Незаконна забудова Вінниці: депутати кинуть держбанк на 60 мільйонів

0 666

На Космонавтів, 49 буде висотка. Так вирішила міськрада, яка проголосувала за забудову та навіть провела громадські слухання з цього питання.  Забудовником має виступити ТОВ “Холдингова компанія Вінниця”.

Варто зауважити, що земля з 2006 року у  приватній власністі. ТОВ “Альпарі-Кельце-Інвест” з 2012 року віддало в заставу землю разом з недобудом ПАТ “Державний експортно-імпортний банк”. Це 100% власність Кабінету міністрів України, який зараз очолює Володимир Гройсман.

ТОВ “Альпарі-Кельце -Інвест” позичило в держабнку 60 мільйонів грн. І рішення ради може негативно позначитися на вкладниках банку.

Але не змогло добудувати об’єкт. Торік у березні товариство оголосило про початок процедури банкротства і попросило зняти усі заборони та арешти на його нерухоме майно в зв’язку з цим. Суд клопотання задовольнив.

“Усе майно боржника під час процедури банкрутства загалом включається до ліквідаційної маси. Ліквідаційна маса підлягає продажу. Отримані кошти використовуються виключно для погашення заборгованості підприємства, згідно затвердженому судом реєстру вимог кредиторів. Продаж майна проводиться за принципом відкритості та згідно умов проведення торгів майном державної власності. Кошти від продажу такого майна, можуть використовуватись виключно на погашення вимог заставного кредитора (банку),” – пояснює Руслан Ригованов, арбітражний керуючий, Фундатор ГО «Платформа соціально-гуманітарних ініціатив та інновацій «Єдиний Координаційний Центр».

Фахівець акцентує увагу у коментарі “Громаді Вінниччини”, що міськрада таки порушила закон:

“З встановлених фактів та документів, які є в загальному доступі можливо зробити висновки, що депутати міської ради всупереч діючому Законодавству не лише розпорядились приватною власністю але здійснили втручання в процедуру банкрутства, та можливо нанесли збиток Банку з 100% державною власністю. Не зрозумілими є дії Банку, котрий повинен був звернутись до правоохоронних органів з заявою про правопорушення, та в суд з заявою про накладення тимчасового обмеження щодо земельної ділянці. Такі самі дії повинен був здійснити і арбітражний керуючий.”

За рішення проголосував 41 депутат, які навіть не поцікавились: чи є у міської ради право дозволяти будівництво на чужій земельній ділянці. Ось поіменне голосування.

Згодом депутат від Опоблоку Євгеній Стукаленко прокоментував чому вважає, що підтримує таке рішення міськради:

“На минулій сесії було дуже важливе питання стосовно мікрорайону “Вишенька”, округ № 43, стосовно ресторану «Кельце». .. Дивіться, вулиця Космонавтів, я там виріс, зараз там проживає моя родина, я знаю там дуже багато мешканців, я знаю там фактично кожну ямку, всі проблеми я знаю свого району. Ця вулиця, моє таке бачення, це вулиця в Європу, можна так сказати, як колись Петро І “вікно у Європу”, а це вулиця у Європу, ми вже робимо для цього. Я хочу сказати, не від усіх, але від більшості мешканців нашого району, що
всі задоволені, всі щасливі… всі хочуть, щоб наша вулиця була закінчена.”

Потрібно зауважити, що проти рішення міської ради проголосували всьго два депутати: Олександр Зерщиков та Олександр Колісник від “Самопомічі”.

Олександр Зерщиков так коментує своє голосування проти рішення :

“По-перше, це питання було винесено в порядок денний з порушенням регламенту безпосередньо перед сесією. Таке складне питання і не вивчалось на комісіях. По-друге, щоб голосувати за такі питання, ми повинні розуміти, що у нас як депутатів, є повноваження приймати такі рішення і які наслідки (переваги) воно несе для громади. За декілька хвилин до сесії цього не можливо фізично зробити. Тому, я дивуюсь як інші голосували “за”?! Я впевнений, що вони це рішення з договором навіть не читали!”

Серед тих, хто утримався від голосування є голова постійної депутатської комісії з питань законності, депутатської діяльності та депутатської етики та депутат від ВЄС  Юрій Зажирко, який є за освітою юристом. Депутат відмовився розповісти що стало підставою для утримання від голосування:

“Я вам зразу хочу сказати, що це особисті переконання і я вам більше не зможу прокоментувати. Ви ж порядок знаєте…мені немає що більше додати “.

Джерела “Громади Вінниччини” твердять, що державний банк звернувся до Вінницької міської ради за поясненням, як було вирішено заключити інвестиційну угоду на забудову, якщо до земельної ділянки ні Вінницька міська рада ні ТОВ “Холдингова компанія “Вінниця” ніякого відношення не мають. На що була отримана, за словами джерела, відповідь на кшталт: “Я не я і хата не моя, звертайтесь до Холдингової компанії “Вінниця”. Мовляв це вони мають надавати відповідні документи .

 

Засновниками ТОВ “ВІнницька холдингова кампанія”  згідно інформації в Youcontrol є не відомі журналістам Богдан Чекіна та Леонід Іваськевич.

На своїй сторінці у соцмережі  Фейсбук Богдан Чекіна вказує , що він працює в ТОВ “ВІнницька аграрно-промислова група” , яка належить Галині Герезі, регіоналці в минулому та власниці мережі магазинів “Епіцентр”.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Вінниччини".

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.

Головний редактор: Ірина Федорів