Біля озера зводять паркан доки Верховний суд розглядає справу

0 512

нещодавно мешканці Старого міста побачили, як директор приватного підприємства Сармат Валентин Архіпов знову зводить паркан навколо озера, захоплюючи частину ліку та стежки по якій люди ходять в ліс по гриби.

Два роки тому місцеві активісти зібрались та зрізали паркан і звернулись до місцевої прокуратури з проханням розібратись, яким чином водний об’єкт потрапив у приватну власність , що суперечить водному кодексу.

Прокуратура відкрила кримінальне провадження за статтями 364 ч.2 “Зловживання владою”, 358 ч.1 “Підроблення документів”, та статтею 367 “Службова недбалість” та звернулась до суду щодо повернення у комунальну власність трьох земельних ділянок , на яких розташовано водний об’єкт. 

Але тут на допомогу Архіпову прийшла міська рада, яка надала довідку що багато років тому Архіпов до них звертався щодо узаконення земельної ділянки. Т Ому мовляв пройшли терміни позовної давності.

У березні Верховний Суд розглянув касаційну скаргу заступника прокурора Вінницької області на рішення Вінницького міського суду Вінницької області від 18 жовтня 2018 року та постанову Вінницького апеляційного суду від 09 січня 2019 року та почав розгляд справи. Про це йдеться в Ухвалі Верховного суду від 21 березня 2019 року.

Територія, на якій розташовані земельні ділянки з озером, належить до міста Вінниці. Тому рішення щодо передачі землі у приватну власність мали б приймати депутати Вінницької міської ради. Але земля приватизована на підставі рішення суміжної з територією спірних земельних ілянок Лука-Мелешківською сільською радою.

Під час досудового слідства було виявлено, що і у Лукі-Мелешківській сільській раді будь-які документи, що свідчать про передачу ділянок у приватну власність відсутні. Про це йдеться у рішенні Вінницького міського  суду від 18 жовтня 2018 року, яке розглядала суддя Людмила Луценко та рішенні  Вінницького мііського суду від 31 травня 2018 року, яке розглядала суддя Інна Борисюк.

В обох випадках прокуратура програла: судді у задоволенні  позовів про визнання державного акту на право приватної власності на землю недійсним та витребування земельної ділянки з чужого незаконного володіння відмовили.

Під час проведення власного розслідування активісти вінницького Автомайдану виявили, що судді Вінницького міського суду, ймовірно, порушили судівську етику бо приймали рішення в умовах реального конфлікту інтересів

Так у декларації судді Людмили Луценко за 2017 рік є в користуванні квартира, яка надана їй безкоштовно Вінницькою міською радою. А однією з сторін по озеру є Вінницька міська рада, інтереси якої представляла місцева прокуратура.

Інша суддя – Інна Борисюк має на території своєї приватної садиби загороджений струмок, який є притокою річки Південний Буг. Струмок, загороджений парканом виявили автомайданівці, коли знімали квадрокоптером будинок судді.

Сам Архіпов же має бізнес в окупованому Криму.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Вінниччини".

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.

Головний редактор: Ірина Федорів