Чому заступник голови облради Хміль на прийомі грається в телефоні?

0 1928

Запросили мене на зустріч в облраду. Стоїть гостре питання про визнання добровольців офіційно захисниками України.

“Коли “Автомайдан” робив аналіз обласної програми, то ми задалися питанням: скільки таких добровольців є на Вінниччині. Нам не змогли надати відповідь на наш запит. Тобто влада не просто не думає про цих людей, вона навіть не знає масштаби проблеми, яку слід нагально вирішувати,”- наголошує Таїса Гайда, координаторка “Автомайдан Вінниччина”.

Судячи з телефонної розмови між мною та працівником облради, мали бути присутні представники департаментів і служб, які мають відношення до соцзахисту військовослужбовців та членів їх сімей.

Приблизно добу я готувався, вивчав зміни в законодавстві, нові нормативні акти. Перегорнувши купу інформації, роздрукувавши з сайту президента всі накази про покращення, посилення, виправлення і вшанування – пішов я на ту зустріч з надією… вкотре…

Розуміючи важливість зустрічі, я не поїхав на вишкіл, чим, мабуть, підвів друзів. Але то таке, на те вони і друзі, зрозуміють. Тепер вважаю, втратив час марно…

Ніяких представників служб та департаментів, звісно, не було. Тому, більшість питань, задати було нікому.

Залишились без відповіді питання медичного обслуговування бійців добробатів, санаторно-курортне забезпечення, реабілітація, зокрема і психологічна, допомога в працевлаштуванні та профорієнтація (набуття нових професій). Ці питання просто нікому було задати.

На зустрічі головував заступник голови облради та представник “Самопомочі” Ігор Хміль, слухав нібито уважно, із цікавістю, але повсякчас палився, бо не знав як виключити звук в відео. З телефону доносився якісь галасливий звукоряд. Хміль знов вдавав, що зацікавлений… І тоді стало дуже неприємно.

Мені повідомили, що готується  документ, який буде винесений на сесію у вересні. Відповідно, кожен доброволець отримає одноразову допомогу в розмірі 3000 гривень і… все. Навіть на телефон такий як у Хміля добровольцю цих коштів не стане.

Розробку реєстру добровольців який я пропонував скласти розкритикував Андрій Грачов, який в ОДА очолює напрям по роботі з АТОацями, посилаючись на недавній витік особистих данних “Донбас”. Каже, що ніхто на себе не візьме відповідальність за зберігання такої інформації.

На сьогодні в законодавстві терміну “доброволець” не існує. Тож збір та зберігання інформації військові комісаріати можуть, лише якщо є добра воля та бажання.

Тож, як мені здається, чиновники нічого робити не будуть, очільники ветеранських організацій попри обіцянки загубились і Бог із ними… За тиждень, викладу для спільного обговорення альтернативний, не державний проект з допомоги добровольцями та їхнім сім’ям.

І є у мене P.S. для представника “Самопомочі” Хміля: тисните на іконку меню, налаштування, гічність мелодіїі тягнете бігунок гучності відео чи гри донизу.

Ігор Хміль в свою чергу у коментарі журналістам “Громади Вінниччини” заперечує, що грався телефоном:

“Під час зустрічі з Олександром Дмітрієвим разів п’ять звонив телефон. Я його вимкнув і поклав в шухляду… А про зустріч з представниками департаментів перший раз чую”.

Щодо добровольців додає, що вперше боїться що коли приймуть рішення по добровольцям то буде багато виплат несправжнім воїнам:

“Ви знаєте скільки ходять таких несправжніх добровольців. А як ти їх розрізниш… Он до мене теж такі приходили… А що хіба у нас офіційно оголошена війна? У нас війни немає, це питання до тих хто наверху”.

До речі, рішення облради щодо виплат сім’ям загиблих добровольців та пораненим добробатівцям все таки існує. Сім’ї загиблих можуть претендувати на 60 тисяч гривень, а поранені добровольці на 20 тисяч. Тільки чому в обласній раді про це не знають, це уже питання для іншої колонки.

Автор:Олександр Дмітрієв, волонтер

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Вінниччини".

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.

Головний редактор: Ірина Федорів