Реконструкція Театральної: тротуарний годинник, ліхтарі та лавочки за 23 мільйона

0 319

Площу з фонтаном біля театру ім. М.Садовського знову будуть ремонтувати. Цього разу  за 23 мільйона. Про це йдеться  в проведеній закупівлі на сайті “Прозорро”.

Тендер виграла фірма ПП “Актив-строй”. Саме ця фірма будувала у вінницькому зоопарку вольєри для медведів за 13 4 мільйона гривень. Про це писала “Громада Вінничччини”. Також фірма має відкрите кримінальне провадження щодо дерибану бюджетних коштів під час проведення капітального ремонту Бухоницької сільської ради. Про це свідчить ухвала суду в реєстрі єдиних судових рішень.

Роботи почнуться наприкінці цього року і мають завершитись у вересні 2019. Згідно проектної документації  за ці гроші  поремонтують чашу фонтану, демонтують старі відеокамери та встановлять 13 нових. Також встановлять 19 нових світильників, тротуарний годинник і фірмові люки та облаштують нові пластикові лавочки. 

Потрібно нагадати, що колись на площі стояв годинник, під яким зустрічались закохані. В новому проекті також передбачено новий тротуарний годинник з написом “Вінниця”.

 

 

Керівник департаменту комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради Володимир Ніценко розповідає, що годинник поставлять на   колишньому місці годинника, про який пам’ятають вінничани:

“Годинник буде встановлено між Театральною та Соборною  на кутку на “Парижі” де він колись завжди стояв. Тільки це буде тротуарний годинник… Але у цьому році  у нас передбачено тільки розширення кармана. Ми більше там нічого поки робити не будемо”.

Щодо  скульптурної композиції “Пам’яті Небесної сотні” , яку в народі уже прозвали сакурою, то вона залишиться на площі також:

“Так же благодійна організація ставила те дерево. Його не будуть демонтувати. Воно там встановлено і будемо тільки робити оздоблення площі. ”

Рік тому з площі біля театру ім. Садовського  було вкрадено  погруддя Тараса Шевченка, яке активісти встановили під час Революції Гідності. Конфлікт щодо пам’ятника Т.Г.Шевченку почався ще за мерства В.Гройсмана.

Одному з ініціаторів знесення погруддя Тараса Шевченка та встановлення скульптурної композиції “Пам’яті Небесної сотні” Андрію Павленку структура підпорядкована прем’єру В.Гройсману передала в оренду квартиру екс-міністра часів Януковича -Олександра Клименка.  Це викликало шквал обговорень в соціальних мережах. На що Андрій Павленко почав погрожув ати противникам знесення погруддя поета розправою.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Вінниччини".

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.

Головний редактор: Ірина Федорів