Екологічна загроза: хто перевірить асфальтний завод в с. Комарів

0 190

19 грудня – останній термін подачі пропозицій від громадськості щодо оцінки впливу на довкілля нового асфальтного запводу в с. Комарів Вінницької області. Про це йдеться на сайті Департаменту АПК Вінницької ОДА.

Одеська фірма без дозвільних документів встановила асфальтовий завод. Попри те, що фірма зареєстрована в середині 2017 року вона уже має штрафи за неоформлених працівників та арештоване майно. Одеську фірму “Юника проджект 2017” пов’язують з близьким оточенням мера Одеси Трухановим.

“В процесі планової діяльності в атмосферне повітря здійснюватиметься викиди речовин у вигляді суспендованих твердих часток, оксидів азоту, вуглецю оксиду, ангідриду сірчистого, бензолу, толуолу, ксилолу, метану, неметанових летких органічних сполук, вуглецю діоксиду, заліза оксиду, марганцю оксиду, ” -йдеться в повідомленні на сайті ОДА.

Мешканці с. Комарів, де ще рік тому почали встановлювати асфальтовий завод, не раз виходили на протести та навіть подали до суду на фірму-власника заводу.  Зараз справа слухається  у суді. Адже, згідно чинного законодавства відстань від житлових будинків до заводу має бути не менше 1000 метрів.  Самі ж власники заводу в інтерв’ю журналістам підтверджують, що завод знаходиться на відстані 700 м, що менше допустимих санітарно-гігієнічних норм

Попри те , що фірма “Юника проджект 2017” зареєстрована лише минулого року, суд уже наклав арешт на придбане нею в с. Комарів майно. Виконавче провадження відкрито та майно арештоване через несплату підприємством штрафу в розмірі 372 тисячі гривень  після перевірки підприємства Управлінням держпраці у Вінницькій області. фірма “Юника проджект” через суд намагається зняти арешт та зупинити дію постанови.  Про це йдеться в судовій ухвалі.

Але на відміну від Управління держпраці фірму не може перевірити Державна архітектурно-будівельна інспекція. Пояснюють , що мають перевіряти тільки в присутності власника а той не являється і поліція теж не реагує. Саме таку відповідь отримали місцеві мешканці на своє звернення від державної інспекції.

Потрібно нагадати, що проти фірми, яка виграла тендерів на ремонт вінницьких доріг , відкрито два кримінальних провадження а активісти прилюднили аудіо де особа, чий голос схожий на керівника “Юніка проджект 2017” Юрія Шумахера, роздає вказівки скільки і кому роздати хабарів.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Вінниччини".

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.

Головний редактор: Ірина Федорів