Щедрику – 100 років: віницькі активісти збирають кошти на різдвяний фестиваль

3 225

У 2016 році Щедрику виповнюється  100 років. У Києві українську народну пісню “Щедрик” в обробці Миколи Лонтовича виконав хор.

З моменту першого  хорового виконання  Щедрика в обробці  українського композитора Леонтовича пройшло рівно 100 років.

Фільми “Гарі Поттер”, “Один вдома”, “Міцний горішок”, “Сімейка Адамсів”, мультфільм “Сімпсони” та ще десятки інших кінохітів використовують мелодію Миколи Леонтовича “Щедрик”.

Навіть у комп’ютерній грі “Цивілізація VI” Микола Леонтович є Великим музикантом, що створює один із своїх шедеврів – “Щедрика”. Леонтович народився на Вінниччині. Саме тут активісти давно просять владу створити інтерактивний пам’ятник “Щедрику”.

“На жаль, влада Вінниці відмовилась відсвяткувати 100 -ліття найвідомішого світового різдвяного хіта. Натомість депутати і міський голова виділив понад 4 мільйони. Знаєте на що? На паркан довкола парку. Оскільки доступу до бюджетних коштів з такими депутатами та підходом до його розподілу у громади немає, то ми вирішили самі організувати різдвяний фестиваль 25 грудня”, – розповідає Вадим Мукомол , ІТ- волонтер проекту.

Проект допомагає організувати Вінницький Автомайдан.

“З 25 грудня українці починають святкувати Різдво. Спочатку католики  а пізніше і православні з протестантами . Але саме з українського Щедрика розпочинається у всьому світі Різдво. Увесь світ його співає. Це те чим ми, українці, маємо пишатись. Тому ми вирішили започаткувати народний проект “Фестиваль виконання Щедрика”, – розповів про плани проведення свята голова ГО “Народний Майдан Вінниччини” Ігор Басюк.

“Це буде день, коли по усьому місту  у найбільш людних місцях буде звучати “Щедрик” у різних варіаціях. На сайті  ми зібрали 100 варіантів виконання колядки, але ми впевнені , що їх є набагато більше і ми хочемо показати їх світові через такий народний захід. Для того, щоб свято відбулось потрібно мінімально 300 000 грн. Ці кошти підуть на оренду звукової апаратури та відшкодування витрат на приїзд виконавців з інших міст. Пожертвувати на проведення “Щедрика” можна просто на сайті, який ми разом із “Громадою Вінниччини” створили спеціально для реалізації проекту. Рахунок є просто на сайті проекту. Ми звітуватимемо щотижня про те, скільки коштів є на рахунку й скільки нам ще треба назбирати, щоб громада провела різдвяний фестиваль”, – додає Басюк.

Редакція просить всіх українців допомогти Вінниччині провести різдвяний фестиваль “Щедрика”.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Вінниччини".

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.

Головний редактор: Ірина Федорів