Вода у Вінниці погіршилась на 20%

0 165

Вінницька міська рада підготувала до поточної сесії звіт про хід виконання програми охорони навколишнього середовища. У звіті вказується, що якість води в централізованій мережі у Вінниці знизилась на 20% в порівнянні з минулим роком. Але річку ефективно чистять купленими земснарядами. У той же час депутатка міської ради оприлюднила відео, як один з земснарядів, який би мав чистити Південний Буг, залишений без дії більше року.

У звіті йдеться про те, що станом на 2018 рік Південний Буг має четвертий рівень забруднення (передостанній у цій класифікації). Згідно даних Державної установи “Вінницький обласний лабораторний центр МОЗ України”, якість води річки Південний Буг – погіршилась. У звітному році усі проби, відібрані з поверхневих водойм, не відповідали нормі за хімічними показниками та виявились на 49,7% гіршими, ніж у попередньому році ( 46,6% – 2015 році).

Аналіз проб, взятих з централізованої мережі, показує зниження якості на 20,7% у порівнянні з минулим роком (30,8% у порівнянні з 2015) по хімічних показниках та на 4,3% порівняно з минулим роком (4,7% порівняно з 2015) по бактеріологічних показниках.

Якість води у криницях громадського користування погіршилась порівняно з минулими роками (на 20,6% порівняно з 2017 роком та 25,8% порівняно з 2015) за хімічними показниками, але за бактеріологічними показниками покращилась на 8,9% порівняно з минулим 2017 роком (5,4% порівняно з 2015).

У звіті також сказано, що для очищення Південного Бугу як основного джерела водопостачання міста в районі санітарної зони водозабору КП “Вінницяоблводоканал” та на річці Десенка працювали земснаряди, закуплені за рахунок коштів обласного та міського бюджетів. В 2019 році придбаний ще один земснаряд – кошти міського бюджету – вдвічі потужніший, а також баржу, щоб пришвидшити уже розпочату роботу.

В той же час депутатка міської ради Ганна Давиденко оприлюднила відео, як один з земснарядів , бездіє уже більше року.

Потрібно нагадати , що міська рада почала чистити Південний Буг ще минулого року

Також вінничани підготували петицію з вимогою до міської ради виготовити проектну документацію та оформити, як водний об єкт, Вишенське озеро. Петицію можна підписати за посиланням https://e-dem.in.ua/vinnytsia/Petition/View/1587?fbclid=IwAR2lXmijlQj_b21btnAR3g7blLUlahdzBb61VODKlgTvo4KJfP2Rg5_XvCc

Директор “Вінницяоблводоканалу” та його заступники побудувались на території земель водоканалу а фірма земляка віце-премєра Кістіона ремонтувала очисні споруди за 48 мільйонів.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Вінниччини".

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.

Головний редактор: Ірина Федорів