Багатії та злидні Хмільницької ради

0 290

Дружина секретаря міськради Павла Крепкого за 2 місяці підприємницької діяльності заробила в 11 раз більше ніж її чоловік за рік. У комісії з питань бюджету Ваховський та Терещук — безробітні, а заступник голови комісії депутатка Олена Гуцалюк — безхатько. З декларацій депутатів зникли автомобілі. Про це повідомляє Громадський рух “Чесно”.


Двоє депутатів м. Хмільника не здали декларації за 2017 рік. Це Юрій Рябоконь та Оксана Мироненко.

Немає, бо на той час, коли подавали, я в лікарні лежав, потім був у відрядженні. Але я розумію, що там буде штраф, тому на днях подам. Мені немає чого скривати, я — приватний підприємець”, — каже Рябоконь.

Сконтактуватися з депутаткою від партії “Свобода” Оксаною Мироненко для отримання коментаря Громадському руху ЧЕСНО не вдалося. На офіційному сайті ради взагалі немає контактів депутатів.

Голова міської ради Сергій Редчик з 2017 року уже не безхатченко. В останній декларації  на відміну від попередніх за 2016 та 2015 він вказав , що користується житлом громадянки Олени Перегуди.  За рік міський голова Хмільника заробив 187 тисяч гривень. Ще 12 тисяч взяв в кредит.

Родина секретаря міської ради Хмільника Павла Крепкого у 2017 році отримала досить солідний дохід — 1,76 мільйона гривень. Майже 1,5 мільйона з них — це дохід від підприємницької діяльності дружини секретаря Лесі Крепкої. Згідно з державним реєстром суб’єктів підприємницької діяльності, вона зареєструвалася як підприємець у жовтні 2017 році.

Основним видом діяльності у новоствореної підприємиці є роздрібна торгівля будматеріалами.

Вона в декретній відпустці. Тому зараз займається підприємницькою діяльністю”, — каже секретар ради.

За два місяці підприємиця заробила майже 1, 5 мільйона, що в 11 раз більше річної зарплати чоловіка. До декрету Леся Крепка працювала  юристкою в Управлінні освіти Хмільницької міської ради, про що свідчить декларація Павла Крепкого і отримала всього 7, 7 тисяч гривень.

Комісія Хмільницької міської ради з питань планування, бюджету, економічного розвитку та підприємництва складається з 7 депутатів.

 

Голова цієї комісії “свободівець” Юрій Кондратовець працює бухгалтером на двох підприємствах, які належать керівнику міської партійної організації “Свободи” — також депутату міської ради Поліщуку.

Депутат Олександр Поліщук є членом комісії з питань комплексного розвитку міста, регулювання комунальної власності і земельних відносин та бенефіціаром ПП “С-Медікал сервіс” і ПП “Вінастеріск”. У його декларації за 2017 рік немає грошових заощаджень. Зате є 2 автомобілі Infinity 2016 року випуску, які він оплачує частинами. Один автомобіль взяв на виплату у 2016 році сам депутат, а інший — у 2017 році його дружина Марія Шиндер. У минулому 2016 році в своїй декларації Олександр Поліщук вказав, що в кредиті у лізингових установах у його родини 5 автомобілів. У декларації за 2017-й є дохід від продажу 2 авто. Чому у декларації за 2017 рік залишилося тільки два авто і де зникли ще 2, дізнатися руху ЧЕСНО у Поліщука не вдалося. Депутат не брав слухавку.

Це не єдиний депутат, у якого з декларацій зник автомобіль. Схожа ситуація й у безробітного члена депутатської бюджетної комісії Руслана Терещука, який є головою міського партосередку “Нова політика”. З доходу у родини Терещука протягом двох останніх років була тільки заробітна плата дружини, яка працює в навчальному закладі “Хмільницький аграрний центр ПТО”. У 2016 році у декларації депутат вказав у власності авто Toyota Camry та авто дружини KIA Sportage, але у 2017 році у декларації залишилося тільки авто дружини. Хоча доходу від продажу депутат не показав. Руслан Терещук пояснює, що машина була пошкоджена в ДТП:

Я попав у ДТП, і я її продав за мінімальні кошти, бо вона була пошкоджена. Я її продав по дорученню… Мені здається, я вказував, але, може, дійсно допустив помилку”.

