Рейтинги навчальних закладів по ЗНО не враховують багатьох нюансів

0 189

Міністерство освіти України оприлюднило рейтинги навчальних закладів Вінниці та Вінницької області за результатами ЗНО за 2018 рік.

В п’ятірку найкращих вінницьких закладів потрапили спеціалізовані школи, які ще при вступі в перший клас проводять екзамени, що дозволяє відбирати дітей за певними вимогами  навіть до початкових знань.

Потрібно сказати, що в рейтингу 200 найкращих шкіл України за результатами ЗНО на 49-му місці Вінницкий технічний ліцей тоді як Фізико-математична гімназія № 17 тільки на 102 місці, а гуманітарна гімназія №1 імені М.І.Пирогова Вінницької міськради” на 114.

В рейтингу областей Вінницька область у 2018 році є на 11 місці. Середній бал ЗНО склав 112, 2 бали в той час як лідерка – Львівська область має середній бал 124. В рейтингу навчальних закладів з найвищим рейтинговим балом  Вінницької області – єдиний спеціалізований ліцей  , яка знаходиться в районному центрі. 4 із 5 інших освітніх закладів – сільські школи.

В рейтингу найкращих навчальних закладів за результатами ЗНО з хімії на 24 місці – Немирівський НВК “ЗОШ І-ІІІ ст. №2 – ліцей” Немирівської міськради, 29 місці -НВК №3 «загальноосвітній навчальний заклад – ДНЗ» м. Могилева – Подільського, на 31 -Середня ЗОШ I-III ст. №1 – гімназія” смт. Муровані Курилівці. Але там ЗНО здавали  всього по  1 учню.  З англійської мови в п’ятірку накращих по Україні увійшов приватний заклад “Ор Менахем Вінниця” але там також ЗНО з англійської  здавало всого 2 учня. А ось в Гуманітарній гімназії №1 імені М.І.Пирогова Вінницької міськради тести здали аж 109 учнів. Середній бал ЗНО там склав 168, 2. Школа зайняла 46 місце у рейтингу. Фізико-математична гімназія №17 Вінницької міськради зайняла в всеукраїнскому рейтингу ЗНО з математики 80 місце і війшла в сотню  шкіл з найвищим рейтингом по математиці. ЗНО здало 56 учнів. І середній бал склав 172, 8. НА 43 місцю в рейтингу ще одна Вінницька школа – Приватий заклад  “Ор Менахем Вінниця”  але там ЗНО з математики здавало всього 2 учні.   167 місце у ФМГ № 17 з фізики. ЗНО здало 25 учнів з середнім балом 169, 2. 

“56% випускників ФМГ № 17 вступили до технічних вузів, 9 % – в економічні, 17% випускників пішли  в гуманітарні вузи та лише 4% виїхали навчатись за кордон.Ми співпрацюємо з провідними ВУЗами України. Цього року до Вінницкого національно-технічного університету вступило 7 учнів, до Київського технічного інституту – 15 учнів, 13  учнів навчаються в Національному університеті ім. Шевченка та до Донецького національного університету ім. Стуса вступило 10 учнів ,-” розповідає директорка ФМГ № 17 Валентина Нестюк.

Серед шкіл з найвищим рейтингом ЗНО з української мови на 53 місці Вінницький технічний ліцей, на 153 місці ФМГ № 17 м. Вінниці.

Директори навчальних закладів з найнижчими рейтингами кажуть, що результати не враховують деякі нюанси.

До прикладу , на рейтингове оцінювання  загальноосвітної школи в с. Немерче вплинуло оцінювання з української мови та невелика кількість учнів.

Заступник директора Валентина Дзюба пояснює , що низький рейтинг отримали через ЗНО з української мови: “У нас з 5 дітей  – три дитини з Донецкої області , переселенці, які взагалі не розмовляють українською, ще один учень навчався в у Білій церкві і прийшов до нас у другому семестрі. І один хлопчик взагалі мав “2” з багатьох предметів. ”

Серед Вінницьких навчалних закладів серед найнижчих рейтингів виявилися 4 ПТУ та один коледж.

 

Директорка Вінницького коледжу менеджементу Ольга Солоненко пояснює низький рейтинг маленькою кількістю студентів, які складали ЗНО:

“Наш коледж дуже новий і дуже маленький. У нас було  всього в групі 6 дітей, 4 з них прийшли після 11 класу. І всього 2 студентів зареєструвались на ЗНО. ДІвчинка гарно навчається, а хлопчик який у школі двієчником був , не склав. Тому в сумі і вийшов такий рейтинг. У цьому році у нас же 18 студентів. Ми розвиваємось”

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Вінниччини".

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.

Головний редактор: Ірина Федорів