Суддя Луценко має конфлікт інтересів і виступає проти участі активістів в засіданнях

0 223

Вінницький міський суд розглядає позов прокуратури проти колишнього керівника заводу “Аналог” щодо незаконної приватизації ним озера. Активісти подали до суду клопотання про залучення їх в судовий процес в якості третьої сторони. Суддя Людмила Луценко клопотання розглянула і відмовила. Чи має право суддя розглядати цю справу- питання сумнівне, твердять активісти. І наголошують: суддя має  конфлікт інтересів.

Минулого року вінницькі активісти зрізали паркан ,який загороджує озеро та частину лісу на Старому місті. Після акції активістів і привернення ними уваги до обмеження вінничан доступу до води прокуратура відкрила кримінальне провадження. В ході розслідування виявилось, що рішення сесії Лука-Мелешківської сільської ради відсутні документи, які свідчили б про виділення озера для ведення сільського господарства громадянину Архіпову та помічниці колишнього нардепа Олішевеській. Прокуратура в інтересах громади м.Вінниця подала до суду щодо повернення землі у комунальну власність міста.

Так як дві земельних ділянки належать двом фізичним особам справи слухають різні судді. По Олішевській справа перебуває в Апеляційному суді Вінницької області. По Архіпову -в міському судді. Справу розглядає суддя Людмила Луценко.

“Ми звернулись до суду з клопотанням про залучення нас, як мешканців Вінниці, як третіх особі до процесу, адже ми напряму зацікавлені в тому, щоб озеро повернули місту. Та суддя після наради відмовила нам в участі. Тому будемо подавати апеляцію. Але досить дивною виглядає ситуація, коли ми боремось за повернення озера і частини лісу у власність громади а приходить юрист від міської ради і каже , що ми ходимо в судові засідання “за бабло”. Може міська рада не зацікавлена у поверненні своєї землі?”- дивується активістка Юлія Піскунова.

Цікавим виглядає ще один факт. Суддя Луценко може мати конфлікт інтересів у цій справі.

Координаторка вінницького Автомайдану Таїса Гайда, яка займається моніторингом ситуацій пов’язаних з конфліктом інтересу у держслужбовців, вважає, що у судді Людмили Луценко є реальний конфлікт інтересів:

“Суддя в своїй декларації за 2017 рік вказала, що вона  та її чоловік користуються безкоштовно квартирою, наданою їм Вінницькою міською радою. А однією з зацікавлених сторін є саме Вінницька міська рада, що може свідчити про реальний конфлікт інтересів у судді. Вона має його врегулювати або самовідводом або розкриттям. Тобто має повідомити усіх учасників процесу про свій конфлікт інтересів і тільки якщо вони не будуть проти тоді продовжити розглядати справу. Але не факт, що вона залишиться неупередженою щодо сторін.”

Потрібно нагадати, що в Апеляційному суді 11 вересня мала б слухатись справа щодо  незаконного виділення земельної ділянки на Старому місті але суддя переніс засідання на невизначений термін через відсутність. У суді повідомили, що суддя поїхав на семінар.

На кавері використано фото Інформаційного агенства “Власно”.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Вінниччини".

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.

Головний редактор: Ірина Федорів