В П’ятничанському парку зріжуть старих дерев та висадять нових на 1, 4 мільйона

0 62

У Вінниці один з найстаріших ланшафтних парків на П’ятничанах гине. Хвойні дерева знищує шкідник-короїд. Обладміністрація виділила з екологічного фонду 1,4 мільйона гривень. За ці гроші хворі дерева мають зрізати а замість них підсадити нові. Через державну бюрократію з охороною культурних пам’яток процес погодження обновлення парку тривав понад півроку. В цей час хворі дерева залишались в парку, створюючи небезпеку для здорових дерев.Нарешті усі формальності дотримані.

Головний лікар розміщеного на території П’ятничанського парку в історичному замку-садибі Грохольських Вінницького обласного клінічного високоспеціалізованого ендокринологічного центру Пилип Прудиус розповідає, що процес погодження з усіма необхідними інстанціями уже завершений:

“Ми усе погодили, я тільки вчора забрав експертизу і тепер будемо виходити на тендер “Прозорро.Якраз починається сезон обрізки та підсадки дерев тому все встигнемо”.

Активісти вінницького Автомайдану з квадрокоптера зняли масштаби екологічної катастрофи, яка руйнує П’ятничанський парк.


Інофрмаційна довідка: Парк, що займає 32 га, було створено у другій половині ХІХ ст. Ще збереглися ділянки шпалер із щільно посаджених лип – залишки колись регулярного парку-сада з фруктовими деревами та липовими алеями. Коли проминула мода на регулярні французькі парки, п’ятничанська садиба, що займає площу 31 га, перероблюється після 1831 року в пейзажний англійський парк. Проектував і багато років займався вирощуванням цього парку відомий паркобудівничий Діонісій Макклер, або як його називали у Польщі, Міклер (1762 – 1853). Ірландець за походженням, він провів більшу частину життя в Польщі та в Україні, де створив десятки прекрасних парків.

Характерною рисою планування п’ятничанського парку є численні групи листяних і хвойних порід. У парку згруповано декілька невеликих березових гаїв, масивів із білої акації, канадської тополі, ялини та інших порід, є рідкісні види дерев. Загалом у п’ятничанському парку росте близько 80 порід дерев. ( із циклу статей “Архітектурні пам’ятки Вінниччини”).

Фото на кавер взято з колекції фотографа Олега Мороза.

Нагадаємо, що Вінницька міська рада прийняла рішення про створення парку “Хімік” на Замості.

 

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Вінниччини".

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.

Головний редактор: Ірина Федорів