День виборів у Барі й Тульчині: агітація та фотографування бюлетенів

0 450

У місті Тульчині та Барі на Вінниччині 18 грудня відбуваються вибори до об’єднаної територіальної громади. У понеділок вже має бути відомо, кого з 6 кандидатів у мери Бару громада хоче бачити мером міста і яка з 16 партій спромоглась загітувати за себе.

“У день тиші та в день голосування ми бачимо, що кандидати та партії порушують закон. По місту  досі висить агітація за кандидатів  в мери, завішані  усі будівлі і стовпи ” – говорить активіст з Бару Роман Мочарний .

Активісти надіслали “Громаді Приірпіння” фото агітації на стовпах.

“Тут може бути три варіанти. Або комунальники не зробили свою роботу і не почистили у п’яницю ввечері місто. Тоді це їхня відповідальність. Може мати місце недоброчесна поведінка штабів, які вночі у день тиші зробили поклейку. Також можуть працювати штаби конкурентів, які могли це організувати. Але все одно комунальники мали б ходити містом і вичищати агітаційну продукцію. Щодо бордів і розтяжок, то звісно, що це вже не є відповідальністю комунальників. Протакі випадки треба повідомляти ТВК та громадські організації, щоб була відповідна реакція,” – наголошує Ірина Федорів, координаторка регіональної мережі руху ЧЕСНО, яка напередодні виборів відвідала Бар.

“Ми проводимо зараз кампанію “Стеж за грошима”. Дуже цікаво було ознайомитися зі звітам кандидатів у мери та партій, які висунули своїх кандидатів у депутати. Дуже цікаво, як партія УКРОП та Солідарність, в якої були і борди, і агітаційна продукція, могли задекларувати нулі. Це питання потребує детального вивчення,” – додає Федорів.

Попри те, що “Солідарність” показала нульовий звіт, агітація друкувалася.

У вихідних даних вказано, що замовником є Барська районна організація БПП. Тираж 500 примірників.

Аналіз звітів показує, що офіційно найбільше витратився на вибори самовисуванець Нікітін, який є чинним депутатом від партії УКРОП.  Кандидат витртив 21,1 тис.  Партія “Самопоміч”, яка кандидує на голову чинного мера міста та депутатів у раду за офіційними витратами опинилася на 2 місці. Партія витратила 13,8 тис. грн. Кандидат у мери екс-регіонал Олексій Дзісь витратив свої 3 тисячі гривень, аби потрапити у крісло мера знову. (Якщо вірити звіту, то 1 тисяча пішла на друковані матеріали і 2 тисячі на брендовану сувенірну продукцію).

На третьому місці за сумою витрат опинилася партія “Відродження”, кістяк керівництва якого, за даними руху ЧЕСНО, сформували колишні регіонали. Партійці витратили по 5 тисяч гривень на друковану продукцію та бредовану продукцію партії. Також 500 гривень на виготовлення чи оренду рекламних щитів.

Народна партія витратила 6536 грн. Понад 2 тисячі партійці витратили на рекламу в ЗМІ і більше 4 на друковану продукцію.

Інформація щодо інших кандидатів у мери чи партій на офіційному сайті відсутня.

Про аналогічну ситуацію інформують редакцію і активісти з Тульчина.

” Борди досі висять  і все заліплено листівками , ніхто не реагує .Сьогодні в день виборів уже на дільниці в Тульчині ПТУ-41 працівниками поліції складено протокол на працівника штабу БПП Процепко за фотографування заповнених  бюлетенів. Ми усе зафільмували разом з журналістами. Зараз разом з працівниками поліції відбувається розгляд справи на дільниці  №051170,  де були зйомки бюлетнів , передивляються зміст фото, вияснюють мотиви зйомки , як нам відомо з матеріалів справи жінка , яка фотографувала, бо вона  зізналась, що здійснювала підкуп виборців. У фігурантах аграрна і БПП” – коментує активіст  з Тульчина Олександр Ткач.

 

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Вінниччини".

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.

Головний редактор: Ірина Федорів