Ще один депутат бюджетої комісії Сергій Ваховский згідно з декларацією за 2017 рік живе за рахунок дружини. Його дружина, як і дружина Терещука, працює в Професійно-технічному навчальному закладі “Хмільницький аграрний центр професійно-технічної освіти”. Її заробітна плата є єдиним джерелом доходів родини Ваховських. У декларації Ваховського вказано, що він є директором підприємства “Будівельник-9”, але заробітної плати, згідно з декларацією, не отримує. З його особистого доходу за 2017 рік — тільки виплата 190 грн як народному засідателю в Хмільницькому суді. Згідно з даними аналітичної системи YouControl, депутат “забув” вказати у декларації два підприємства, в яких він є керівником і засновником — МПП “Колос” та ТОВ “Люкс плюс В”. Хоча депутат стверджує, що підприємства не працюють і в податковій пройшли процес припинення:

Я заробітну плату не получав, бо воно (підприємство «Будівельник-9» — прим. авт.) було створено, і ми не знайшли йому поки застосування. Ми хотіли зробити рух, але там всьо так плотно, що немає як туди попасти. А ті підприємства не працюють. «Колос» взагалі в податковій не зареєстровано. Більше 10 років не працює”.

 

Депутат Ваховський є керівником міської партії “Наш край”, але на вибори він ішов від Радикальної партії Олега Ляшка:

Так сталося, що згідно з нашим законодавством я мусив іти по списках партії. То я йшов від партії Ляшка, але я не є її членом”.

 

Заступник голови бюджетної комісії Олена Гуцалюк уже другий рік поспіль не вказала в декларації жодної нерухомості. Минулого року депутатка в декларації вказала заробітну плату на посаді завідувачки млина — 14 990 грн на рік. У 2017 році, згідно з декларацією, її заробітна плата виросла у 2,5 рази і склала 37 400 грн.

 

У мене нерухомості немає. Я живу у батьківській хаті, яка на батькові рахується. А хто мені говорив, що треба вказувати? Мені ніхто не говорив. Я живу у старій батьківській хаті. Якщо у нас генеральний прокурор живе у хаті тестя і не вказує, то моя батьківська хата, яка побудована 1958 року, не тягне на ті мільйони. А ви вирішили мене перепровірити”.

 

Депутатка визнала, що минулого року на день самоврядування під час привітання депутатів міської ради не відмовилася від конверту з 500 грн від депутата Петра ЮрчишинаПро це писав Громадський рух ЧЕСНО.

Секретар бюджетної комісії Олександр Кубряк у декларації за 2017 рік вказав, що отримав дохід від продажу нерухомого майна — 22,2 мільйона гривень. Це була будівля магазину. Придбав її Кубряк за 637 тисяч.

 

Хто на чому заробляє у Хмільнику?

Після продажу магазину Олександр Кубряк від БПП очолив рейтинг депутатів Хмільницької міської ради за рівнем статків. Його грошові заощадження на кінець 2017 року становили 19 мільйонів гривень.

 

На другому місці — депутат від “Народного контролю” Юрій Шевченко. Згідно з декларацією за 2017 рік,у Шевченка 120 тисяч доларів на рахунках у банку, 1,2 мільйона готівкою, а ще 150 тисяч доларів депутат Шевченко позичив третім особам.

Трійку найбагатших депутатів завершує депутат від БПП Олександр Цюрпіта. Згідно з декларацією депутата за 2017 рік, у його дружини на рахунку в банку “Хрещатик” 2 мільйони гривень.

Нагадаємо, що Громадський рух ЧЕСНО промоніторив відвідування сесій серед депутатів у місцевих радах Хмільника, Жмеринки та Могилів-Подільського у 2015 році.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Вінниччини".

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.

Головний редактор: Ірина Федорів