У Вінниці бюджетні гроші виводять на фірми, пов’язані з Гройсманом

0 1762

Депутати Вінницької міськради виділили 50  млн грн для КП “Вінницький фонд муніципальних інвестицій”. Гроші цього КП мали б йти на кредитування інших комунальних підприємств Вінниці. Але КП десятки мільйонів інвестує в статутний капітал ТОВ, які пов’язані з прем’єром Гройсманом . Один з вигодонабувачів – колишня директорка Магігранду. А це офіційна власність дружини прем’єр-міністра Гройсмана.

Інше ТОВ отримує не лише бюджетні гроші, а й 20 % квартир від побудованого житла. Статут КП, яке отримує гроші, дозволяє директору не надавати інформацію про рух коштів під прикриттям комерційної таємниці.

50 мільйонів – саме стільки депутати виділили для поповнення статутного фонду КП “Вінницькі муніципальні інвестиції”. Це питання підтримали на сесії міськради 24 лютого. Лише 8 депутатів проголосували проти ( Володимир Базелюк, Ганна Давиденко, Олександр Зєрщиков, Олександр Колісник, Віктор Мартинюк,Василь Паненко,Олександр Семененко, Дмитро Уманець), 4 не взяли участь у голосуванні ( Людмила Ваколюк,Людмила Кондратюк, Юрій Максименко, Володимир Околіта), а решта – голосували за.

 

“Перед початком сесії я взяла слово, щоб внести пропозицію відтермінувати виділення цих коштів доки не буде переписаний статут, згідно з яким буде сформований механізм підконтрольності громаді, і доки фонд не прозвітує публічно про свою діяльність. Але мені просто вимкнули мікрофон під час виступу”, – розповідає депутатка від “Батьківщини” Ганна Давиденко.

“Вдруге я взяла слово вже під час обговорення питання і закликала депутатів не підтримувати це рішення.  Я виступила проти тому, що вінничани мають знати: куди і навіщо виділяються такі кошти.  Згідно статуту директор комунального підприємства сам визначає, що є комерційною таємницею, а що ні. Громадськість не полише це питання. Під час сесії було також зареєстрували місцеву ініціативу щодо внесення змін у Статут КП  зокрема, з вимогою виключити пункт 5.1, який надає директору підприємства право приховувати будь-яку інформацію від громади,” – коментує ситуацію “Громаді Вінниччини” депутатка Ганна Давиденко.

Навіть якщо така норма і є в статусі, правники наголошують на тому, що це незаконно.

“Посилання на комерційну таємницю й відмова надати інформацію в даному випадку буде порушенням Закону «Про доступ до публічної інформації», що передбачає відкритість інформації про розпорядження бюджетними коштами. Відповідно до Закону КП повинні надавати інформацію щодо кожної копійки отриманої з місцевого бюджету і не можуть відносити таку інформацію до комерційної таємниці,” – коментує ситуацію юристка руху ЧЕСНО Христина Буртник.

Навіщо стоврювали “Фонд муніципальних інвестицій”?

Міське КП створили у лютому 2012 року для надання кредитів та позик іншим комунальним підприємствам під 7 % річних (так прописано в Статуті). Тобто КП мало б допомагати іншим комунальним підприємствам фінансами та лізингом техніки та обладнання.

Керівник департаменту економіки та інвестицій Вінницької міської ради Віталій Погосян  на своїй сторінці у ФБ зауважив що МКП «Вінницький фонд муніципальних інвестицій» був створений саме як інструмент, який на першому етапі своєї роботи дозволив через надання позик іншим комунальним підприємствам впроваджувати заходи з енергоефективності та енергозбереження.

Фонд муніципальних інвестицій має статутний капітал у 50 мільйонів.

Навіщо комунальне підприємства фінансує ТОВ людей Гройсмана?

Чомусь керівники цього підприємства вирішили заснувати товариства з обмеженою відповідальністю. Одне з них  згідно інформації  сайту youcontrol-  ТОВ “Мініципальний фонд управління та фінансування будівництва”.

