Топ-багатії Вінницької облради: хто купив апарат для лазерної епіляції?

1 654

Дружина депутата багатія  Поліщука    купила собі квартиру в Іспанії та апарат для лазерної епіляції. Депутат Юрчишин забув про фірму своєї дружини а депутат Кухаренко задешево скупив у Києві нерухомість . Троє з п’ятірки багатіїв  є представниками президентської партії. Ще  два депутата, які війшли в п’ятірку найбільших заробляльників у 2016 році, з Батьківщини та РПЛ

Найбільше у 2016 році серед депутатів обласної ради заробив підприємець та брат нардепа Петра Юрчишина- представник БПП Микола Юрчишин.  В декларації  за 2016 рік представник БПП Юрчишин  вказав  9, 4 мільйони грн заробітку.

“Ми з братом ( нардеп Петро Юрчишин) завжди були успішними людьми.Ми побудували підприємство. І те що ми робимо  є гордістю Хмільника… Ми ні в якому разі не працюємо на збагачення”, – каже політик.

Депутата Юрчишина пов’язують з скандалом з побиттям журналістів Стопкору у кінці 2016 року та з рейдерским викраденням залізних рейок у Староконстянтинові (заводі , який може ремонтувати військову техніку), що було визнано рішенням суду.

Згідно бази данних аналітичної системи Youcontrol,  дружина Миколи Юрчишина – Ольга Юрчишина є власником та директором підприємства “Ольвія-Агро”, яке не вказано в декларації. Та Юрчишин переконує, що все вказав:

“Там у мене все написано”.

Іван Кухаренко з “Батьківщини”   вказав у декларації більш як 6, 5 мільйона на посаді директора підприємств “Біо верде” , “Біоагро”, “Біокрай” та “Краєвид-Інвест”. Їх відносять до групи  “Агропросперіс” — одним з найбільших виробників зернових і експортерів в Україні, що фінансує і поставляє на експорт понад 2 млн. тонн зерна щорічно. Компанії, що входять до складу групи, обробляють понад 400 000 га землі в 14 областях України. І хоча згідно статуних документів засновниками є кіпрські компанії , основним інвестором групи є американська транснаціональна інвестиційна група NCH Capital (Нью-Йорк, США).

Сконтактувати з депутатам “Громаді Вінниччини” не вдалось. Кухаренко не підніміає слухавку.

Андрій Поліщук, представник обласної фракції БПП, є генеральним директором ПАТ “Вінницяобленерго”. У 2016 році, згідно декларації, він заробив майже 5 мільйонів та майже мільйон як підприємець заробила дружина.

2016 рік був щедрим на придбання для сім’ї Поліщуків. Вони купили квартиру в Іспанії , яку оформлено на дружину Поліщука. Вартість квартири депутат не вказав, як не вказано і вартість купленого дружиною магазину на 114 кв.м. у Вінниці  та її автомобіля Audi Q7 2009 року випуску.

Сам депутат не вказав вартість  придбаних ним у 2016 році садового будиночку у селищі поблизу Вінниці, та  авто Mercedes S500L 4MATIC 2008 року випуску.

Крім того , дружина Поліщука – Наталія Поліщук не вказала вартість придбаного апарату для лазерної епіляції .Схожий апарат в інтернеті коштує  близько 45 тисяч доларів

Найцікавіше, що хоча у родини керівника Вінницяобленерго  є готівкою та на рахунках в банку 250 тисяч доларів, 185 тисяч ЄВРО та 2, 22 мільйона гривень, вони взяли кредит у 153 тисячі ЄВРО в закордонному банку. До Андрія Поліщука “Громаді Вінниччини” протягом двох тижнів так і не вдалось дозвонитись . Він не брав слухавку.

Ще один представник БПП Ігор Лещенко вказав у декларації за 2016 рік  4, 65 мільйона гривеньзаробітної плати. Депутат керує групою підприємств Миронівський хлобопродукт, зокрема 4, 2 мільйони зарплати за 2016 рік він отримав від ВП “Птахофабрика “Вінницький бройлер”.

“Я думаю не всі були такі відверті, як я…Я буду старатись війти у наступному році у трійку а не п’ятірку”

У 2016 депутат Кухаренко купив 3 офіси та квартиру у Києві. Станом на сьогодні в державному реєстрі нерухомості немає н квартир ні офісів. Цікаво інше. У 2016 році депутат зміг купити комерційну нерухомість у Києві за 1700 грн за кв.м. Хоча у 2014 році він купував комерційну нерухомість за 9 000 грн, тобто вп’ятеро дорожче.

Сам Іван Кухаренко не пам’ятає за якими цінами він купував нерухомість у Києві:

“Я щас не помню. Я не можу вам відповісти на це питання. Я тут роботою займаюсь…і це ще депутатська діяльність…Якщо там є помилка якась я її цього року виправлю”.

Ляшківець Анатолій Ковальчук замикає п’ятірку найбільших заробляльників Вінницької обласної ради – завідуючий хірургічним відділенням Вінницького онкодиспансеру. До сімейного бюджету у 2016 році він додав 104 тисячі гривень. Натомість дружина заробила більше 4 мільйонів. Згідно декларації у неї є аптечний кіоск  у тому ж медичному закладі , де працює чоловік. Депутат Ковальчук не бачить в цьому ніякого конфлікту інтересів:

“Коли цей пункт відкривався то були проблеми з ліками. Хворі іздили на Урожай і на Київську і туди було складно цим людям їздити, вони не знали міста і я тоді запропонував дружині, щоб вона взялась за цю справу і щоб якось зосередити і щоб у неї були мінімальні націнки, не більше 10-12%. Це при цьому що максимально можна 30%…”

До 1 квітня депутати мають подати декларації за 2017 рік. “Громада Вінниччини” спільно з рухом ЧЕСНО планує їх проаналізувати й оприлюднити результати для мешканців Вінниччини.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Вінниччини".

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.

Головний редактор: Ірина Федорів