Одеський слід:фірми з кримінальним шлейфом будують асфальтний завод біля Вороновиці

2 637

Вороновицька об’єднана територіальна  громада провела громадські слухання щодо будівництва у с. Комарів асфальтового заводу. Інформація про слухання опублікована на сайті ОТГ. 

Прораб, який будує завод, називає власників будівництва . Це одеські фірми ТОВ “Ростдорстрой”, ТОВ “Юніка проджект” та “Авто-лайн”.

 

Як з’ясувала “Громада Вінниччини”, усі ці фірми, ймовірно, пов’язані з мером Одеси Геннадієм Трухановим і проти однієї з них – ТОВ “Ростдорстрой”, вікрито кілька кримінальних проваджень прокуратурою та навіть НАБУ. Про це свідчить реєстр єдиних судових рішень

Зокрема у судовій ухвалі йдеться про дозвіл детективам НАБУ на отримання бухгалтерських документів підприємства “Ростдорстрой”, яких підозрюють у розкраданні бюджених коштів у змові з посадовими особами Одеси, зокрема з фракції Труханова “Доверяй делам”. Попередня сума збитків, нанесених громаді Одеси 800 мільйонів гривень

Кримінальне провадження по одеській фірмі відкрито і в Полтаві, і в Миколаєві і в Одесі ,де будівельні матеріали були закуплено у 10 раз вище їх ринкової ціни.

Попри кримінальне провадження Ростдорстрой виграло тендера у Вінницькій області на будівництво доріг у 2018 році .

Експерт з питань публічних закупівель Прозорро Володимир Плахотнюк  пояснює, що поки немає вироку суду будь яка фірма, навіть з відкритими кримінальними провадженнями, може брати участь у публічних торгах:

“Їх може бути сотні кримінальних проваджень. Якщо судом рішення не прийнято про притягнення до кримінальної відповідальності або не скасовано то фірма вважається невинною і може брати участь в торгах”.

Попри відкриті кримінальні провадження ТОВ “Ростдорстрой” в кооперації з фірмою “Юніка Проджект” отримали погодження від місцевої влади на будівництво асфальтового заводу біля селища Комарів недалеко від Вінниці.

Селищний голова Вороновицької ОТГ Олександр Ковінько пояснює, що не знав про кримінальні справи ймовірного інвестора, який будує завод:

“Півроку тому нам стало відомо, що це підприємство “Ростдорстрой” придбало майно поза межами населеного пункту але то є землі села Комарово. Спілкувались з представником цієї фірми, який знаходиться тут. Проведено громадські слухання, десь приблизно 83% не заперечують проти заводу. Якщо сказати прямо то для мене це новина ( відкриті кримінальні провадження) . Я думаю, треба дочекатись результатів. Я зацікавлений в інвесторі… Там має працювати близько 200 людей… Але якщо відкрито кримінальне провадження то ми відповідньо до цього уже будемо вибудовувати наші відносини”.

Фірму “Юніка Проджект” пов’язують з близьким оточенням Труханова. У 2014 році одеська прокуратура навіть намагалась відсудити у підприєства 80 га землі в Одесі.

Будівництво асфальтового заводу одеськими фірмами викликало протести місцевих мешканців, про що писало  вінницьке Агенство журналістських розслідувань “Дій”. Журналісти зауважили,що будівницто почалось попри відсутність дозвільних документів і до початку проведення громадських слухань. 

Активісти Автомайдану відзняли квадрокоптером будівництво заводу, яке йшло ще до початку громадських слухань у Вороновиці.


У “Громада Вінниччини”  є копії документів згідно яких ТОВ “Ростдорстрой” заключило угоду на оренду асфальтного заводу у с. Стрижавка. Вартість оренди 1, 2 мільйона гривень на місяць. Щоб дізнатись чи планують побудувати такий же завод у Стрижавці Громада надіслала офіційний запит до Стрижавської селищної ради.

“Громада Вінниччини” звернулась з офіційним запитом до вінницької прокуратури аби з’ясувати, чи було відкрито кримінальне провадження щодо початку будівництва асфальтового заводу з порушенням будівельних та санітарних норм та без дозвільних окументів. Нагадаємо, що у Бучі через порушення у бідівництві демонтують асфальтовий завод та відкрили кримінальне провадження щодо його власників.

Також потрібно нагадати,  що два дні тому журналісти ВВС опублікували розслідування, яке пов’язує мера Одеси Геннадія Труханова, з італійською мафією.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Вінниччини".

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.

Головний редактор: Ірина Федорів