Переселенці мають доводити, що є громадянами України

0 205

Для того, щоб вклеяти фото в паспорт, отримати ID паспорт або закордонний переселенці з окупованих територій мають довести, що є громадянами України.

Саме з такою незвичайною ситуацією я зіткнулась, коли прийшла вклеяти фото до свого паспорту після досягнення 25-річчя.

Для цього я звернулась до відділу Міграційної служби, що знаходиться на вулиці І.Миколайчука. Спочатку мене направили до спеціаліста, яка займається тільки  внутрішньо переміщеними особами. На дверях кабінету чомусь було написано “Архів”. Для усіх інших громадян, які не є переселенцями -звичайний кабінет з відповідною табличкою, де була інформація про заміну паспортів  іт.д. Працівниця міграційної служби,  до якої я потрапила, переглянувши наявні при мені документи: паспорт;  закордонний біометричний паспорт, виданий вже у Вінниці в березні 2017 року, ІНН та довідку ВПО,  сказала, що цього  недостатньо і додала в перелік необхідних документів: копію диплому, свідоцтва про народження, свідоцтва про шлюб,  трудової книжки; довідку з фотокарткою з університету, що я дійсно там навчалася, довідку з реєстру виборців, яку треба було  замовляти окремо. Вона пояснила, що це все для моєї ідентифікації, бо ніяк не можна  підтвердити, що паспорт  мій дійсно виданий в Донецьку в 2009 році.

Я дозбирала документи,  окрім довідок, бо не знайшла  конкретного переліку на сайті Державної міграційної служби. І тут мене чекала нова купа паперів, які треба було заповняти. Якась дивна анкета заявника, де  окрім основних даних, я заповняла серії та номера усіх документів,  вказувала батьків, дату останнього візиту на окуповану територію та пункт перетину, назву банку, в якому обслуговуюсь, людей, (родичів), які можуть підтвердити, що я проживаю у Вінниці.

Крім того, я заповняла картку в двох екземплярах, де вказувала місце реєстрації та фактичне місце проживання, номер та серію паспорта та свідоцтва про народження, ставила свій підпис.  Цю картку, за словами спеціаліста Міграційної служби, мають надіслати в Донецьк на перевірку. Я перепитала чи дійсно в Донецьк, адже він окупований? На що отримала відповідь, що Головне Управління там працює. Я була у розпачі та зла.  Але вона наполягала швидше заповнювати, бо через 5 хвилин закінчується робочий день. Останнє, що я спитала: скільки мені чекати? Вона сказала, що зі всіма перевірками 2 місяці.

Я звернулась за роз’ясненнями до Начальника Управління ДМС у Вінницькій області Бориса Наливайка щодо повторної ідентифікації адже у мене був свіжий біометричний паспорт.Через декілька днів потому, мені зателефонувала та ж працівниця і сказала, що я отримаю назад свій паспорт на наступному тижні. Хоча обіцяний тиждень уже закічився, поки що я назад свій паспорт не отримала.

Як пояснив Борис Наливайко ідентифікацію ВПО проводять згідно чинного законодавства:

“Ідентифікацію особи ми проводимо згідно Постанов КМУ . То що стосується внутрішнього паспорту -це 302 Постанова, а те що стосується закордонного пасопрту 152 Постанова КМУ. Щодо запитів то ми здійснюємо їх у Луганську та Донецьку область на підконтрольну українській владі територію.В зв’язку з тим. що у данної особи є закордонний паспорт біометричний , данна особа ідентифікована і вклейку паспорта буде уже виконано. Їй достатньо звернутись в підрозділ по місцю подачі документів і отримати готовий документ”

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Вінниччини".

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.

Головний редактор: Ірина Федорів