Озеро засипають: людина Гройсмана продає будинок на Вишні

3 1099

Забудовники засипають джерела річки Вишні. Саме ця річка наповнює найбільше озеро у Вінниці -Вишенське. Озеро може перетворитися на величезне болото. Екологічна інспекція каже: прибрежно-захисна смуга збережена. Прокуратура більше року безрезультатно розлідує цю справу.

Активісти з вінницького Автомайдану оприлюднили місяць тому відео, зроблене з квадрокоптера. Тут чітко видно, як будівельники засипають Вишенське озеро.

“Зараз озеро майже повністю заросло очеретом. Це означає, що воно зміліло. Рік тому озеро було значно глибше,” – розповідає активіст Олександр Смірнов.

“Ми радились з екологами, вони усі в один голос говорять, що попід берегом, який забудовують, протікає річка Вишня, там б’ють її джерела, які будівельники зараз засипають. Це може стати  екологічною катастрофою для Вінниці. Але, на жаль, екологи бояться у відкриту виступати проти забудови, яку погодив ще Гройсман”,- додає активіст.

Екологічна інспекція ніяких порушень  не побачила. Саме про це йдеться у відповіді на звернення активістів.

Встановити імена власників земельних ділянок, які засипають озеро, “Громаді Вінниччини” не вдалось. З єдиного реєстру нерухомого майна зникли більшість імен власників.

Але для частини ділянок все ж вдалося встановити власників. Зокрема земля оформлена на громадянку Марію Воробець, яка пов’язана з колишнім бізнес-партнером батька Гройсмана.

В інтернеті розміщено оголошення про продаж цієї ділянки. Будиночки біля Вишенського озера пропонують за 139 тисяч доларів.

“Продавець Олексій” також займається продажем земельних ділянок на Вишенському озері за ціною 15 тисяч доларів за сотку.

Активісти, представившись покупцями , перетелефонували на номер, вказаний в оголошенні щодо купівлі будинку на Вишенському озері, на ділянці , яка належить Марії Воробець.

Телефоном підтвердили, що номер належить Олексію Чорнолуцькому, і що він дійсно продає будинки біля Вишенського озера за ціною 139 тисяч у.е.

Олексія Чорнолуцького пов’язують давні відносини з сім’єю Гройсмана. Згідно   витягу з єдиного державного реєстру  з 2007 по 2009  він був директором фірми ТОВ “Фірма Юність”, засновником якої був батько прем’єра Гройсмана –Борис Гройсман

Саме ця фірма не повернула 10 мільйонів доларів  комерційному банку, про що писали у розслідуванні “Наші гроші”. На сьогодні діяльність фірми припинена через банкрутство, а щодо неповернення 10 млн відкрито кримінальне провадження.

Торгівельний центр “Магігранд”, який було побудовано за кредитні кошти, зараз переоформлено на дружину прем’єра Гройсмана.

Нагадаємо, у 2011 році  рішенням сесії Вінницької міської ради землю поблизу озера роздали безкоштовно і оформили осіб, пов’язаних з сім’єю вінницьких депутатів Ткачуків-Станіславенко, про що писав у своєму розслідуванні громадський рух Чесно. Володимир Гройсман як міський голова міг ветувати це рішення, але правом вето він не скористався.

“Як нам пояснили у Вінницькому регіональному управлінні водних ресурсів, проблема в тому, що у більшості випадків прибрежно-захисні смуги не винесені в натурі, простими словами не забиті кілки, де ж саме починається прибрежно-захисна смуга. Це дає можливість міській раді зловживати водним кодексом та роздавати землю впритул до озер та річок”,  -розповідає активістка Юлія Піскунова.

“Ми написали запит до Вінницької міської ради і виявили, що у 2017 році на винесення в натурі прибрежно-захисних смуг гроші взагалі не виділялись. І тому на кожній сесії ми спостерігаємо,як роздають землю просто біля Південного Бугу. Ми звернулись до міської ради з пропозицією запланувати у витратах бюджету наступного року кошти на винесення захисних смуг річок в натурі”, – додає активістка.

Пройшов рік з моменту відкриття місцевою прокуратурою Вінниці кримінального провадження по Вишенському озеру за порушення екологічної безпеки, але тільки у жовтні цього року слідчі змогли через суд отримати проект землеустрою, на підставі якого роздерибанили берег Вишенського озера. Та згідно реєстру єдиних судових рішень місцева прокуратура витребувала документи для експертизи тільки на частину земель навколо Вишенського озера, які не стосуються розподілу заплави річки Вишня.

Громада Вінниччини написала запит  на прокуратуру щодо   невключення у кримінальне розслідування частини земельних ділянок Вишенського озера і наразі очікується відповідь.

Потрібно  також нагадати , що   з іншого боку озера землю забрали прокурори та судді та активісти проводили акцію, щоб привернути увагу мешканців міста до того, як озеро засипають сміттям.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Вінниччини".

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.

Головний редактор: Ірина Федорів