Гуртожиток продали разом з мешканцями – пікет під мерією

0 149

Протягом 11 років 106 сімей гуртожитку на Немирівському шосе 10  намагаються відстояти свої права.

У 2005 році  гуртожиток , який був на балансі Вінницької автошколи ТСО України було продано приватній фірмі “Торгівельний Дім “Укр-Рос нафта”  , не дивлячись на протести мешканців, які там проживали.

У 2012 році правонаступником гуртожитку  стало  ТОВ  “ДМС ІНВЕСТ КЕПІТЛ”, яке зареєстровано в Донецьку

%d1%81%d0%b2%d1%96%d0%b4%d0%be%d1%86%d1%82%d0%b2%d0%be

“Ми намагались через суд  відвоювати своє право на житло , але безуспішно, тому що нового власника пов’язували з сином Януковича -Сашою “стоматологом”. – Каже мешканка Ірина Плаксіна , – “Хоча навіть суд визнав, що гуртожиток було побудовано за державні кошти. Ось на днях до нас приходили працівники СБУ, шукали директора фірми , кажуть його розшукує  за підозрою у фінануванні тероризму. А ще, так його не можуть знайти , обленерго каже, що можуть нам відключити світло через те , що немає з ким продовжити договір. Тому ми сьогодні прийшли під мерію. Я вже мовчу за субсидії. У нас нікому  їх  не надали. Хоча у нас і люди з інвалідністю проживають, і пенсіонери і багатодітні”

3

На акцію мешканці гуртожитку прийшли сім’ями , адже для більшості -це єдине житло, яке вони мають у м. Вінниця

4

Люди вимагали допомоги від міської ради у оформленні субсидій а також звернення до депутатів ВР з вимогою прийняття закону 1076 , який врегульовує права мешканців гуртожитків, які прожили в них більше 10 років. Законопроект ще з 2014 року на розгляді у ВР .Але попри винесення  на поточну сесію та внесення правок президентом України, його знову повернули до комітетів.

7

“Це Вінницька міська рада дозволила продати наш гуртожиток , тому саме міська рада має звертатись до суду з вимогою повернути у комунальну власність міста наш будинок. Тим більше , що він побудований за кошти міської влади,” – говорить керівниця ініціативної групи мешканців Галина Назарова.

1

До мешканців вийшов керівник Департаменту житлового господарства Роман Фурман, що вони неодноразо звертались до власника, але не отримали жодної відповіді. Також чиновник  пообіцяв  розібратись з питанням та допомогти мешканцям з вирішенням питання по субсидіям та позовом до суду .

15226550_1059461087498219_1761752811_n

Пікетувальники  зауважили, що на відміну від керівництва мерії для них це – єдине житло тому, за нього вони готові боротись до тих пір,поки не отримають на руки свідоцтва права власності.

5На акцію також прийшли мешканці гуртожитку на Арабея 3 а, який у 2011 році також було передано   у приватну власність громадській організації  на той час голови обласної ради Сергія Татусяка. Мешканці двох гуртожитків об’єднались , щоб разом відстоювати свої права.

“Громада Вінниччини” і надалі оперативно буде інформувати про перебіг подій, пов’язаних з приватизованими гуртожитками .

 

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Вінниччини".

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.

Головний редактор: Ірина Федорів