Шанувальників Щедрика запрошують взяти участь у флешмобі

0 78

У 2016 році виповнюється 100 років з моменту офіційного виконання Щедрика в обробці  Леонтовича. Уперше “Щедрик” був виконаний хором Київського Університету у 1916 році.

Вінничанин Ігор Чепугов, один з авторів ідеї  пам’ятника легендарному земляку – автору “Щедрика” Леонтовичу  запропонував цікавий флешмоб “Сто років – сто виконавців”. Він запросив усіх бажаючих  розмістити посилання на відеоролик свого улюбленого варіанту виконання Щедрика на сторінці проекту Щедрик у ФБ

%d1%87%d0%b5%d0%bf%d1%83%d0%b3%d0%be%d0%b2

Для того, щоб взяти участь у фбешмобі, потрібно зайти на сторінку Щедрика у ФБ і завантажити окремим постом свій улюблений варіант його виконання .

 

Цікаві факти про Щедрик

1.Уперше «Щедрик» був виконаний хором Київського Університету у 1916 році — у період, коли композитор працював у Києві, де керував хоровими колективами, викладав в Музично-драматичному інституті ім. Миколи Лисенка, працював в музичному відділі Київського обласного комітету та у Всеукраїнському комітеті мистецтв та очолив щойно створений державний оркестр.

2.Всесвітньо відома обробка «Щедрик» належить до тих, над якими Микола Леонтович працював майже все життя. Перша її редакція була написана до 1901—1902 рр., друга редакція — в 1906—1908 рр., третя — 1914 р., четверта — 1916 р., і нарешті, п’ята — 1919 р.

3.Знаменитий “Щедрик” М. Леонтовича є, по суті, виразною картиною обряду щедрування: щедрівники перебігають від хати до хати, починає один два, поступово приєднуються інші: доспівавши і отримавши подарунки біжать далі (це знаменує повторення хору), і все починається спочатку.

4.Хорова обробка народної колядки “Щедрик”,яку публіка почула  в 1916-му році у виконанні хору київського Університету, була уже четвертою редакцією “Щедрика” Леонтовича.  Першу редакцію  Микола Дмитрович написав ще в 1901 році у віці 24-х років, а потім багато разів доопрацьовував.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Вінниччини".

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.

Головний редактор: Ірина Федорів