Законопроект 1076: мешканці гуртожитку звернулись до нардепів та президента

0 247

У грудні мають розглянути Законопроект 1076. У разі прийняття він має захистити мешканців гуртожитків, які віддали у приватну власність. Його подали ще у 2014 році. Ініціатором проекту тоді виступив народний депутат Васюник Ігор.  Пізніше проект кілька разів повертали на доопрацювання в комітети.

За законопроект тоді навіть проголосували депутати, але президент наклав на закон вето і взагалі запропонував відхилити законопроект та зняти з розгляду. Про це свідчить протокол засідання, де представник президента наголошує на позиції Порошенка. Але депутати повернули законопроект на доопрацювання в комітет. 02 грудня законопроект  1076 знову повернули в ВР.

Як виявилося , президент Порошенко і його однопартієць Кононенко є власниками ПАТ “Ленінська кузня” . А у ПАТ “Ленінська кузня” у власності є щонайменше 8 гуртожитків з мешканцями , які вони забрали у Фонду держмайна через суди .

%d0%ba%d0%be%d0%bd%d0%be%d0%bd%d0%b5%d0%bd%d0%ba%d0%be

Мешканці гуртожитку (Немирівському шосе , 10) побоюються , що саме цей конфлікт інтересів завадить фракції БПП, на яку має вплив президент,  проголосувати  за Законопроект 1076. Тому вони записали звернення до президента та усіх народних депутатів, яке надіслали усім нардепам електронною поштою.

Мешканці гуртожитку з’ясували, що в Україні протягом останніх 20 – ти років , масово приватизували гуртожитки з людьми, які тепер намагаються відстояти свої права.

“Ми чудово розуміємо що 25 років в Україні приватизовують гуртожитки з мешканцями. Рівне ,Гостомель , Трускавець , Київ, Луцьк, Ужгород, Чернівці , Вінниця, Черкаси ,Львів, Запоріжжя , Полтава та сотні інших маленьких містечок де мешканці самотужки намагаються через суд та прокуратуру відстояти свої права на житло  і поки намарно. Колись голова фонду держмайна Валентина Семенюк-Самсоненко, яка тепер покійна, наголошувала, що вже продали разом із гуртожитками 1,5 мільйона людей. Саме тому ми вирішили доручити депутатам Вінниччини підтримати цей законопроект,” – каже Ірина Пласкіна “Громаді Вінниччини”.

Мешканці гуртожитків на Немирівсьому шосе, 10  та Арабея 3а, які нещодавно пікетували Вінницьку мерію, створили координаційний штаб, аби донести цю проблему до народних обранців і захистити свої права.

“Ми не одні зі своєю проблемою в Україні. Маємо гуртуватися. деякі власники відключають світло, газ. Люди просто можуть не пережити зиму. Місцева влада не дає субсидій, а тарифи, самі знаєте, які зараз високі. Люди без реєстрації,” – наголошує Ірина Плаксіна

В грудні , коли черговий раз мають поставити на розгляд законопроект  вони планують їхати до міста Києва.

 

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Вінниччини".

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.

Головний редактор: Ірина Федорів