Кримінал: чому реконструкція київського мосту сягнула майже 100 мільйонів?

0 789

Київський міст  по вулиці Чорновола  було збудовано ще у 60-х роках минулого століття. Це одна із найважливіших стратегічних  транспортних розв’язок міста. У кінці 2016 року міст почали ремонтувати. Під час  ремонту міст перекривали для транспорту і  уся Вінниця стояла у корках.  На його реконструкцію з бюджету було заплановано виділити 67 мільйонів гривень. Сторгувались з будівельниками за 56, 5 мльйона. Потім мерія доплатила підряднику 11 мільйонів а  вересні цього року Департамент капітального будівництва Вінницької міської ради підписав угоду ще на 26, 7 мільйона.  В результаті замість запланованих 67 мільйонів вартість реконстукції мосту сягнула майже 100 мільйонів гривень. За місяць до підписання додаткової угоди слідчими Національної поліції відкрито кримінальне провадження за фактом розтрати та привласнення бюджетних коштів під час реконстукції мосту.

 Фірма ТОВ “МСУ-2” , яка   ремонтує Київський міст, не має власного обладнання та орендує її у фірми, яка юридично припинила свою діяльність через банкрутство.

Перший тендер на реконструкцію мосту по вулиці Чорновола у Вінниці ( Київський міст) оголосили ще у 2016 році. В резултаті торгів приватне підприємство “МСУ-2”  запропонувало найнижчу ціну 56, 5 мільйона та стало переможцем згідно інформації на сайті “Прозорро”. Договір уклали 15 листопада 2016 року.

Згідно нформації аналітичної системи Youcontrol  ТОВ “МСУ-2” була створена у 2014 року з статутним капіталом у 100 гривень.  Її директором  та засновником є Андрій Коротич. Згідно документів підприємства, поданих на тендер, воно немає ніякого власного обладнання. Вся техніка орендується в іншого підприємства, директором якого також є Андрій Коротич.

Фірма, яка надала в оренду обладнання -ТОВ “Містобудівельна компанія “МСУ” розпочала  процедуру банкротства та має податковий борг перед бюджетом 5, 6 мільйона гривень згідно данних аналітичної системи Youcontrol

В серпні 2018 року слідчими відкрито кримінальне провадження за фактом розтрати та привласнення бюджетних грошей. Службові особи Департаменту капітального будівництва Вінницької міської ради за попередньою змовою з службовими особами ТОВ «МСУ-2», шляхом використання повязаного субєкта господарювання під час проведення реконструкції мостової споруди в м.Вінниці, заволоділи бюджетними коштами. Так, 15.11.2016 між Департаментом капітального будівництва Вінницької міської ради та ТОВ «МСУ-2»  укладено договір підряду №16/11/10 на суму 56 495 000,00 грн. Предметом договору є проведення «Реконструкції мостової споруди через р. Південний Буг по вул. Чорновола в м.Вінниці». Протягом 2017-2018 років було укладено 9 додаткових угод до договору підряду №16/11/10, згідно яких відбулось збільшення фінансування на суму 11 000 000,00 грн. Фірму підозрюють у обналі отриманих коштів через фірму -прокладку.Про це йдеться у судовій ухвалі від 18 вересня 2018 року.

Попри відкрите ще 8 серпня цього року кримінальне провадження Департамент капітального будівництва укладає з тією ж фірмою додаткову угоду ще на 26, 7 мільйона гривень.

Як прокоментував журналістам видання “20 хвилин” директор департаменту капітального будівництва Ігор Кравець, кошти підуть на уже виконані та не пораховані раніше роботи:

“Це, по суті, оплата за роботу, яку вже виконав підрядник. Бо ці роботи не були враховані в попередньому кошторису. Для прикладу, замість прорахованих у проекті 80 балок потрібно було зробити 104; планувалося відновити старе перильне огородження, але воно не підлягало реставрації, тому підрядник зробив нове; будівельники заново робили підходи до мосту, адже коли їх розкопали, то там було порожньо — без укріплення міст не можна було здавати в експлуатацію. І таких додаткових робіт було дуже багато, що й вийшло в загальну суму більше 26 мільйонів гривень.”
Також під час виконання робіт фірмі “МСУ-2” уже сплачували 1. 4 мільйона за непередбачувані додаткові роботи. Можна порахувати, що реконструкція Київського мосту обійшлась Громаді Вінниці уже 95, 6 мільйона замість запланований та передбачених проектно-кошторисною документацію 67 мільйонів гривень. Що  на 30% дорожче від запланованої ціни реконстукції.

Згідно декларації за 2017 рік  керівника Департаменту капітального будівництва, його дружина Олена Кравець є співвласником низки підприємств. Тільки за три останніх роки, фірми, пов’язані з дружиною Ігоря Кравця заключили угод та отримали з місцевих бюджетів майже на 83 мільйони гривень. Так  підприємство “Юлія” з 2016 по 2018 наремонтувало за кошти бюджетних установ на 38, 6 мільйонів гривень,   ТОВ “Подільська інжинірингова компанія”  на 9, 2 мільйона. А ТОВ “АТП Слободянюк” напродавало шкільних автобусів на 35 мільйонів гривень.

Нагадаємо, що земляк віце-прем’єра Кістіона з села Довжок ремонтуватиме очисні сторуди “Вінницяоблводоканалу”  а на фірму сина віце-прем’єра , який є заступником директора комунального підприємства “ВІнницяоблводоканал” – Дмитра Кістіона, вивели 1, 4 мільйона на ремонт каналізаційного колектора.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Вінниччини".

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.

Головний редактор: Ірина Федорів