Влада VS громада: бюджетники та тітушки проти сабарівчан

1 535

Уже місяць триває протистояння між мерією та мешканцями Сабарова. Міськрада запланувала зробити тут кладовище. Громада переконана, що трупний трунок потрапить до річки. Люди блокують роботу техніки , а мерія вивозить  на поле тітушок і працівників комунальних закладів.

29 серпня зранку активісти почали надсилати фото, як біля бюджетних установ зупинялись муніципальні автобуси і в них сідали комунальники. Так на Театральній міський автобус забирав бюджетників ще о 9 ранку, яких потім централізовано завозили на Сабарівське поле.

“Я зранку приїхала на Сабарівське поле, а там уже колона з муніципальних автобусів. Людей вивезли на поле і вони стояли купками. Деяких я впізнала, то були голови квартальних комітетів та працівники асоціації квартальних комітетів.  А коли я підішла до техніки , яку блокували люди, то побачила як тітушки у спортивній формі у каптурах б’ють людей. Мені назустріч вже йшов закривавлений журналіст Власно інфо. Я почала кликати поліцію, за що мене один з тітуханів  також вдарив по спині і ногам і бизкнув з балончика сльозогінним газом”, – розповідає активістка Юлія Піскунова

В результаті заворушень побили журналіста інформаційного агенства “Власно” , місцевих активістів та поліціянтів. Один з місцевих мешканців Геннадій Рудюк навіть потрапив в реанімацію.

Володимир Парійчук, мешканець Сабарова розповідає, що сабарівчани уже місяць просять показати їм дозвільні документи на початок будівництва кладовища:

“Міськрада з початку протестів тільки говорить про те, що у неї є всі дозвільні документи але ніхто ще цих документів в очі не бачив. Крім того, ми знаємо що рашіне це була державна земля сільськогосподарського призначення і яким чином вона стала комунальною досі незрозуміло. Крім того, територія, яку мерія хоче виділити під кладовище, знаходиться в санітарній зоні очисних споруд м. Вінниці тому будувати тут категорично заборонено. Тому люди будуть відстоювати свої права до кінця”.

Під час сутичок на полі була присутня також депутатка міської ради від партії мера моргунова ВЄС – Наталя Панчук, яка на запитання людей про те, чи можна померлих хоронити в лайні, зауважила активістам , що “мертвим  уже по барабану, де їх похоронять”.Відео оприлюднив на своїй сторінці Олександр Коробчинський

Під час того, як комунальники були на полі в Сабаорві, депутатка з “Батьківщини” Ганна Давиденко приїхала на комунальне підприємство “Вінницька транспортна компанія” і не побачила на робочих місцях майже нікого з працівників:

“Я приїхала на підприємство, зайшла в майстерню, де мають ремонтувати техніку, щоб показати , що немає людей на робочому місці . На підприємстві працює більше двох тисяч працівників, а мені один з працівників сказав просто на камеру, що “що на Сабарів на оце кладбіще усіх забрали”. Відео я вже виклала в інтернет. Це означає , що міська рада використовує працівників комунальних установ в якості тітушок й масовки. Це ганебна але давня  практика Вінницької міської ради”.

 

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Вінниччини".

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.

Головний редактор: Ірина Федорів