Як директор сиротинця депутат БПП купив дві квартири в Києві?

0 186

Депутат  обласної ради від БПП Василь Ліцький 20 років працює керівником будинку інтернату для дітей з вадами розумового розвитку.  За час роботи у комунальному закладі він надбав три фермерських господарства та будинок у передмісті Вінниці. Бурячки та сіно  свого фермерського підприємства він продає інтернату, яким і керує. За останніх три роки  його родина придбала дві квартири у Києві, кожна площею понад 100 кв.м.

У 1997 році Василь Ліцький став керівником Стрижавського будинку. Про це свідчать данні аналтичної системи Youcontrol.

Він є бенефіціаром фермерського господарства Лаврівське, ТОВ “Харверст”, ТОВ “Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю “Підсобне господарство стрижавського будинку -інтернату “Добробут” та Дочірнього підприємства Цекинівське, яке не вказано в його декларації. Усіма підприємствами керує дружина депутата Ліцького -Наталя Ліцька. Ще одне підприємство  ТОВ “Відродження” закрили через банкрутство.

У  декларації за 2016 рік Василь Ліцький вказав, що його родина володіє будинком  у Стрижавці та квартирою у  Софіївській Борщагівці. Згідно витягів з державних реєстрів, трикімнатну  квартиру  дружина депутата купила  за ардесою вул. Мира у новому житловому комплексі “Софія”.  Вартість квартири  на момент придбання депутат не вказав.

У 2016 році родина Василя Ліцького заробила 375 тисяч гривень і купила нове авто KIA SPORTAGE 2016 року випуску за 560 тисяч гривень. На кінець 2016 року керівник дитячого будинку інтернату вказав, що у родини ніяких грошових коштів та заощаджень не залишилось.

А у 2017 році  згідно декларації Ліцького донька депутата – Олександра Ліцька купує в Софіївській Борщагівці  квартиру площею 126 кв.м. Про це йдеться у його декларації за 2017 рік За 2016 рік донька депутата заробила 17 тисяч гривень, а у 2017 – всього 39 тисяч грн. Вся родина Ліцьких отримала доходу у 2017 році майже 598 тисяч. Вартість придбаної квартири Василь Ліцький не вказав. Хоча у декларації повідомив що за останьою оцінкою така квартира коштує 723 тисячі.

Згідно оголошень на сайтах нерухомості  схожі квартири на вулиці Боголюбова коштують від 120 до 140 тисяч доларів або від 3 мільйонів гривень.

депутат Ліцьий пояснює, що взяв кредит на своє фермерське господарство, щоб купити доньці квартиру у Києві:

“По-перше, ви помиляєтесь. Ви під’їдьте туди. Для початку, скільки стоїть квартира? Не мільйона три вона стоє, а  мільйон 500 тисяч вона стоїла – по-першому. Тепер друге питання: в мене є підприємство, на яке взято кредит офіційно. Під’їдете в банк, я Вам покажу взятий кредит з підприємством. В мене дружина займається… Там в декларації є, да там все є… Підприємство дозволяє це робити, і ми це взяли кредит… У мене ще машина в кредиті. Я вам розказую, якщо у вас якісь там…під’їдете в УкрEXIMбанк, якщо  ви поцікавитесь, ви побачите: там є договір, є все там: що ми позичили гроші, бо я хотів, щоб дитина там, там родина…”

Згідно витягу з державного реєстру, Олександра Ліцька купила чотирьохкімнатну квартиру за адресою Софіївська Борщагівка, вул Боголюбова. Тобто згідно реєстру вона здійснила особисту покупку

У 2017 році на утримання Стрижавського інтернату для дітей з вадами розумового розвитку  було виділено майже 12, 7 мільйона гривень. У ньому проживає 144 дитини. Таку відповідь надала Вінницька обладміністрація.

Громада Вінниччини промоніторила закупівлі через Прозоро, які здійснював будинок інтернат  і знайшла там дивні закупівлі.

Депутат Ліцький, як керівник інтернату протягом 2017 року тричі купував у фермерського господарства Лаврівське ,у якому він є бенефіціаром,овочі, горіхи та корма для тварин на загальну суму 136 860 грн.

Василь Ліцьий каже, що конфлікту інтересів не бачить, продавав дешево бо дбав про дітей:

“Які там інтереси… Якщо Ви подивитесь ціни, за якими я реалізовано було… То я ж виставляв на тендер. Якщо Ви подивитесь, там в багато раз дешевше, в прєдєлах 800 гривень, було віддано інтернату. Ну як я лишу? Ну як? Я 22 роки створював це підприємство, підсобне це господарство там. Я хочу, щоб жили. Бо коли виділялося 3 гривні 81 копійки, ми за рахунок нього і виживали. На 500 тисяч дали на інтернат на харчування.”

Серед інших угод є закупівля комп’ютерної техніки.2  листопада 2017 року було підписано угоду на  її закупівлю . Серед переліку  були і 4  пристрої -джерела безперебійного живлення.

А ось уже наступного дня Стрижавський інтернат підписав додаткову угоду, в якій сторони домовлялись в зв’язку з підвищенням курсу валют зменшити кількість безперебійників до 1 шт.

Загалом ціна угоди за один день змінилась на 10%

Громада Вінниччини промоніторила курси НБУ 2 та 3 листопадаі виявила, що коливання курсу долара було незначним

Експерт з питань тенедрних закупівель Володимир Плахотнюк пояснює, що порушень закону про закупівлі немає:

“Вони сказали в додатковій угоді, що курс валют вплинув так, що тепер за ці гроші поставлять все, крім 3 упсів, а це на 3150 виросла ціна на всіх продуктах. Це точно не порушення закону про закупівлю.Тут аудит служба мала б запитати, як так сталось…”

Фото інформаційного агенства “Власно”

 

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Вінниччини".

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.

Головний редактор: Ірина Федорів