Що цікаво, що кінцевим беніфіціаром значиться Леонід Тимчук. Саме цей чоловік був засновником фірми “Поділля-Капітал”, яка зрештою отримала право вимагати борг по кредиту  сім’ї Гроймана.

У це товариство з бюджетних грошей КП внесло 30 мільйонів 696 тисяч гривень. А кінцевий беніфіціар, який пов’язаний з Гройсманом, вніс 0 гривень.

В іншому товаристві “Фінансова компанія “Муніципальні платіжні системи” значиться вигодонабувачем колишня директорка і бухгалтерка Магігранду Світлана Козьма (офіційно Магігрант – власність дружини прем’єр-міністра Гройсмана. Ось прінт з дережрєстру).

Саме Козьма, як і Тимчук у першому товаристві, значиться кінцевим беніфіціаром у ТОВ “Муніципальні платіжні системи”.

У друге товариство з бюджетних грошей КП до статутного капіталу внесло 7 623 000 гривень. А Козьма, як і Тимчук – 0 гривень.

Якщо підсумувати два внески в статутні фонди товариств, де кінцевими беніфіціарами є особи, пов’язані з бізнес-діяльністю родини Гройсмана, то буде сума в розмірі 38,5 мільйонів. Ця сума в річному звіті КП “Вінницький фонд муніципальних інвестицій” відображена як “довгострокові інвестиції”.

Навіть, якщо ці гроші й повернуть, то це буде не раніше ніж через рік. Про це йдеться в порядку заповнення форми фінансового звіту.

Зауважимо, що загалом КП отримало від Вінницької міськради 50 мільйонів гривень.

Виходить 77 % всіх грошей перенаправили для цих двох ТОВ. Громаді, журналістам і депутатам влада пояснює, що гроші, виділені для КП йдуть на кредити з низькими відсотками задля підвищення енергоефективності.

Тепер же рішенням сесії КП дали ще 50 мільйонів.

ТОВ, де кінцевим беніфіціаром є Тимчук, отримало право  будівництва та управління муніципального житла у Вінниці.

Згідно чинного законодавства кінцевий бенефіціарний  власник (контролер)  є фізична особа, яка незалежно від формального володіння має можливість здійснювати вирішальний вплив на управління чи господарську діяльність юридичної особи безпосередньо або через інших осіб. Вплив здійснюється, зокрема, шляхом реалізації права володіння або користування всіма активами чи їх значною часткою, права вирішального впливу на формування складу, результати голосування, а також вчинення правочинів, які надають можливість визначати умови господарської діяльності, давати обов’язкові до виконання вказівки або виконувати функції органу управління.

Правда після того, як активісти почали цікавитись власниками ТОВ, їх з вигодонабувачів чомусь викреслили. Різницю помітила Юлія Грига, активіст ,  яка і почала громадський аудит саме цього комунального підприємства. Про що і написала на своїй сторінці у ФБ

У Згідно данних аналітичної системи Youсontrol останні зміни вказані 23.02.17 але про колишніх бенефіціарів ні слова. Хоча в кеші гугла можна знайти ще стару версію

І ось як  перелік власників виглядає зараз

 

Взагалі згідно Рішення міської ради  від  06.10.2016 р. № 2305 управитель  будівництва а саме ТОВ “Муніципальний фонд управління та фінансування будівництва” мав отримати з муніципального будинку 20 % квартир собі у власність .

Згідно інфографіки , розміщеної на сайті Veжа, за рішенням від  06.10.2016 р. № 2305 мали побудувати 180 квартирний будинок на Запорожця. Виходить, тільки в одному мініципальному будинку на Запорожця , товариству, бенефіціарами , якої були люди близькі до Гройсмана , мало відійти  у власніcть  36 квартир.

Авторка: Таїсія Гайда – координаторка Автомайдану Вінниччини

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Вінниччини".

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.

Головний редактор: Ірина Федорів