Громада вимагає аудиту: ремонт облводоканалу обійдеться у 48 млн

0 338

Вінницький облводоканал планує відремонтувати об’єкти механічного очищення очисних споруд каналізації на Сабаровському шосе за 48 мільйонів. Оголошення про тендер опубліковано на сайті Прозорро. Минулого року ці ж роботи уполовину дешевше підрядилась виконувати польська фірма, але через півроку передумала і угоду розірвала.

За ці гроші планують відремонтувати станцію прийому стічних вод, споруди жирозбірника, відновити будівлі решіток , та встановити нове обладнання польського виробництва.

“У грудні “ВІнницяоблводоканал” підписав угоду з польською фірмою на ремонт очисних споруд на Сабаровскому шосе за 24 мільйони. Перерахував полякам аванс 1, 6 мільйона а у липні цього року угоду розірвав. Чи були виконані якісь роботи чи повернули гроші громаді невідомо. Саме тому депутатом Валерієм Скрипченком було направлено запит на копії документів обласного водоканалу щодо цієї угоди, “-розповідає депутат Вінницької обласної ради Андрій Вигонюк.

” 12 липня угоду з польською фірмою розірвали а 19 липня оголосили нову закупівлю на ту ж реконструкцію очисних тільки вдвічі дорожче – за 48 мільйонів. А це фактично для бюджету + вартість ще одного  новозбудованого дитячого садочка. Чому вартість реконструкції у керівництва комунального підприємства  за півроку подвоїлась, невідомо, “- додає депутат Вигонюк.

Минулого року КП “Вінницяоблводоканал” уже оголошував тендер на реконструкцію очисних споруд каналізації на Сабаровскому шосе. У 2017 роботи оцінювали вдвічі дешевше. Згідно інформації з сайту Прозорро, реконструювати планували за 24 мільйони гривень. Тендер оголошували два рази але бажаючих вийти на торги з водоканалом не знайшлось, тож угоду заключили напряму з ТОВ  “ІСБК”.

Фірма належить полякам і жодного разу, крім угоди з КП “ВІнницяоблводоканал”  не працювала з державними та комунальними підприємствами України.

Згідно даних Аналітичної системи  Youcontrol засновником фірми є польське підприємство “Сідадор”, зареєстроване у Варшаві.

Угоду з фірмою “ІСБК” підписали 21 грудня а уже 29 грудня перерахували 1, 6 мільйона авансу. Про що свідчить платіжка в публічній базі даних e-data.

Та 12 липня цього року польська фірма передумала виконувати роботи і “Внницяооблводоканал” розірвав з нею угоду. При цьому сторони погодились , що не мають претензій одна до одної і оплачені об’єми робіт виконані в повному обсязі.

 

 

Під час останьої позачергової  34 сесії, яка відбулась 19 липня, депутати Вінницької обласної ради відмовились проголосувати за пропозицію депутата В. Скрипченка щодо включення в порядок денний проекту рішення “Про дострокове звільнення з посади начальника КП “Вінницяводоканал” . Пропозицію підтримали тільки 24 депутати із 58 присутніх.

Активісти Автомайдану створили електронну петицію на сайті Вінницької обласної ради з вимогою провести незалежну аудиторську перевірку діяльності КП “Вінницяоблводоканал”. Перевірка на підприємстві не здійснювалась уже чотири роки. Для того, щоб підписати петицію, потрібно зареєструватись на сайті Вінницької обласної ради та  перейти за посиланням в розділ “Система електронних петицій”.

Нагадаємо, що “ВІнницяоблводоканал” підписав угоду на реконструкцію каналізаційного колектора з фірмою свого заступника. За останній рік керівник водоканалу Чернятинський та його заступник Прилипко побудували собі будинки на землях водоканалу.

Фото взято з сайту Na Париже

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Вінниччини".

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.

Головний редактор: Ірина Федорів