Моргунов відмовив родинам Небесної сотні в обговоренні встановлення пам’ятника

3 380

Родини Небесної сотні звернулись до мера міста Вінниці з проханням почати широке обговорення встановлення пам’ятнику Небесній сотні. Він їм відмовив і послав наводити порядок в своїх школах та садочках.

У Вінниці споруджують пам’ятник Небесній сотні, який називають Деревом свободи. Пам’ятник охороняють чоловіки в чорному з собаками за високим парканом. Його споруджують на місці, де під час Революції Гідності стояло погруддя Шевченка, яке вночі з площі прибрали невідомі особи. Активісти протестують.

Через конфлікт, який розгоряється,  родини Небесної сотні звернулись до мера Вінниці з проханням провести широке обговорення встановлення пам’ятника.  Відповідне звернення опубліковано  на сторінці громадської організації “Родина Героїв Небесної сотні”.

На черговій сесії Вінницької міської ради депутатка від “Батьківщини” Ганна Давиденко зачитала звернення родин Небесної сотні і попросила внести до порядку денного розгляд даного питання:

“Вимогу про публічний діалог навколо цього питання я озвучила на сесії. Ця позиція є ідентичною до моєї пропозиціі, яку я висловила на сесії під час обговорення цього питання. І яку міський голова тоді не поставив на голосування, фактично порушуючи закон.”

“Для мене виступ міського голови розставив всі крапки над “і”. Він сам відповів на своє питання, хто штучно створює такі конфлікти навколо таких святинь. Все розклав на полички  міський голова у своєму виступі. Пам’ятаєте древньо-римське “Розділяй – і володарюй”…(divide et impera)”, – додає депутатка.

Журналіст Роман Ковальський оприлюднив відео відповіді мера Моргунова на прохання родин Небесної сотні. Зокрема мер сказав:

“Немає немає про що поговорити? Ідіть поговоріть як місто розвивати …різні напрямки лікарні, школи, дитячі садочки. В своїх закладах наведіть порядок спочатку…тому я взагалі не розумію тему дискусії. Рішення прийнято. Тому в демагогію ні я ні депутати вдаватись не будуть… Крім того, є інші громадські організації, які тримають консолідовану позицію… І до 20 лютого пам’ятник буде на майдані стояти”.

Зранку громадська організація “Подільська громада”  оприлюднила фото пам’ятника Небесній сотні у Вінниці – Дерева свободи.

Його уже широко обговорюють в соц. мережах.

Люди негативно оцінюють такі дії влади.

Потрібно нагадати , що у Вінниці забрали погруддя Шевченка, щоб встановити пам’ятник Небесній сотні.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Вінниччини".

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.

Головний редактор: Ірина Федорів