Сміттєзвалище в лісі біля Людавки: які результати переговорів?

0 440

6 жовтня о 10:00 у селі Людавка місцеві мешканці проведуть акцію на Барському шосе. Вони виступають проти розташування сміттєзвалиша поблизу їхніх сіл.

2 вересня влада Вінниці та представники Людавки провели премовини щодо цього питання.  Повідомлення про зустріч розміщено на ФБ сторінці місцевих активістів “Браїлівський кулак”.

Активісти повідомляють, що в результаті зустрічі було досягнуто попередніх домовленностей:

“Будуть внесені зміни щодо зменшення займаної площі під даний об’єкт у Людавському лісі – до 14 га. Буде розроблена проектна документація на завод, яка до цих пір не була створена, де буде вказано, що під завод відходить 8 га площі, під звалище інертних матеріалів 6 га. Нинішню проектну документацію на реактор (сміттєзвалище) ми визнаємо нікчемною та такою, яка не може та не буде мати місце на нашій землі. Обов’язкове проведення екологічної експертизи на дослідження усіх ризиків майбутнього забруднення екології даним об’єктом, та яка дасть заключення чи можна розміщувати цей завод у Людавському лісі, як того вимагає Закон України.”, – йдеться в повідомленні активістів.

Також активістам пообіцяли провести громадські слухання у кожному населеному пункті, де кожна громада буде одобрювати чи навпаки представлений майбутній проект, як того вимагає Закон. Слухання будуть проводитися після виготовлення проектної документації на завод, проведення екологічної експертизи. Обов’язкове проведення розширеного зібрання усіх ініціативних груп сіл навколо Людавки щодо вирішення питання продовження робіт по підготовці площі під даний об’єкт”, – зазначається далі.

Окрім цього, планують скласти меморандум (договір) між кожною сільською радою, де буде чітко прописано, що це уже має бути саме завод, а не сміттєзвалище, що сміття не буде ніхто завозити поки не побудують завод, обов’язкове проведення екологічної експертизи та громадських слухань, дотримання законодавства у розміщенні даного об’єкта.

Вінницькою радою запропонували дольову частку у діяльності даного заводу, що у майбутньому може приносити громадам фінансовий зиск.

Потрібно нагадати , що конфлікт виник після того, як у лісі неподалік населених пунктів Браїлова та Людавка на території колишньої військової частини було вирізано ліс для влаштування сміттєзвалища. Після перевірки екологічної інспекцією Вінницької області Жмеринська місцева прокуратура відкрила криміналне провадження. Результати перевірки Вінницька міська рада оскаржила в адміністративному суді м. Вінниці.

Про порушення законодавства, які були допущені ще при мерстві Володимира Гройсмана, під час підготовки до розміщення  сміттєзвалища йшлось у розслідуванні журналістів 112 каналу.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Вінниччини".

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.

Головний редактор: Ірина Федорів