Приватизація озера і лісу Вінниці: активістам погрожують розстрілом

2 495

Громада демонтувала паркан поблизу водойми на Старому місті. Кілька тижнів тому вінниччани довідалися, що озеро та частину лісу тут приватизували.

“Ми підійшли до цього місця й побачили бетонні стовпчики. Виявилося, що Лука-Мелешківська сільрада дала майже гектар водойми разом з лісом Валентину Ахріпову ще 2001 року. Цю землю надали для ведення сільського господарства. Хтось бачив, щоб в лісі чи на озері росла пшениця чи картопля?” – обурюється Олександр Смірнов .

Архіпов – колишній власник заводу “Аналог” (зараз російсько-українське підприємство “Сармат”). Він оформив право власності на земельну ділянку у грудні 2016 року.

Землевласник пояснює, що він нібито розчистив озеро, і тому вирішив його приватизувати:

“Ми 64 машины вывезли мусора. Вы знаете, я пробовал не огораживать лес, но вы посмотрите скольсо мусора. Моя гражданская организация будет сдесь  выращивать три вида грибов. Это все провокация. Это все мое.”

Очевидці кажуть, що власник ділянки погрожував застосувати зброю і стріляти по людях.

Цікаво, що межі міста Вінниці збільшували ще у травні 2015 року і згідно офіційної карти геолокації Вінницької міської ради дана земельна ділянка розташована у межах міста.

Після демонтажу паркану Архіпов  звернувся до поліції із заявою. У свою чергу учасники акції також написали заяву на Валентина Архіпова щодо захоплення водойми та лісу, які належать громаді Вінниці.

“Я тут виріс, ми тут купались з кладки. Я пам’ятаю це озеро ще за радянького союзу. Тут був дитячий табір. Саме тому з хлопцями і прийшли на захист зеленої зони”, – розповідає учасник АТО, голова громадської організації “Подільська стратегія”  Олександр Жупанов.

За фактом незаконної видачі земель водного фонду прокуратура Вінницької області відкрила кримінальне провадження

Валентин Архіпов відомий тим, що у грудні минулого року , на території його підприємства сталась надзвичайна подія. Експедитор підприємства, яке займається доставкою води, впав в шахту непрацюючого ліфта і після важких травм помер у лікарні. Сім’я загиблого  не отримала ні копійки компенсації та подала до суду.

 

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Вінниччини".

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.

Головний редактор: Ірина Федорів