Голову самооборони Хмільника побили через боротьбу за “Поділля”?

0 1008

Станіслава Найчука  на вихідних увечері  побили невідомі. Керівник Хмільницької самооборони саме виходив з магазину. Нападники били чоловіка автомобільним ключем. З особистих речей нічого не взяли.

Втекли тоді, коли Найчук почав кликати на допомогу. Зараз потерпілий у лікарні. Лікарі попередньо діагностували наслідки побиття на рівні травм середньої важкості.

Станіслав Найчук відомий у Хмільнику як активіст, який боровся проти приватизації санаторію Поділля. У липня 2016 року для розслідування журналістів він оприлюднив списки високопосадовців, які приватизували частини корпусів санаторію. Серед власників назвав і колишнього голову Вінницької ОДА Миколу Джигу, який у 2014 році балотувався до ВРУ від “Сильної України”, а також  тогочасного заступника Джиги – Романа Аксельрода.

Номер автомобіля зловмисників відомо завдяки камерам спостереження, що були встановлені біля магазину, але поліція досі нікого не затримала. Представники громадського сектору місцевим правоохоронцям не довіряють.

“Хочу всім нагадати, що після атестації новопризначеного керівника ГУ НП у Хмільницькому районі, активісти його звинувачували у  фальсифікації справи проти відомого правозахисника Дмитра Гройсмана. Громадськість була тоді проти призначення Дмитра Руденка на посаду. Але попри заперечення активістів, Руденка таки призначили. Сьогодні на зустрічі з місцевими активістами Руденко відмовився  зареєструвати усний інформаційний запит щодо стану відкритих кримінальних проваджень проти нового керівництва приватизованого санаторію “Поділля” та зауважив що він уперше чує про цю гучну справу приватизації. Хоча побиття активістів , які розслідують справу санаторію носить системний характер і було написано як мінімум три заяви про побиття, пошкодження майна та погрози з боку керівництва санаторію”, – каже керівник ГО АТОвців Хмільницького району Валентин Ковальський

Справою незаконної приватизації санаторію “Поділля”, де з власників виключили трудовий колектив, самооборонець Найчук займається  уже понад два роки. У серпні 2016 він разом з представниками інших громадських організацій Хмільника виступив проти нагородження нинішнього  директора санаторію “Поділля”, екс-регіонала Анатолія Реп’яха згідно з Указом Президента  медаллю до 25-річчя Незалежності України.

Так як, Станіслав Найчук є також і членом виконкому міськради, сьогодні 24 жовтня  о 15:00 годині мер Хмільника проводить нараду щодо резонансного побиття активіста, на яку запросили і керівника районного ГУ НП і районного прокурора. “Громада Вінниччини” і далі буде оперативно інформувати вас про перебіг розслідування.

“Громада Вінниччини” звернулася по коментар до міського голови Сергія Редчика.

“Мене і як громадянина і як міського голову це бентежить. Просто бандитизм якийсь!

%d0%b1%d0%b5%d0%b7-%d1%96%d0%bc%d0%b5%d0%bd%d1%96

Я думаю, якщо номер відомий, то має бути надзвичайна оперативність. Ми сьогодні проведемо позачерговий виконком десь о 17:00… Будемо говорити за ці речі на всіх рівнях… Ми зустрінемося з правоохоронцями сьогодні, щоб проговорити за ситуацію. Доведемо їх до відома, що громадськість обурена, вимагає оперативного й швидкого впливу на ситуацію і розслідування особливо по живих слідах. Це кращий і результативніший варіант, особливо, як їм уже й номер відомий”, – каже міський голова.

На запитання, до якої версії побиття він особисто схиляється, Сергій Редчик відповів, що до замовної.

“Я думаю, все-таки десь ближче схиляюся я, що це замовне. Тому що інших таких підстав, напевне, немає. Будуть розглядати версії різні, але я схиляюся до замовної версії”.

 

 

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Вінниччини".

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.

Головний редактор: Ірина Федорів