Міська рада в 10 раз підняла плату за землю, вінничани створили петицію про перегляд розміру плати

0 2184

Після 1 липня вінничани, які володіють землею в межах міста Вінниці, почали отримувати розрахунок податку за землю. Він виявився в 10 раз більшим за минулорічну суму податку.

рішення про збільшення плати ще у червні минулого року прийняли депутати Вінницької міської ради, проголосувавши за зміну розміру податку за землю, яка складала 0,03% нормативної грошової оцінки до 0,3% , що рівно в 10 раз більше.

З присутніх на сесії народних депутатів утримались від прийняття такого рішення тільки свободівці.

12 липня на сайті Вінницької міської ради з’явилась петиція з вимогою переглянути розмір земельного податку.

В петиції зокрема йдеться про невідповідність росту заробітних плат та податків:

“Ставка земельного податку в 2019 році в порівнянні з попередніми роками збільшилася в 10 (!) разів. 
А беручи до уваги те, що нормативна грошова оцінка земель в межах міста Вінниці є досить високою, різке збільшення ставки земельного податку покладає значний фінансовий тягар на власників земельних ділянок. 

При цьому слід зауважити, що мінімальна заробітна плата у 2019 році в порівнянні з 2018 роком зросла лише на 12 %, а прожитковий мінімум – на 9 %. 
За даними Держкомстату середня заробітна плата по м. Вінниці у 2019 році зросла всього на 10 % в порівнянні з 2018 роком. 
Крім того, приватизовані прибудинкові території будинків, де створено ОСББ, використовуються не для комерційних цілей та часто навіть не можуть забезпечити по своїй площі потреб будинку, а також приводяться до ладу в більшості випадків силами самих співвласників (тобто теж потребують прямих капіталовкладень для їх підтримання). “

З наведених даних вбачається, що збільшення ставки земельного податку явно не відповідає рівню збільшення доходів населення за останні роки. На фоні невисоких заробітних плат та високих цін на житлово-комунальні послуги (що до того ж систематично продовжують іще зростати), таке значне збільшення ставки земельного податку може призвести до вагомого зменшення купівельної спроможності більшості мешканців міста – власників земельних ділянок. 

Петицію можна підписати за наступним посиланням https://e-dem.in.ua/vinnytsia/Petition/View/1606?fbclid=IwAR1x0xElYbC9q97GRYzm_nWNS-BpX9aX9OUaLfGwZwkf0qJbJjQqkoCOM6o

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Вінниччини".

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.

Головний редактор: Ірина Федорів