Суд по озеру:Суддя порадила прокуратурі краще працювати

0 579

Сьогодні 9 січня Вінницький апеляційний суд розглядав позов обласної прокуратури щодо повернення у комунальну власність громади Вінниці озера на Старому місті. Минулого року, коли активісти прийшли зрізати паркан навколо озера , виявилось, що земельні ділянки з озером знаходиться у приватних руках. Прокуратура відкрила кримінальне провадження та подала позови щодо повернення водних об’єктів у комунальну власність. Суди перших інстанцій прокуратура програла. Апеляційний суд також прокуратурі відмовив. Головуюча суддя Апеляційного суду Валентина Марчук зауважила, що прокуратура погано працює, довго веде слідство , порадила прокурорці працювати краще але озеро своїм рішенням залишила у приватних руках.

Під час власного розслідування активісти виявили, що суддя, яка розглядала справу у першій інстанції -Вінницькому міському суді щодо однієї з земельних ділянок, де розташоване озеро , також порушує Водний кодекс. На її приватній земельній ділянці загорджено парканом струмок, який є притокою річки Південний Буг.

Минулого року один із власників земельної ділянки на Старому місті у Вінниці, на якій розміщено озеро, почав його обгороджувати, захопивши ще частину лісу. Місцеві активісти разом з журналістами зібрались та зрізали паркан і звернулись до місцевої прокуратури з проханням розібратись, яким чином водний об’єкт потрапив у приватну власність , що суперечить водному кодексу. Прокуратура відкрила кримінальне провадження за статтями 364 ч.2 “Зловживання владою”, 358 ч.1 “Підроблення документів”, та статтею 367 “Службова недбалість” та звернулась до суду щодо повернення у комунальну власність трьох земельних ділянок , на яких розташовано водний об’єкт.

Територія, на якій розташовані земельні ділянки з озером, належить до міста Вінниці. Тому рішення щодо передачі землі у приватну власність мали б приймати депутати Вінницької міської ради. Але земля приватизована на підставі рішення суміжної з територією спірних земельних ілянок Лука-Мелешківською сільською радою. Під час досудового слідства було виявлено, що і у Лукі-Мелешківській сільській раді будь-які документи, що свідчать про передачу ділянок у приватну власність відсутні. Про це йдеться у рішенні Вінницького міського  суду від 18 жовтня 2018 року, яке розглядала суддя Людмила Луценко та рішенні  Вінницького мііського суду від 31 травня 2018 року, яке розглядала суддя Інна Борисюк. В обох випадках прокуратура програла: судді у задоволенні  позовів про визнання державного акту на право приватної власності на землю недійсним та витребування земельної ділянки з чужого незаконного володіння відмовили.

Під час проведення власного розслідування активісти вінницького Автомайдану виявили, що судді Вінницького міського суду,ймовірно порушили судівську етику бо приймали рішення в умовах реального конфлікту інтересів

Так у декларації судді Людмили Луценко за 2017 рік є в користуванні квартира, яка надана їй безкоштовно Вінницькою міською радою. А однією з сторін по озеру є Вінницька міська рада, інтереси якої представляла місцева прокуратура.


Інша суддя – Інна Борисюк має на території своєї приватної садиби загороджений струмок, який є притокою річки Південний Буг. Струмок, загороджений парканом виявили автомайданівці, коли знімали квадрокоптером будинок судді.

“Ми звернулись у Басейнове управління Південного Бугу з проханням визначити , що саме за водний об’єкт загородила суддя Борисюк і отримали відпоідь , що за її парканом є притока Південного Бугу. Суддя, яка сама приймає рішення по незаконній приватизації озера, також порушує закони,” – розповідає активістка вінницького Автомайдану Таїса Гайда.

Те , що будинок належить судді , виявилось у результаті аналізу декларацій Інни Борисюк Громадською радою доброчесності у квітні 2017 року. Тоді суддя не вказала в декларації майно свого співмешканця Максима Рум’янцева, з яким проживала разом. Те що суддя мала спільне майно з Максимом Рум’янцевим, вона доводила у суді, коли судилась за розподіл спільного майна. Борисюк вимагала через суд поділити будинок і земельну ділянку,через яку і протікає струмок, та виграла суд. Саме через приховування данних у декларації Громадська рада надала негативний висновок щодо судді, коли Інна Борисюк подавалась на посуду судді Верховного суду.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Вінниччини".

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.

Головний редактор: Ірина Федорів