Безкоштовні кардіостимулятори: чому 10 000 грн вимагають за електрод

0 4745

За державною програмою кардіостимулятори держава надає безкоштовно . Але у Вінницькій обласній лікарні ім. Пирогова вимагають 10 000 за екектрод, який надається в комплекті з безкоштовним кардіостимулятором. Повторно купити електород пропонують у підприємниці.

Моїй бабусі 93 роки, вона пережила ще ІІ світову війну але вона у мене ще досі і їсти готує і пече пиріжки і все прекрасно пам’ятає. Клька днів тому їй стало погано і ми викликали швидку. Швидка завезла бабусю в хірургію,а потім перевели в судинне віділення Вінницької обласної лікарні ім. Пирогова через проблеми. У відділенні лікар нам повідомив, що їй потрібно поставити кардіостимулятор, який може коштувати 24 тисячі гривень. Але в коридорі лікарні мама випадково почула, що є державна програма і що кардіостимулятор держава надає безкоштовно, треба тільки оформити заявку. За один день ми зібрали усі довідки і отримали кардіостимулятор. Перед операцією лікар по телефону мене попередив , що витратні матеріали під час операції можуть скласти 10 тисяч гривень.

Після операції моїй мамі сказали, що до неї підійде людина і вона має віддати 10 тисяч. Тоді мама попросила документ, згідно якого вона має заплатити цю суму.

Мамі принесли рахунок від приватної підприємиці Фолюшак Л.І. на суму 10 000 гривень , в якому було вказано , що мама окремо купує електрод з активною фіксацією.

Та в акті виконаних робіт на кардиостимулятор бабусі було вказано, що прилад передають в комплекті з електродом і все разом коштує 12638 грн.

Якщо чесно, я не розумію чому ди двічі маємо сплачувати адже держава уже виділила на це кошти? І сума для багатьох, як моя бабуся, яка має невелику пенсію, реально непідйомна.

У єдиному державному реєстрі фізичних та юридичних осіб є тільки одна Фолюшняк Людмила Іванівна , яка проживає у м. Бар.

Згідно інформації з сайту ЦВК повна тезка Фолюшняк Людмили Іванівни з Бару була головою Барської районної виборчої комісії у 2015 році від блоку БПП.

Після того, як я почала розпитувати за обгрунтуванняя рахунку, мою бабусю спокійно виписали і гроші уже за електрод не вимагали. Але скільки було таких пацієнтів, які оплатили, я не знаю. Мабуть , цим питанням мають займатись правоохоронні органи.

Авторка Юлія Піскунова

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Вінниччини".

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.

Головний редактор: Ірина Федорів