Вінниця платить за газ офшорам?

0 304

Постачанням газу в наші оселі займається ТОВ “Вінницягаззбут” . Засновником цього підприємства є ПАТ “Вінницягаз”, а ось вигодонабувачем є такий собі Микола Гончарук.

В свою чергу акції засновника  “Вінницягаз” мають три фірми і розподіляються вони ось таким чином: 25 % у державної компанії “НАфтогаз”, а 75 % ділять дві приватні організації ПАТ “Газтек” та ТОВ “Транзит-Інвест”.

Цікава історія з найбільшим власником кількаскладової схеми . Власником ПАТ “Газтек”є виключно кіпрські компанії, що дає змогу зробити висновок , що  прибуток з транспортування, які платять звичайні споживачі, може виводитись на офшорні компанії.Ще майже 25 % належить нібито українському підприємству ТОВ “ТРАНЗИТ-ІНВЕСТ”, якби не його засновники і вигодонабувачі серед яких немає жодного українського власника.  До речі і в ПАТ “Газтек” і в ТОВ “Транзит-Інвест” одні і тіж засновники і власники -кіпрські компанії.

 

Тож виходить що 75 % прибутку підприємства і відповідно контрольний пакет за  його діяльністю належить людям, які ховаються за кіпрською реєстрацію фірм. То кому ж вінничани сплачують  за обслуговування газових мереж та транспортування газу досі залишається таємницею.

З іншого боку прес-служба ПАТ “ВІнницягаз” прокоментувала в ФБ на сторінці Таїса Гайда , що вони не володіють  газовими трубами вінничан а просто згідно договору користування взяли їх в оренду, за що звісно сплачуємо ми , звичайні користувачі газу.

А ось Максим Голосний, сільський голова з Єлизаветівки,  що на Дніпропетровщині  уже другий рік воює з газорозподільчими компаніями в себе  в селі і не платить за газ, так прокоментував кіпрську причетність до  наших газових труб:

“Я свідомо не укладав, та не укладаю договори з КІПРСЬКИМИ КОМПАНІЯМИ. Бо це позбавляє мене, як головного розпорядника коштів, права вибору постачальника, тому я споживаю ГАЗ за 13 ст. Конституції. Оскільки державні органи влади утримуються та не втручаються, я спираюсь 100 % на неї. Природний газ –  це об’єкт права власності українського народу! Навіщо платити за те, що належить тобі ? Найголовніше : у кіпрських компаній немає і не було правоустановчих документів на газ.  І ось моє завдання – це такий соціальний експеримент, який показує що ми, громадяни України, є власниками відповідно Конституції. Скільки можна фінансувати сірі схеми олігархів? Ось ми зараз судимось і знаєте, що не міг зрозуміти суддя? Він каже, що у нас немає газового сховища та газових вишок. А я йому відповідаю, що у кіпріотів також їх немає. Але у нас є Конституція України і вона на нашій стороні”

Авторка: Тетяна Дячук, мешканка м. Вінниці

 

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Вінниччини".

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.

Головний редактор: Ірина Федорів