайті облради, слухавку взяла жінка, яка представилась помічницею Кременюка і пояснила, що вона нічого не знає про цю ситуацію, бо працює недавно, і що передасть запитання Кременюку. Пізніше вона перетелефонувала і сказала, що Михайло Кременюк дасть коментарі тільки після виборів, бо зараз у нього немає часу.

На сторінці кандидата майже не висвітлюється інформація про перебіг його передвиборної кампанії.

Останній його пост  у мережі ФБ датується 10 липня. У ньому депутат піариться на роботах, які були зроблені  на його окрузі за бюджетні кошти.

Екс-“регіонал” балотується від партії Смешка
Ще один екс-“регіонал” Сергій Смотрич іде на вибори від політичної партії “Сила і честь” Ігоря Смешка. За останні 9 років кандидат уже втретє змінює партію, від якої висувається. Востаннє він балотувався у 2015 році до Вінницької обласної ради від політичної партії “Наш край”. За даними ЦВК він був не тільки  першим номером у списках кандидатів, а також членом партії.
Політичну партію “Наш край” презентував 20 грудня 2014 в Татарбунарах (Одеська обл.) народний депутат України Антон Кіссе. Раніше партія називалася “Блокова партія”. Та Кіссе був не єдиним екс-“регіоналом” у перефарбованій під нову партію. Громадський рух ЧЕСНО досліджував, кого веде на вибори партія “Наш край” у 2015 році.  

На попередніх  місцевих виборах кандидат Смотрич був обраний до Вінницької обласної ради від “Партії регіонів”. На той час він був членом партії і пройшов до ради під 46-м номером.
У своїй біографії Сергій Смотрич написав , що у 2016–2017 роках працював помічником директора Державного підприємства “Одеський морський торговельний порт”. 
Саме з жовтня 2016 року по червень 2017 року державне підприємство очолював вінницький депутат Ігор Ткачук, якого президент Зеленський нещодавно розкритикував в Одесі за неефективне керування Одеською філією АМПУ.  У Вінниці Ткачука пов’язують із дерибаном заплави річки Вишня.

Також на своїй сторінці у ФБ кандидат Смотрич поскаржився , що з дитинства вимушений був  заробляти гроші, хоча зараз кандидат є безробітним.

“Свою трудову діяльність я розпочав ще 1985 року на Вінницькому заводі “ім. 60-річчя Жовтня” Виробничого об’єднання “Жовтень”. Ви собі не уявляєте, коли всі діти в 15 років їдуть на відпочинок в піонер табори, мені доводилось працювати на заводі маркувальником радіодеталей, щоб допомогти своїй родині. Ціну трудової копійки знаю з малечку”, – зауважив Сергій Смотрич у своїй біографії у ФБ.

Два будівельники, поліціянт, юрист та агротехнолог


Кандидат Сергій Павлюк є юристом та депутатом Іллінецької ОТГ. Згідно з інформацією, розміщеною на сайті ЦВК, його довірена особа Юлія Гавриш була помічницею народного депутата Сергія Скуратовського. 

У березні 2019 року Антикорупційна прокуратура направляла на розгляд ВР подання щодо зняття з народного депутата Скуратовського депутатської недоторканності за подання завідомо недостовірних відомостей. Розслідування щодо Скуратовського публікували журналісти Бігус-інфо.

Самого Павлюка піарить “Українська стратегія” Володимира Гройсмана. Зокрема, як указано на сторінці “Українська стратегія. Іллінеччина”, в підтримку Павлюка виступав гурт “Тік”, який здійснив тур на підтримку партії Володимира Гройсмана по Вінницькій області. На сторінці кандидата є декілька постів з подякою за виступ групи “Тік” та в підтримку партії Володимира Гройсмана.

Самовисуванець Олександр Король є начальником Немирівського відділу поліції ГУНП у Вінницькій області.
Сторінка кандидата у ФБ заповнена постерами з агітацією.

На сторійні кандидата також не йдеться про зустрічі з виборцями і просування своєї передвиборчої програми. лозунг повторюється, змінюються тільки фото. 

Від політичної партії екс-регіоналів “Опозиційна платформа – За життя” йде Микола Антонюк. Його програма скопійована з програми партії, розміщеній на їх офіційному сайті.Згідно інформації на сайті ЦВК він є за фахом  консультантом-агротехнологом і працює в  НВП”АІСТ”, яке станом на сьогодні перебуває в стадії припинення.
Ще один маловідомий кандидат йде від партії “Розвиток”. Михайло Лавровський є ймовірно сином начальниці  управління інформаційної діяльності Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької обласної державної адміністрації, Альони Лавровської. До 2017 року хлопець з ідентичними ініціалами був вказаний в її деклараціях.

І хоча кандидату всього 22 роки, на своїй сторінці у ФБ він пише що об’їздив 20 країн та планує залишитись в Україні. 

Ще два кандидати, пов’язаних з будівельним бізнесом, йдуть самовисуванцями по 18 округу.

Це Віталій Грусевич, який був виконавчим директором Конфередерації будівельників України та Петро Михайленко, власник будівельної фірми “Брацлав-3М”.

Потрібно нагадати, що Громадський рух ЧЕСНО проаналізував кандидатів у депутати по 11 округу.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Вінниччини".

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.

Головний редактор: Ірина Федорів