Тростянець: голова не економить на закупках та порушує закони

2 305

Цього року виділили 7 млн грн на реконструкцію парку та ремонт доріг.  Витрачаючи кошти, сільрада не зекономила на витратах ні копійки. Щоб не користуватися системою Prozorro закупівлі дробили. Частину робіт взагалі за документами  виконує фірма, яка банкрутує. Загалом же бюджет селища Тростянець всього 2, 3 мільйона гривень.  

Бухгалтер  Тростянецької селищної ради  Любов Гаврилюк  підтвердила, що селищна рада так ні разу за 2017 рік і не скористалась системою Prozorro для оголошення та проведення торгів:

«Ні, за весь не було таких торгів», – сказала бухгалтер.

Ми попросили експерта з питань публічних закупівель громадської організації “Право” Володимира Плахотнюка проаналізувати  усі закупівлі, які здійснювала Тростянецька селищна рада  у 2017 році. На його думку, майже всі закупівлі селищної ради були проведені з порушеннями:

“Із 39 закупівель всі, крім однієї, було здійснено за неконкурентними засадами. Тобто напряму укладено угоди без оголошення тендеру. Найбільше порушень у замовника  пов’язано з визначенням предмету закупівлі та дробленням закупівель з метою оминати торги Прозорро ”.

Чому дерева і кущі – це не рослини

Щоб не виходити на тендер Prozorro закупівлю  рослин для парку розбили на окремі лоти. Рослини розділили на три пункти закупівель: дерева. кущі і саджанці. У результаті роздробили, щоб усі суми вийшли менше 200 тисяч і не проводився тендер.

Дата Од. виміру Тендер Код CPV Очікувана вартість лотів
06.09.2017 штуки Придбання багаторічних насаджень. 03451100-7 Саджанці 193 310,00
06.09.2017 штуки Придбання багаторічних насаджень. 03451300-9 Кущі 110 960,00
05.09.2017 Одиниця Придбання дерев. 03452000-3 Дерева 155 200,00

А по факту це мала бути одна-єдина закупівля проведена по конкуретній процедурі “Відкриті торги”.

Назва закупівлі Код CPV Очікувана вартість закупівлі
Придбання Дерев

03452000-3 Дерева

459 470,00

Ремонт доріг з однієї квартири та ділення без конкурсу

За роз’ясненням Мінрегіонрозвитку поточний ремонт доріг – це послуга. Потрібно зауважити, що для робіт тендер потрібно проводити від 1,5 мільйона а для послуг такий поріг від 200 тисяч.

Крім того , не можна дробити послуги по одному і тому ж об’єкту. Але Тростянецька селищна рада порушила і цю законодавчу норму.

Наприклад, поточний ремонт вул.Соборної мало того, що був розділений на кілька частин.

Він ще й оплачувався підприємцям Аветісяну А.А. та Саргсяну С.М.

Підприємці зареєстровані за однією і тією з адресою згідно угод, викладених на на сайті Prozorro.

Крім того, одна і та сама послуга по одному і тому ж об’єкту , розділена на дві частини, хоча за законодавством , вона б однозначно мала  йти по Prozorro, як один об’єкт.

Спеціально подробили закупівлі, щоб не виходити на торги та напряму не заключали угоди в Тростянецькій селищній раді не раз. Так, наприклад, заключили напряму угоду з  підприємцем, прізвище та по батькові якого співпадають з з ініціалами селищної голови  Червонецької Людмили Іванівни. Тому тут ймовірно є родинні зв’язки.

Чому закон про закупівлі не діє?

Законодавство України зобов’язує суб’єктів , які розпоряджаються бюджетними коштами , проводити закупівлі товарів, що перевищують 200 тисяч, виключно на умовах проведення тендера.

Але і тут Тростянецька селищна рада проігнорувала законодавство, закуповуючи плитку під час реконструкції   парку та електроосвітлення , перевищуючи граничну межу у 200 тисяч, яка дозволяла б закупити товари без проведення тендеру”.

Про це свідчать платіжки , розміщені на сайті e-data

Чому послуги замовляють навіть у банкрутів?

Насамкінець,  7 та 10 липня поточного року заключили  дві угоди  з фірмою, яка після підписання договору з селищною радою згідно інформації аналітичної системи youcontrol ,  “ПАТ “РБУ-6”заявила про своє банкрутство

Селищна ж голова  Людмила Червонецька ніяких порушень в закупівлях не вбачає бо вважає, що головне, щоб були перевірені постачальники:

Ми не є великим містом, а селищем. Ми вимушені рахувати свої кошти. Дана частина парку поділена на кілька проектів,те що ми освоїли складається  з трьох проектів: перший це був реконструкція тротуару, другий- це зони відпочинку, благоустрою та енергопостачання і ще один проект. По мірі надходження коштів ми формували проекти: в нас появилась частинка коштів-і ми робили проект. Решта, чого нам не вистачало, народний депутат України Микола Кучер допомагав із державного бюджету. Щодо визначення виконавців робіт дуже все просто: ми брали досвід сусідів. Ми поїхали в Ладижин, подивились на досвід, поспілкувались з керівництвом міста, зіславшись на те що в них нормальні ціни, вони напряму співпрацюють з поставщиками. Будь-які інші компанії не роблять нам пропозицій, прайси не надходять, тобто конкуренції ніякої не було.»

На завершення розмови тростянецька селищна голова пообіцяла впровадити загальнообласну практику проведення публічних торгів при допороговій закупівлі товарів та послуг на суму понад 3000 грн.

Саме такий підхід вже зберіг у обласному бюджеті додатково 27 мільйонів гривень у 2017 році.

У свою чергу “Громада Вінниччини” звернулась з відповідними заявами до компетентних органів щодо перевірки бюджетних закупівель.

Автор Андрій Гайдай

 

 

 

 

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Вінниччини".

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.

Головний редактор: Ірина Федорів