Кандидат в нардепи “нарадив” Вороновицькій ОТГ на півмільйона гривень

0 1492

Деякі новостворені ОТГ віддають немалі кошти на юридичні консультації. З бюджету виділяють десятки тисяч гривень, щоб отримати консультування від юридичних фірм. Угоди підписують без тендеру за договірною процедурою. “Громада Вінниччини” розбиралась кому і скільки платять об’єднані територіальні громади та сільські ради.

По 12 виборчому округу йде самовисуванцем Леонід Марцинковський. Він очолював регіональний осередок “Фронту змін”, потім міськ органіцію БПП у Вінниці, трохи побув у РНС Саакашвілі, а тепер його борди з політичною агітацією розміщені по усьому місту. На бордах він розміщений поряд з прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом – очільником “Української стратегії Гройсмана”.

Леонід Марцинковський є бенефіціаром ПП”Юридична компанія Ютерра”.

На сайті електронного майданчика державних закупівель Прозорро вказано , що за юридичні послуги у 2019 році Вороновицька селищна рада заплатить компанії Леоніда Марцинковського 198 тисяч. Угоду уклали без торгів.

Ще 265 тисяч компанії Марцинковського було сплачено Вороновицькою ОТГ в період з 2016 по 2018 роки. Але інформації про данні оборудки на сайті закупівель Прозорро немає. Деколи суми правової допомоги складали від 20 до 46 тисяч гривень за місяць. Так , зокрема у червні минулорого року Вороновицька громада заплатила Марцинковському 48 тисяч гривень за місячну юридичну консультацію. Всього сумарно за 3 останніх роки Марцинковськи отримав від Вороновицької ОТГ 465 тисяч гривень.

Дивно те, що юридичні послуги фірма “Ютерра” надає тільки Вороновицькій громаді, селищний голова Олександр Ковінько, якої тісно пов’язаний з прем’єр-мністром України Володимиром Гройсманом. Одного часу Гройсман навіть був серед засновників фірми з виробництва ковбас , яка належить брату селищного голови -Сергію Ковіньку. Про це писали журналісти “Власно”.

Ще одна юридична фірма, яка надає юридичні консультації ОТГ, належить дружині колишнього начальника Літинської колонії Ірині Брилянт. Юристці належить 45% Адвокатського об’єднання “Дестра”. Згідно інформації аналітичної системи Youcontrol фірма була заснована у вересні 2018 року. А вже у січні 2019 року заключила угоду на 132 тисячі гривень з Писарівською та Бохоницькою сільськими радами.

Згідно інформації на сайті ЦВК на виборах до ВР Ірина Брилянт є довіреною особою самовисуванця Максима Хаджинова, який йде до ВРУ по сусідньому 11 виборчому округу у Вінниці.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Вінниччини".

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.

Головний редактор: Ірина Федорів