На Вінниччині тарифи на електроенергію зростуть на на 30%

0 59

Після подорожчання плата за електроенергію у Вінницькій області  стане однією з найбільших  в Україні. Про це на своїй сторінці у ФБ повідомив  активіст Андрій Герус:

“А щодо цих самих тарифів, то у Вінницькій області вже одні із найвищих тарифів на е/е в Україні. Оскільки тепер кожна область платить тарифи свого обленерго, то РАБ для Вінницяобленерго означає додаткове підвищення тарифів саме у цій області.

Із цим РАБ-тарифом річний прибуток обленерго складе під 900 млн грн, тариф на передачу (розподіл) е/е зросте приблизно втричі. По цій причині тарифи для кінцевого споживача у області виростуть ще приблизно на 30%. Цими споживачами, буде бізнес та бюджетні установи.”

Також активіст зауважив, що у вінничан тепер вищі тарифи ніж у сусідніх областях:

“Таким чином тариф для 2-го класу (це майже весь бізнес у цій області) буде 2,94 грн за квт-год (без ПДВ), що на 40% більше, аніж у сусідній Київській області і на 30% більше, аніж у сусідній Хмельницькій. Але голів  ОДА і  облради, це схоже, не хвилює.”

Згідно його повідомлення  1 лютого проводились нібито відкриті громадські обговорення , на яких і голова ОДА Валерій Коровій і його колега голова облради Анатолій Олійник підписали погодження щодо збільшення тарифів. Герс опублікував  протокол зборів, на яких вирішили підняти тарифи.

Потрібно нагадати, що керівник Вінницяобленерго Андрій Поліщук є депутатом Вінницької обласної ради, тому його доходи вказані в його декларації. За 2016 рік він отримав в Вінницяобленерго  4, 7 мільйона заробітної плати .

Він є головою постійної комісії обласної Ради з питань розвитку промисловості і підприємництва, інвестиційної та регуляторної політики. Тобто, фактично, мав би представляти інтереси бізнесу у Вінницькій обласній раді. Але  поєднання посади керівника Вінниця обленерго та голови комісії є чітко вираженим конфліктом інтересів між обленерго та місцевим  бізнесом.

Громаді Вінниччини не вдалось сконтактувати ні з головою ОДА ні з головою облради.

 

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Вінниччини".

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.

Головний редактор: Ірина Федорів