ТРЦ замість музею марок: як сім’я Капусти змагалася за приміщення в центрі Вінниці

0 1153

В історичному центрі Вінниці мав бути великий музей марок. Про це заявляв міський голова Сергій Моргунов ще у 2015 році. Зараз приміщення готують під черговий торгово-розважальний центр і віддали його за 1 000 000 грн інвесторам. “Громада Вінниччини” з’ясувала, що змагалися за участь у конкурсі чоловік та жінка – Сергій та Олена Капусти.

“У нас може скластися така ж ситуація, як в Києві з музеєм на Поштовій. Коли всі кажуть, що буде музей в центрі міста а потім виявляється, що музей – це кілька засклених метрів в великому ТРЦ”, – наголошує координаторка Автомайдану на Вінничині Таїса Гайда.

“Цей будинок збудували більше  100 років тому. Там можуть бути старовинні підземелля, які просто заллють бетоном під фундамент торгівельного центру. У ФБ, здається рік тому, публікували карту підземель.   Найгірше те, що інвестиційна угода навіть  не передбачає археологічних розкопок і ми можемо реально втратити незворотньо історичні цінності чи артефакти цих місць”, – резюмує Гайда.

На Соборній 29 розпочинається будівництво Торгівельно-розважального центру. До середини 2017 року 69% будівлі в центрі міста було комунальною власністю Вінниці. Приміщення та 4 сотки землі на центральній вулиці міста  оцінили в мільйон гривень та оголосили конкурс на найкращий інвестиційний проект. В конкурсі брали участь два учасники: фірма, у якій засновником є Сергій Капуста та ФОП Олена Капуста, яка є його дружиною .

До середини 2017 року громада Вінниці володіла майже 700 кв.м. комерційної нерухомості на центральній вулиці міста за адресою Соборна 29. У 2015 році мер міста Сергій Моргунов навіть обіцяв віддати комерційну нерухомість під музей української марки. Про це писали містеві ЗМІ. Але у 2017 році на засіданні виконкому було прийнято рішення оголосити конкурс на найкращий інвестиційний проект будівництва нових приміщень замість старого будинку Соборна 29.

Приміщення оцінили у мільйон гривень. Згідно інвестиційного договору, забудовник ма протягом трьох років з моменту підписання договору побудувати новий об’єкт, здійснити його благоустрій, передати  до 300 кв.м приміщень для розміщення музею та надавати для користування до 150 кв.м. Жодних умов щодо фінансування  проведення археологічних розкопок на місці будівництва міська рада в угоді не передбачила.

31 липня  2017 року конкурсна комісія міської ради розглянула дві пропозиції і визначила переможця.

В конкурсі трали участь всього два учасники: ФОП Капуста Олена Борисівна та ТОВ “Поділля приват”, яке було створено у грудні 2016 року. Серед засновників ТОВ “Поділля приват” згідно аналітичної системи Youcontrol є і Сергій Капуста.

Олена та Сергій Капуста є подружжям. Мають спільну фірму ТОВ “Авто” та були зареєстровані за однією адресою. На конкурсі обрали пропозицію ТОВ “Поділля приват”.Згідно пропозиції підприємства , воно зобов’язувалось вказасти у будівництво 17, 1 мільйона в той час як Олена Капуста обіцяла тільки 6, 1 мільйона інвестицій.

Також у вересні 2017 року Виконком Вінницької міської ради передав Олені Капусті приміщення на М.Оводова 34 в рамках інвестиційного договору. Приміщення в 15 кв.м.  визнали аварійним і віддали за символічну суму у 35 тисяч гривень. Копія угоди опублікована на офіційному сайтіі Вінницької міської ради.

Фото на кавер з статті сайту “20 хвилин”.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Вінниччини".

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.

Головний редактор: Ірина Федорів