Чому Гройсман проти пам’ятника Шевченка на Театральній?

3 579

Шевченка вкрали вночі. Перевезли погруддя, яке вистояло весь Майдан, до школи і поставили на стільчику. Це історія особистісного неприйняття Гройсманом Шевченка.

Політики вирішили показати вінничанам, що не громада, а вони – моргунови і гройсмани будуть вирішувати все за нас. Для цього використали цинічну і підлу маніпуляцію – прикрилися батьками загиблих майданівців та  іменами розстріляної Небесної сотні, щоб Шевченка замінити іншим пам’ятником.

Родичі покійних вже заявляють публічно, що не хочуть, щоб пам’ятник їх рідним ставили такою ціною. Про це написав на своїй сторінці депутат Вінницької облради Володимир Барцьось.

Те , що Гройсман був особисто проти встановлення Шевченка на Театральній ( чинна площа Небесної сотні)  підтверджує Володимир Воловодюк ,  очільник Крайового Товариства “Вінницький козацький полк ім. Івана Богуна”:

“У 2004 році було прийнято рішення поставити пам’ятник Шевченку біля Вінницької міської ради. Визначились, що пам’ятник буде на Театральній. Був зроблений проект. Виділили бюджетні кошти і потім питання зависло.  У 2011 році вже наближалася дата 200 -річчя  дня народження Шевченка , тому Департамент культури  оголосив конкурс.  У 2011 році в останній момент втручається в питання особисто Гройсман  і починає пропонувати інші місця. То Центральний парк то площа Стуса.”

“Ми зібрали порядка 5 тис підписів, щоб пам’ятник був на Театральній. Але все робилося, щоб цього не було. Світовий конгрес Українців направив на Віницьку міську раду звернення, щоб підтримати рішення громади. У 2012 році Порошенко,  будучи в одному з університетів,пообіцяв профінансувати встановлення пам’ятника, – говорить Воловодюк, який представляє, зокрема, в області партію “Народний контроль”.

Те, що Гройсман особисто був проти встановлення пам’ятника, підтверджує і свободівець Андрій Вигонюк – голова регламентної комісії облради:

“У 2004 році прийняте рішення про встановлення пам’ятника. У 2006 році міський голова (Гройсман – прим. ГК) робив усе для невстановлення такого пам’ятника. Гройсман навіть публічно сварився з депутатом-свободівцем Базилюком. Глузуючи з ідеї вшанування Шевченка. Мовляв, там площа Париж – який Шевченко на Парижі.”

Кошти на пам’ятник в результаті збирали самі люди і замовили погруддя. Встановили під час Революції Гідності.

Вночі з 23 на 24 з центральної площі Вінниці забрали погруддя Шевченка, місце де був пам’ятник обгородили парканом та поставили охорону з собаками. Саме погруддя Кобзаря перевезли у 22 школу та поставили в коридорі на табуреточку.

У погруддя нібито з’явився власник . Це депутат від Свободи Володимир Базелюк, який зранку після зникнення пам’ятника з площі розповів журналістам, що раніше пропонував міській раді забрати пам’ятник в свою рідну школу , щоб його не знищили. Минулого року  у ЗМІ він наголошував, що пам’ятник він зробив нібито з свої кошти.

В той же час інший депутат  облради Тарас Кобець заявляє, що свободівець Базелюк не є власником пам’ятника :

“Я особисто теж здавав кошти як і вся громада. Скільки здав Базелюк, мені невідомо. Але може він здав якусь там десяту чи соту частину вартості пам’ятника”.

Зранку 24 січня за парканом, де був Шевченко, виставили тітушок. Громада розписали паркан словами Шевченка.

У чевер, 25 січня, зранку тітушок облили червоною фарбою.

Тоді ж працівники комунального підприємства”Зеленбуд” виявили над  місцем, де був пам’ятник ,  на дереві  опудало з пейсами, яке знімали  за допомогою спеціального крану. Про це написали в соц.мережі

 

Верховна Рада 11 січня 2018 року звернулася до голови обладміністрації  з проханням відреагувати на клопотання митців, які просять, щоб сесія облради розглянула питання встановлення пам’ятника Шевченку на центральній площі. Громада хотіла погруддя замінити на цьому місці на повноцінний постамент. Комітет культури Верховної Ради таку ініціативу підтримав.

 

“Громада Вінниччини” написала смс міському голові Сергію Моргунову, аби отримати відповіді на питання, чому вночі знесли пам’ятник Шевченка.

Громадський рух Чесно звернувся за коментарем до прес-секретаря Гройсмана. Прес-секретар пообіцяв при можливості з’ясувати це питання.

Авторка: Таїсія Гайда, координаторка “Автомайдану”

Фото : Сергій Хіміч

 

 

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Вінниччини".

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.

Головний редактор: Ірина Федорів