Вінницькі вчителі побили українця за те, що він арабського походження

0 782

Три місяці тому у Вінниці, у липні цього року,   двоє  вчителів вінницьких шкіл  побили перехожого в центрі міста на очах у  його синів.   Лікарі комунального закладу “Вінницький лікувально-медичний центр” та судово-медичної експертизи  не побачили  у побитого чоловіка перелому носової кістки  та травм середньої важкості , на відміну від  лікарів з закордонної клініки, де він повторно пройшов обстеження. Один з нападників зробив заяву расистського характеру  але кримінальне провадження  за розпалювання міжнаціоналної ворожнечі досі не відкрите.

Біля закладу харчування Макдональдс 4 липня ввечері стався конфлікт між двома  вчителями вінницьких шкіл та громадянином України, який проживає в Арабских Еміратах. Педагоги  жорстоко  побили чоловіка  за те, що він палив в громадському місці. Претензії були тільки до нього одного , хоча як видно з відео , оприлюдненного з камер відеоспостереження в Інтернеті, поряд стояли ще дві людини, які палили.  Дісталось кулаком в обличчя  від нападника і старшому сину, за те що він намагався захистити батька.

Після побиття чоловік  потрапив у лікарню, де лікарі вінницького комунального закладу “Міський лікувално-діагностичний центр” не помітили перелому носа. Після чого судово-медична експертиза зробила заключення про ушкодження легкого ступеню. Слідчий кваліфікував побиття як хуліганство. Але потерпілий зробив ще одне обстеження у себе на батьківщині , де лікарі поставили зовсім інший діагноз, який відрізняєтся від діагнозу вінницьких лікарів. Зокрема , іноземні лікарі помітили перелом носової кістки.

Головний лікар КП “Вінницького лікувально-медичного центру”  Дмитро Фостаковський вважає, що дослідження було відповідної якості:

“Лікарка зробила те дослідження , на яке пацієнт записався. І вона в межах своєї компетенції зробила запис.Якщо є питання до заключення нашого лікаря то будь ласка, давайте робимо комісію, піднімаємо факти , піднімаємо знімки і дивимось комісійно. І комісійно приймаємо рішення. Але щоб це фахівці дивились. Наш лікар описав ті знімки , які він бачив на апараті. І відповідно він їх описав як лікар а не як фахівець судово-медичного обстеження.був пацієнт, було проведено дослідження. Ми його виконали і дослідження було відповідної якості. А знімки у нас зберігаються і їх можна підняти і подивитись.”

Через деякий час після побиття в мережі Інтернет було оприлюднено відео, де вчитель, який був учасником побиття, розповідає, що він покарав “громадянина арабської національності”, за що його було звільнено ” під тиском арабских консульств”. “Араб забажав крові ” і ” я покарав його, за те як він себе веде на нашій землі” заявляє у відео вчитель.

 

Адвокат Сергій Павлюк розповідає, що кримінальне провадження за розпалювання міжнаціональної ворожнечі досі не відкрите і що в суді будуть вимагати проведення додаткової експертизи:

“За фактом оприлюднення відео поки по цій статті не має відкритого провадження, є тільки по факту хуліганства. Щодо розходження у діагнозі лікарів – це або халатність або це зроблено спеціально. Бо різниця в покаранні , коли нанесені легкі тілесні і середньої важкості, є. Але ми по цьому факту будемо окремо розбиратись. Бо ті матеріали , які надійшли з Еміратів, там серйозні розходження Тому будемо просити суд призначити додаткову експертизу, щоб додатково можна було перевірити пошкодження.”

Судове засідання відбудеться о 1 жовтня о 9:30 годині з приміщенні міського суду на Грушевського. Суддя Шидловський О.В.

 

 

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Вінниччини".

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.

Головний редактор: Ірина Федорів