Депутати облради виселяють бібліотеку, порушуючи закони України

0 122

Депутати Вінницької облради винесли на чергову сесію, яка відбудеться 29 березня, питання про реорганізацію бібліотек у Вінниці. Проект рішення облради суперечить Законам України.

Міністерство Культури не погодило Управлінню культури Вінницької обласної адміністрації реорганізацію дитячої бібліотеки ім. І. Франка. Саме про це йдеться у відповіді які отримали батьки малих читачів у відповідь на своє звернення до Мністерства культури України

Під час  стратегічної сесії щодо децентралізації у сфері культури, яку   проведено 20 січня 2018 року Мінрегіоном спільно з Міністерством культури, Міністерством фінансів та представниками Проектного офісу секторальної децентралізації  та Проекту EDGE  міністр культури Євген Нищук закцентував увагу на тому, що чинним законодавством заборонено реорганізовувати бібілотеки без погодження :

  «Станом на сьогодні до нас знаходить багато негативних сигналів щодо спроби закриття установ культури радами різних рівнів в об’єднаних територіальних громадах. Нами направлені листи на голів ОДА про дотримання культурних прав громадян в яких зазначено, що відповідно до статті 22 Закону України про культуру закриття будь яких установ галузі культури має відбуватись за погодженням з Міністерством культури».

Свободівець Адрій Вигонюк, голова постійної комісії обласної Ради з питань законності, боротьби з корупцією, люстрації, регламенту та депутатської діяльності вважає, що депутатів штовхають на злочин:

“Я прикро вражений тим, що Управління культури і мистецтв Вінницької обласної державної адміністрації приховало від депутатів обласної Ради такий лист. Складається враження, що депутатів намагаються штовхнути на порушення закону під час завтрашньої сесії, аби задовольнити приватні забаганки чинуш з наближеними особами. В кращому випадку це свідчить про повну некомпетентність керівництва управління та профільних керівників ОДА”.

Керівник фракції Батьківщини Вінницької обласної ради Олег Мейдич повідомив Громаду ВІнниччини, що фракція Батьківщина не буде голосувати за реорганізацію бібліотек:

“Ми не підтримували це рішення минулого разу і не будемо підтримувати на цій сесії. Ми не будемо голосувати за об’єднання бібліотек”

Олександр Крученюк, голова фракції БПП в обласній раді ще не знає, як буде голосувати його фракція:

“Ми тільки завтра о 9 ранку будемо збиратись і вирішувати,я к голосуватимемо по усіх питаннях. На сьогодня я ще не знаю”

 

Потрібно нагадати, що питання так званої “оптимізації” бібліотек піднімалось депутатами ще у січні цього року.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Вінниччини".

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.

Головний редактор: Ірина Федорів