Вінницяоблводоканал віддасть фірмі заступника 1, 38 мільйона за ремонт колектора

0 1886

Директор Вінницького водоканалу Володимир Чернятинський перераховує бюджетні кошти  на фірму свого заступника Дмитра Кістіона. Та їх об’єднує не тільки співпраця у бізнесі. Директор і його заступник живуть поряд. Протягом двох останніх років Чернятинський побудував приватний будинок по сусідству зі своїм заступником на землі, яка належала Вінницькому облводоканалу і мала б використовуватись для потреб підприємства.

Комунальне підприємство “Вінницяоблводоканал” заключило угоду з фірмою ТОВ “Мікс лайт”, яка належить заступнику керівника вінницкого облводоканалу – Дмитру Кістіону. Сума угоди 1, 38 мільйона. Про це йдеться на сайті закупівель Прозорро. Угоду уклали без  проведення відкритих торгів.

Згідно данних аналітичної системи Юконтрол  Дмитро Кістіон є бенефіціаром фірми “Мікс лайт”.

У липні 2016 року Олександра Чернятинського призначили керувати комунальним підприємством “Вінницяоблводоканал”. Він працює  підприємстві на різних посадах з 2005 року.  Його дружина –Валентина Чернятинська також працює на цому підприємстві виконуючою обов’язки кері.вника  відділу інспекції водних ресурсів. ЇЇ декларація є на сайті НАЗК і за 2016 і за 2017 роки.

Протягом п’яти останніх  останніх років згідно декларації Олександра Чернятинського його родина придбала у Вінниці дві квартири та почала будувати будинок.

Згідно витягу з єдиного реєстру нерухості , земельна ділянка, яка належить дружині Олександра Чернятинського, розташована на вулиці Тракторній поряд з будинком та земельною ділянкою його заступника Дмитра Кістіона. Саме його фірмі перерахували гроші за ремонт каналізаційного колектора. Також по сусідству з Дмитром Кістіоном та Олександром Чернятинским є земельна ділянка Дениса Прилипка -керівника відділу з фінансово-економічної роботи та інвестицій “Вінницяоблводоканалу”.Земельна ділянка є у його декларації.

У 2016 році  журналісти програми  Схеми писали  про батька Дмитра Кістіона – віце-прем’єр міністра уряду Гройсмана Володимира Кістіона та про будинок його сина на вулиці Тракторній. В той час, як видно з відео з квардрокопетера поряд з будинком Кістіона був пустир.

У 2017 році  згідно витягів з реєстрів нерухомості дружина керівника водоканалу і начальник фінансового відділу оформили земельні ділянки. А у 2018 на цих земельних ділянках уже закінчуєтся будівництво нових приватних будиників.

У декларації дружини Чернівського за 2017 рік вказано 200кв.м. як незавершене будивництво  та у Прилипка у декларації недобудованих 158 кв.м.

Активісти Автомайдану  зробили зйомки з квадрокоптера та побачили  у обох чиновників уже майже закінчене будівництво будинків.

На відео цілий квартал з новесеньких будинків.

Координаторка “Автомайдану” Таїса Гайда дивується швидкості будівництва приватних будинків чиновників:

“На кінець 2017 року у сім’ї Чернятинського було заощаджень  524, 5 тисяч гривен та 25 тисяч доларів. Схожі будинки під ключ під продаж коштують не менше 3, 5 мільйона гривень. А у Дениса Прилипка на кінець 2017 року згідно його декларації було 185 тисяч гривень , 5 тисяч доларів 3, 5 тисячі ЄВРО. Він побудував будинок на  160 кв.м. Вартість схожого будинку на ринку комерційної нерухомості не менше 2, 5 мільйона гривень, тим не менш керівники водоканалу змогли за рік побудувати будинки,які на ринку нерухомості коштують вп’ятеро дорожче ніж у чиновників є заощаджень на кінець 2017 року.”

Взяти коментар щодо будівництва у керівника ВІнницяоблводоканал  Громаді Вінниччини не вдалось. Олександр Чернятинський не бере слухавку.

Громада Вінниччини промоніторила вартість нерухомості у Вінниці. Будинок у 200квм.коштує 3, 75 мільйона гривень.

А будинок в  150 кв.м. коштує 2, 65 мільйона гривень.

Землі  комунального підприємства “ВІнницяоблводоканал” під приватну забудову Вінницька міська рада роздала ще у 2008 році. Відповідне рішення є на сайті Вінницької міської ради за номером 1821 від 27 лютого 2008 року . В рішенні вказано, що це землі комунального підприємства “ВІнницяоблводоканал”. Тоді отримав землю Юрій Пиндик, який працював водієм у міськраді. Саме його земельна ділянка була потім переоформлена на Дмитра Кістіона.

У кінці липня  у Вінниці пройдуть відкриті обговорення  необхідності зміни тарифів на водопостачання та водовідведення на 2019 рік. Вони відбудеться у п’ятницю, 27 липня 2018 року, о 14 годині на другому поверсі актового залу адміністративного приміщення «Вінницяоблводоканалу» за адресою вул.Київська, 173.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Вінниччини".

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.

Головний редактор: Ірина Федорів