Хто на Вінниччині закупив неякісні шкільні парти?

0 543

Підприємці з Шаргорода продали відділам освіти Мурованокуриловецької та Могилів-Подільської РДА неякісні парти. Прокуратура відрила кримінальне провадження. Правоохоронні органи прослуховували керівництво Могилів-Подільського РДА протягом двох років. Виявляється, керівництво не раз давало вказівки керівнику відділу освіти купувати в “своїх” підприємців і відкати у готівці віддавати керівництву.

У вересні 2018 року відділ освіти Муровонокуриловецької РДА закупив парти і стільці у двох підприємець з Шаргорода –
Колеснік Ірини та Лукашик Галини, роздроблюючи суму закупівлі на дві: 180,8 та 157 тисяч гривень, щоб не оголошувати тендер. Парти та стільці виявились неякісними та закуплені вище ринкових цін.
Про це йдеться у судовій ухвалі Мурованокуриловецького районного суду від 10 квітня 2019 року.Також ФОП Галина Лукашик постачала шкільні меблі і для відділу освіти Могилів-подільської РДА. Проти відділу освіти Могилів-Подільського РДА також відкрито кримінальне провадження. Слідство триває уже два роки. Правоохоронні органи використовували прослушку і виявили, що керівництво РДА давало вказівки начальнику відділу освіти Могилів-Подільскої РДА та головному лікарю КНП «Могилів-Подільський РМЦ ПМСД» в яких саме підприємців закуповувати товар , гроші перераховувались вказаним підприємцям, а готівка віддавалась потім керівництву РДА. Про це йдеться судовій ухвалі Могилів-Подільського міськрайонного суду від 09 березня 2019 року.

Попри те, що кримінальне провадження триває уже більше двох років, ні голова РДА ні керівник відділу освіти навіть не відсторонені від посад. Це не перше кримінальне провадження щодо закупівель в школах. У 2016 році проти 7 відділів освіти районних РДА Вінницької області уже було відкрито кримінальне провадження про закупівлю неякісної комп’ютерної техніки. Справи досі не передані до суду.

Один з ініціаторів відкриття кримінального провадження депутат Вінницької обласної ради Андрій Вигонюк розповідає, що комп’ютерну техніку в школи досі не завезли :

“Незважаючи на гучні викриття корупціонерів у цих же райдержадміністраціях, жодного голову РДА не звільнено з посади, а винуватцям навіть не оголошено підозри. Два роки тому ми викрили корупційну схему у 7 районах Вінниччини при закупівлі комп’ютерного обладнання для школярів: втрати бюджету перевищили понад мільйон гривень, а діти досі не отримали закупленої комп’ютерної техніки згідно специфікацій у накладній. Результат- нуль, нікому навіть підозри на оголосили, навіть ноутбуки не привезли. “

Як повідомляв Громадський рух ЧЕСНО, голова Могилів-Подільської РДА та депутат районної ради Олег Китасюк не знає звідки у нього в декларації з’явилась готівка.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Вінниччини".

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.

Головний редактор: Ірина Федорів